pauninka  Dołączyła: 26 Sie 2007
2 karty pamieci i dwa rozne problemy...prosze o pomoc!!
Witam!
Przejde od razu do rzeczy...problem pierwszy:
Karta pamieci SD 512 MB. Wszystko było ok, az do momentu gdy chcialam zrobic kolejne zdjecie. Włączam aparat a tu memory card error!! nie mozna zrobic zdjecia! Ponadto aparat twoerdzi ze na karcie nie ma zadnych zdjec a powinny byc...po podlaczeniu do komputera widzi karte i wyskakuje blad-plik lub folder nie moze zostac odczytany...Dodam jeszcze ze zdjecia zostaly robione wszystkie tego samego dnia i pomiedzy tym jak aparat dzialal bez zarzuty a przestal dzialac nie dzialo sie nie szczegolnego, mam tu na mysli nikt nie grzebal przy karcie, nie bylo zadnego upadku itp.
Aha-w aparacie choc twierdzi ze na karcie nie ma zdjec zajmuja miejsce bowiem na liczniku pokazuje ze mozna zrobic jeszcze 40 zdjec a na karcie miesci sie okolo 300...
co wy na to??
bo mi jedyne co przyszlo do glowy to isc i kupic nowa karte, tak tez zrobilam. Nie mieli mniejszej niz 1 giga wiec wzielam 1 giga. Juz sie cieszylam ze sobie poradzilam z problemem. Zrobilam mnostwo fotek. Jednak przy probie przegrania ich na komp kopiuje pierwsze 190 (kilka z bledami...2-3 podglad jest niedostepny i kilka jest na siebie nalozonych mimo ze w aparacie nie ma takich bledow przy podgladzie) a reszty nie chce skopiowac. Nie ma tez ich (tej reszty ktorej nie chce skopiowac)podgladu w miniaturkach. Sa jednak w aparacie i tam mozne je bez problemu przegladac. Dodam jeszcze ze probowalam przegrac poprzez podlaczenie aparatu przez USB do komputera (widzi wtedy aparat jako dysk wymienny) a takze poprzez wlozenie karty bezposrednio do czytnika karta w komputerze. W obu przypadkach problem jest ten sam.

Moj system to windows XP.
Aparat to: PENTAX optio s50
Pierwsza karta pamieci to SD 512 MB PRETEC
Druga karta pamieci to: SD card 1GB emtec

Jesli brakuje jakis informacji by mi pomoc z checia je uzupelnie ale pomozcie. Jest za granica i z nikad fachowej pomocy!!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj pauninko.
Czy karty były formatowane w aparacie?
 
pauninka  Dołączyła: 26 Sie 2007
Zadna z tych kart nie byla formatowana w apracie. Przy czym ta pierwsza (512) dzialala bez zarzutu przez ostatnie 2 lata...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Karta powinna być formatowana w aparacie i właściwie powinno się to robić po zgraniu zdjęć. Samo kasowanie zdjęć nie powoduje dokładnego wyczyszczenia karty i po pewnym czasie może to spowodować pozostanie "śmieci" na karcie.
Może to jest przyczyna awarii.
 
pauninka  Dołączyła: 26 Sie 2007
Ok, tak wiec to rada na przyszlosc-formatowac karte po zgraniu zdjec...Rozumiem wiec ze z fotkamia z karty pierwszej moge sie pozegnac...Ale co z ta druga karta? ta 1 Giga? co na aparacie sa zdjecia a po podlaczeniue do kompa mozna skopiowac tylko czesc...Pozostale tez widzi przeciez tylko podglad jest niedostepny...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pauninka napisał/a:
z fotkamia z karty pierwszej moge sie pozegnac...Ale co z ta druga karta

Zgraj to co się da, nie wiem czy jest jakiś program do odzyskiwania uszkodzonych plików z cyfry.
pauninka napisał/a:
Pozostale tez widzi przeciez tylko podglad jest niedostepny

Prawdopodobnie widzi zajęte miejsce na karcie, ale plik jest uszkodzony i nie potrafi go odczytać.
Przykro mi ale na tym moja wiedza się kończy i nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc :-(
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pauninka napisał/a:
co na aparacie sa zdjecia a po podlaczeniue do kompa mozna skopiowac tylko czesc...Pozostale tez widzi przeciez tylko podglad jest niedostepny...
czy robiłaś coś z tymi fotkami w aparacie np.: obracanie, miałem kiedyś podobny problem, ale tylko z tymi, które obracałem w aparacie.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pauninka napisał/a:
z fotkamia z karty pierwszej moge sie pozegnac

Z tym że niekoniecznie. Możesz jeszcze rzucić okiem na TEN TEMAT.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Karta widziana jest jako osobny dysk i zdjęcia można próbować odzyskać z niej dowolnym programem do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku.

Kilka darmowych programów do odzyskiwania danych
http://www.z-a-recovery.c...ge_recovery.htm
http://skyscraper.fortune...scue/index.html
http://www.pcinspector.de.../uk/welcome.htm
 
pauninka  Dołączyła: 26 Sie 2007
Serdecznie dziekuje za odzew :)

Ze zdjeciami w aparacie nic nie robilam-w zaden sposob ich nie obrabialam, nawet nie obracalam.

Te z tej karty 1 giga probowalam zgrac za pomoca programu adcsee for pentax, ku mojemu zdziwieniu i wielkiej radosci kilka udalo mu sie otworzyc ale pozniej sie zawiesil i znow nic...

Sproboje z tymi programami do odzyskiwania danych...trzymajcie kciuki :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
zakładam, ze formatowałeś karty w aparacie. Jeżeli tak to:
1. Poszukaj jakiegoś programu do odzyskiwania zdjęć z kart SD może coś uratujesz.
2. sprawdź te karty w innym aparacie (ponowne formatowanie) bedziesz wtedy wiedział czy to wina kart czy aparatu.
3. Jak juz bedziesz wiedziła reklamujesz aparat albo karty.

Ja miałem w KaSetce problem z kartami tajemniczej firmy i nazwie TakeMS, zamieniłem na goodramy i jest ok. Od tej chwili nigdy wiecej noname'ów
 
pauninka  Dołączyła: 26 Sie 2007
Witam ponownie :))))
Dziekuje wszystkim bardzo serdecznie za odzew-dzieki wam udalo sie!!! :))))
z pierwszej karty (512) odzyskalam wszystkie fotki dzieki programowi PC Inspector smart recovery. Usunelam wiec takze wszystkie fotki z karty 1giga majac nadzieje ze takze programik je odzyska lacznie z tymi ktorych nie moglam skopiowac...przeliczylam sie-nie dal rady, ale za to PC Inspector File Recovery DAŁ RADE!!! :)))) tak wiec moja radosc nie zna granic-mam wszystkie fotki z obu kart!!!! no prawie wszystkie...kilka jest z bledami,ale naprawde kilka ok 10 z jakis 500 fotek wiec to nic!i tak sie ciesze :)))

Jeszcze raz SERDECZNIE DZIEKUJE :)))

Teraz mam zamiar sformatowac na poziomie aparatu obie karty i mam nadzieje ze bedzie ok...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cytat
Teraz mam zamiar sformatowac na poziomie aparatu obie karty i mam nadzieje ze bedzie ok...
zrób parę fotek testowych i sprawdź jak się zachowa karta tym razem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach