JuiCe  Dołączył: 07 Sie 2007
No wczoraj sie udalo - wrazenia raczej poyztzwne (gdyby nie ciagle wlaczajace sie alarmy i krzywe spojrzenia obslugi bylo by idealnie).

K100D pasuje mi do reki, spust sam podchodzi pod palec, wizjer tez OK niestety po poglaskaniu spodobaly mi sie tez inne puszki - D80, GX10, EOS 30D i o dziwo pozytywne wrazenie wywarla na mnie alfa.

Znowu nie dane mi bylo postrzelac bo baterie owczywiscie rozladowane i bylem tuz przed zamknieciem sklepu.
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
JuiCe Tak to bywa.

A teraz coś powiem w sekrecie - sam pracuję w sklepie foto - i bardzo ale to bardzo nie przepadam za klientami którzy wpadają na 20 - 15 min. przed zamknięciem i zaczynają wypytywać i chcą macać.
Mamy na nich w sklepie takie własne określenie - apacze - to taki klient co chodzi i tylko patrzy - do momentu kiedy się go nie zapytasz w czym możesz pomóc - wtedy słyszysz - a właściwie to w niczym, tylko patrzę, ale skoro pan pyta to może pan mi pokazać ten aparat............ :evil:
Sorki ale mam takie skrzywienie - jeśli chcę coś pooglądać w jakiś sklepie - to nigdy nie robię tego z samego rano ani tym bardziej tuż przed zamknięciem..... Sam jestem sprzedawcą i tego nie lubię.

JuiCe napisał/a:
o dziwo pozytywne wrazenie wywarla na mnie alfa.

Mnie to nie dziwi jako zapleśniały fan Minolty /Dynax 5/ - Alfa też się bardzo podobała - jest bardzo wygodna i intyuicyjna w obsłudze - dostęp do najważniejszych funkcji też jest dbardzo dobrze rozwiązany, stabilizacja też sprawuje się bardzo dobrze /nie tak dobrze jak w K10D czy GX-10/ ale spokojenie wyciąga o dwie działki - jest to spowodowane innym sposobem zawieszenia matrycy.
Aparat fajny i dobrze wykonany, ale to półka niższa od Sam GX-10, mimo to jest to dobry aparat.
Pozdrawiam.
Sorki za pierwszą część postu ale leżało mi na wątrobie.....
:-B :-B :-B :-B :-B
 

JuiCe  Dołączył: 07 Sie 2007
Pierwszej czesci postu nie odebralem jako wrzuty tylko jako manifest ;-)

Tylko winni sie tlumacza ale...

Aparat chcialem tylko pomaca, sprzedawcy o nic nie pytalem bo szwajcarski dialekt brzmi nadal dla mnie jak suahili, funkcjonalnosci nie moge sprawdzic bo i tak nigdzie nie bylo naladowanego aku.

Patrzyli krzywo bo sie alarmy wlaczaly, a nie dlatego, ze w ogole w sklepie tak pozno jestem (zreszta nie z mojej winy) - sprzedawcy zachowywali sie dobrze - nie bylo znanych mi z innych sklepow praktyk z cyklu "5 minut przed zamknieciem" czyli: wylaczanie muzyki w sklepie, przytupywanie, wzdychanie i to co mnie najbardziej wkurza - podzwanianie kluczami.

Prosze nie odbieraj drugiej czesci postu osobiscie :-P

Wracajac do tematu - A100 gorsza od K10D - ale rozumiem, ze od ksetki jest o klase (lub pol?) wyzej?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
JuiCe napisał/a:
Wracajac do tematu - A100 gorsza od K10D - ale rozumiem, ze od ksetki jest o klase (lub pol?) wyzej?
Jest wyżej o siedem jedenastych i zajmuje półkę middle semi profi.
Aparat jest od robienia zdjęć a nie pozycjonowania go. Weź puszkędo ręki, przystaw oko do wizjera. Zrób tak z każdą dostępną. Następnie wybierz tę, która najlepiej Ci odpowiada. Zanim zaczniesz kupować drogie szkła i tak minie taki kawałek czasu, że sam dojdziesz do tego, czy warto Ci przesiadywać w danym systemie, a sprzedając puchę z kitem po jakimś czasie będziesz tak samo stratny, bez względu na markę widniejącą pod lampą błyskową.
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
Co do K100 - to będzie bardzo podobny aparat - będą się plasowały bardzo podobnie - najważniejsza różnica będzie dotyczyć rozdzielczości matrycy aparatu /6 mln - 10 mln - ale to ma znaczenie tylko przy dużych powiększeniach/ prawdę powiedziawszy nie wiem jak wygląda współpraca A100 ze szkłami M42 - wiem że są adaptery - ale nigdy nie stosowałem - więc nie potrafię odpowiedzieć.
Aparat jest ok. Wygodnie i pewnie leży w ręce, wizjer też nie należy do najgorszych - ale ostrzenie manualne będzie utrudnione - nie jest zbyt duży, chociaż w porównaniu z oly.... to prawdziwy telewizor panoramiczny :lol: .
Co do twojej wypowiedzi nie wziąłem sobie tego do serca - ale ja po całym dniu na nogach jestem nerwowy i tacy ostatni oglądacze i macacze działają na mnie denerwująco........ szczególnie przy weekendzie - inna sprawa że mój sklep znajduje się przy trasie wjazdowej do warszawki więc w weekend zwala się do marketu cała rodzinka i łażą po galerii od sklepu do sklepu .........
PEACE :-B
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
W minolcie jest adapter za posrednictwem ktorego podpina sie szkla M42. W takiej konfiguracji aparat poprawnie mierzy swiatlo i ostrzy w calym zakresie - ostrzy rowniez do nieskonczonosci. Nie ma potwierdzenia ostrosci.

W SONY nie wiem jak to jest, ale skoro to w glownej mierze jest Minolta to pewnie jest tak samo.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
PilowBox napisał/a:
więc w weekend zwala się do marketu cała rodzinka i łażą po galerii od sklepu do sklepu .........

Sory za OT, ale o co w ogole chodzi?? A moze ojciec calej rodzinki lazi caly tydzien do roboty i wraca za pozno do domu zeby jeszcze lazic z cala rodzinka po sklepach. A moze powinni przestac do was przylazic, gdzie bedziesz pracowac?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach