Matchay  Dołączył: 02 Sie 2007
[obiektyw] Sigma 10-20 , skrzypienie przy manualnym ustawian
Witam!

Dostałem właśnie świeżutki obiektyw Sigma 10-20 (oczywiscie do Pentaxa ;) ). Pierwszy ruch pierścieniem focusa i zdziwienie, bo ... skrzypi. Znaczy jest to taki odgłos, jak brzeczenie silniczka autofocusa w trakcie ostrzenia, tylko troche cichsze i zwolnione ;) Poniewaz w zadnym obiektywie, ktory mialem do tej pory, nie slyszalem czegos takiego, pytam: czy ta Sigma tak ma, czy lepiej od razu nawet sie nie bawic, tylko zadac wymiany?
AF dziala ok.

Pozdrawiam,
Matchay
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Ta sigma tak ma
 

sebcz  Dołączył: 16 Wrz 2006
Potwierdzam.
 
Matchay  Dołączył: 02 Sie 2007
Dzieki ogromne, po prostu w paru obiektywach, ktore do tej pory mialem, nie spotkalem sie z czyms takim.
Czlowiek czyta tyle o "gorzej wykonanych" egzemplarzach Sigmy, ze potem zaraz po kupnie zaczyna sie zastanawiac, co by tu szybko sprawdzic, poki jeszcze jest pare dni na odeslanie...

Czyli ten egzemplarz zostaje, a ja ide w weekend w teren :)

Pozdrawiam,
Matchay
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Podczepię się pod wątek, zeby nie mnożyc bytów. Czy Sigma 10-20 kryje w jakimś zakresie pełną klatkę, tak jak szkła Pentaksa?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, kryje pełną klatkę, ale tylko na środku.
Ktoś wspominał chyba, że od ok. 18mm.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
ja kiedys sprawdzałem ale nie pamietam. Przy 15 w wizjerze nie było winiety/ Chyba 17mm było juz bez winiety n akliszy
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Bzyczą kółeczka zębate pewnie, bo do pisku to mi niepodobne. I winetuje strasznie, a najfajniej z założonym tulipanem. :mrgreen: Ale mimo to bardzo fajne szkieło, taka namiastak fiszaja. ;-) Szkoda tylko że nie ma QSF. :-(
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Tak, kryje pełną klatkę, ale tylko na środku.
No to kicha, a liczyłem na to, że w prawym górnym rogu też ;-) .
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Re: Sigma 10-20 , skrzypienie przy manualnym ustawianiu ostr
Matchay napisał/a:
Witam!
pytam: czy ta Sigma tak ma, czy lepiej od razu nawet sie nie bawic, tylko zadac wymiany?
AF dziala ok.


Moja, kupiona 2 tygodniwe temu, nie skrzypi.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nowakka, nie stresuj Matchay'a, jemu chodziło o dzwięk jaki sie wydobywa z pierścienia ostrości przy manualnym ostrzeniu. Przyznasz, ze bezgłośne to to nie jest 8-)
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Gringo napisał/a:
nowakka, nie stresuj Matchay'a, jemu chodziło o dzwięk jaki sie wydobywa z pierścienia ostrości przy manualnym ostrzeniu. Przyznasz, ze bezgłośne to to nie jest 8-)


:p
No ja bym po prostu tego skrzypieniem nie nazwal ;p

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach