Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
[*istDS] ist DS -nie działa AF i nie pokazuje przesłony! POM
Proszę o pomoc. DS dostał jakiejś choroby i nie chce mu działaś autofokus oraz nie pokazuje na wyświetlaczu (górnym oczywiście) wartości przesłony. W wizjerze niezależnie od ustawienia przełącznika AF/MF świeci się cały czas MF. Sporadycznie pojawia się potwierdzenie ostrości ale trudno uchwycić kiedy i dlaczego –po prostu czasem sobie mignie. Tak jakby aparat stracił komunikację z obiektywem czy coś. Ale z drugiej strony pomiar światła działa i przesłonę sobie dobiera tylko nie wiadomo jaką. Dowiaduję się dopiero po zrobieniu zdjęcia kiedy je podglądam i mogę sprawdzić parametry. Pokazuje jaki był czas i przesłona ale np. nie wie jaka była ogniskowa. Odkręciłem obiektyw i założyłem go z powrotem żeby styki się poruszały, nie pomogło.

Jak wystąpił problem? – wczoraj włączyłem aparat i okazało się że ma właśnie takie dziwne objawy. Przedtem wszystko było w najlepszym porządku. Jeszcze jedno –na samym początku gdy go wczoraj włączyłem nie chciał wyzwolić migawki dopiero po jakimś czasie udało się zrobić zdjęcie.
O co tu chodzi?
Czy wgranie softu ze strony producenta pomoże? Ja sam nic w nim nie zmieniałem. Kupiłem go w styczniu jako używany.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Poradziłbym, żeby sprawdzić czy obiekty założony dobrze, ale to już sprawdziłeś... :roll:
Styki czyste?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Baterie są w porządku ? Przełącznik MF/AF nie zablokował się w jakimś pośrednim położeniu ? - spróbuj nim poruszać. Nie przełączyłeś czegoś w menu - np. Using aperture ring ? Na Twoim miejscu spróbowałbym zresetować ustawienia aparatu, zrobiłbym formatowanie karty i doładował akumulatory.
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Przełącznikiem ruszałem, akumulatorki są nowe i dopiero dwa razy je ładowałem, ale nawet na słabych bateriach nigdy czegoś podobnego nie było. Włożyłem poprzednie akumulatorki (akurat w stanie nie bardzo naładowanym) i też bez zmian. Spróbuje je naładować. Ostatnio zmieniałem w menu ustawienia tak żeby przyciskając klawisz OK blokował mi AF i żeby można było wtedy ostrzyć ręcznie. Działało to dobrze ale może coś się skopało. Kartę zamieniałem na inną bo mam dwie więc chyba formatowanie nie pomoże. Właśnie zrobiłem „Reset” -> „Back to initial setings” i jest bez zmian. Może spróbować wgrać oprogramowanie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach