mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jaka chemia na początek?
Co mam:
- film cz/b, który leżał 2 lata w aparacie i teraz go wykończyłam. Jest to Ilford Pan 400
- koreks PZO - stary, czarny
- chęci, aby wywołać ten film. Kiedys już to robiłam, ale wieki całe minęły od tego czasu ;-)

Czego potrzebuję:
- wywoływacz
- utrwalacz
- hgw co jeszcze

W związku z tym proszę o radę bardziej doświadczonych członków [i członkiń ;-) ] - co kupić? Poprzeglądałam archiwum, ale nazwy typu Rodinal, Trix mi zupełnie nic nie mówią. Za moich czasów nie było wyboru - nie było problemu. Nie wiem czy mnie to wciągnie, więc raczej unikałabym wielkich opakowań [nawet jeśli są bardziej ekonomiczne] i super-hyper drogiej chemii. Nie ukrywajmy - jestem lajKonikiem, nie jestem estetką i raczej nie docenię jakości. Ale z drugiej strony nie chciałabym się zawieść na samym początku. No i najlepiej byłoby, żeby wybaczył jakieś ewentualne niedociągnięcia ;-)

A więc co kupić - nie wielką puchę, przwoity stosunek jakości do ceny, tolerancyjny dla lajKonika :-D ??? I coś jeszcze?

Ps. Najlepiej na allegro.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
- wywoływacz
xtol
mygosia napisał/a:
- utrwalacz
wg mnie dowolny [np.: Tetenal jakiś]
mygosia napisał/a:
- hgw
Pani Prezydent potrzebować nie będziesz [chyba, że do mieszania, to może] ale przyda się przerywacz w postaci octu [łyżka na litr wody]

mygosia napisał/a:
- koreks PZO - stary, czarny
klasyka, wręcz kultowa rzecz :mrgreen:
mygosia napisał/a:
Ilford Pan 400
... i bardzo dobrze...

mygosia napisał/a:
A więc co kupić - nie wielką puchę, przwoity stosunek jakości do ceny, tolerancyjny dla lajKonika
hmm, zaraz znajdę cos tańszego nioż paczka xtola na 5L

[ Dodano: 2007-08-31, 20:59 ]
moze to http://www.czarno-biale.p...products_id=805
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Za namowa kolegow kupilem i rozmieszalem xtola 1:2 (czyli w 2,5l) i nie wychodzi jednostkow wcale droga a naprawde zacna rzecz... Polecam ;-)

Do zabawy i niskoczulych filmow wyjdzie Cie tanio R09 (Rodinal) i np 1:100 wolanie... Spece zaraz pewnie cos o HC-110 powiedza wiecej...

Pzdr
Spinner
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O rany - teraz sie pewnie zacznie mieszanie w głowie ;-)

A już prawie wybrałam:
http://www.czarno-biale.p...products_id=805
http://www.czarno-biale.p...products_id=918
;-)
Mogłoby być??
Bo jakieś czary mary, skracanie czssu, wydłużanie, jakies myki zawodowe - troche mnie to przeraża. Mi trzeba jak krowie na rowi [przynajmniej na początku] ;-)
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
mygosia przy okazji zobowiązuję Cię do podzielenia się wrażeniami. I trzymam kciuki.
Do procesu wywoływania przydałby się także Leżajsk. 1 góra 8 - czyli tradycyjnie w moim przypadku :evilsmile: :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vesper napisał/a:
Do procesu wywoływania przydałby się także Leżajsk. 1 góra 8

Aby dojść do ośmiu trzeba wywoływać w dużym rozcieńczeniu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Pewnie, że będe relacjonować. Zresztą po drodzę przypuszczalnie będę mieć kupę pytań ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Skrzynkę wina kup! To najważniejszy płyn podczas wołania.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzialaj wg instrukcji na wewnetrznej stronie pudelka, a wszytko bedzie jak nalezy.
pozdr.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
wiktor33 napisał/a:
Dzialaj wg instrukcji na wewnetrznej stronie pudelka, a wszytko bedzie jak nalezy.

Obawiam sie, że przez 2 lata [kiedy to film leżał w aparacie] gdzies mi sie zapodziało pudełeczko ;-)

Jak juz kupię, to odtworzę temat i się zapytam, czy jakoś korygować, skoro to taka staroć :-D
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Spinner napisał/a:
Do zabawy i niskoczulych filmow wyjdzie Cie tanio R09 (Rodinal

mygosia, podpinam sie pod SPINERA-ten wywoływacz jest naprawde dobry i tani.Posiadając JEDEN steżony roztwór,możesz mieć z niego prawie KAŻDY rodzaj wywojki(kontrastowy,wyrównawczy,akutacyjny)-zmieniasz tylko steżenie.Do tego trwałośc stężonego roztworu jest bardzo duza-kilka lat.Na poczatek -moim zdaniem-nie trzeba nic innego.Gdy juz przypomnisz sobie ciemnię,może przejśc do innych produktów.Czasy obróbki były zapodawane w innych postach-niestety linkowanie na razie wykracza poza moje umiejetności. :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MarWoj, to troche zbyt skomplikowanie dla mnie brzmi... Jak widzę cos takiego: "zmieniasz tylko steżenie", to mój umysł blondyki się zawiesza ;-) Potem bym was co chwila przynudzała ile częsci wody mam wziąć ;-)

plwk, dzięki - sobie poanalizuję :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
[quote="mygosia"][Potem bym was co chwila przynudzała ile częsci wody mam wziąć ;-)


To przynudzaj, ;-) dla mnie rozcieńczenia sa zawodową codziennościa.Po 2-3 razach nabiera sie wprawy.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
tref napisał/a:
Cytat:
- wywoływacz
xtol


Tylko nie XTOL. Chyba, że zużyjesz go w 2tyg po zrobieniu. Jest niestabilny i nie wiadomo co mu strzeli. Każdy inny ale to sobie zostaw na później.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
vector napisał/a:
Tylko nie XTOL. Chyba, że zużyjesz go w 2tyg po zrobieniu. Jest niestabilny i nie wiadomo co mu strzeli. Każdy inny ale to sobie zostaw na później.


Vector, ty sie moze nie odzywaj.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
mygosia, jak chcesz to Ci mogę na tę rolkę ulać świeżo rozrobionego XTOLa, upuścić trochę FomaCitro (przerywacz) i FOMAFIX'a (utrwalacz).
Przy takim zestawie możesz się spodziewać poniższych efektów (dla chińskiego filmu):

Zagadka przy okazji: kaj to je?
(Nie czytać EXIF'a! :-) )

 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
zapomniałem - TYLKO XTOL

[ Dodano: 2007-09-12, 23:49 ]
to może A49. Niektórzy używają zamiennie z XTOLem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja to wiem jeno, że utrwalacz fajnie pachnie ;-) Zapodawałem na razie w Fomadonie R09 (taki Rodinal dla ubogich) i git. Na początek polecam jednak coś w stężonym płynie, łatwiejsze w aplikacji niż proszek.
Cytat
FomaCitro (przerywacz)

Hm, ocet tańszy, a i grzybki potem można zrobić - sezon właśnie, deszczyk podlał, bedą jak marzenie!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach