Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
  Samowity kąsek
Hej!

tak sobie szperam po ebayu i co widzę... http://cgi.ebay.de/smc-PE...1QQcmdZViewItem

Czy ktoś z Was się skusi? ;-)

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
SMC 85/1.8 - bardzo rzadko sie pojawia na ebay.com (doslownie kilka razy widzialem w ciagu ostatnich 3 lat)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
nie jest on wcale tak "legendarny" jak o nim mowią

http://www.arnoldstark.de/pentax/pentax.htm

85M2 daje sobie niezle rade, czasem nawet stoi gorą
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Samowity kąsek
Paweł Szkup napisał/a:
Hej!

tak sobie szperam po ebayu i co widzę... http://cgi.ebay.de/smc-PE...1QQcmdZViewItem

Czy ktoś z Was się skusi? ;-)

Za cene, ktora osiagnie zdecydowanie wolalbym 77/1.8 Ltd :mrgreen:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Samowity kąsek
sylwiusz napisał/a:
Paweł Szkup napisał/a:
Hej!

tak sobie szperam po ebayu i co widzę... http://cgi.ebay.de/smc-PE...1QQcmdZViewItem

Czy ktoś z Was się skusi? ;-)

Za cene, ktora osiagnie zdecydowanie wolalbym 77/1.8 Ltd :mrgreen:


Jakoś się nie dziwię ;-) To szkło swoją cenę osiąga chyba tylko przez to, że się b. rzadko pojawia...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Za cene, ktora osiagnie zdecydowanie wolalbym 77/1.8 Ltd

no tak, jak ktoś ma FA* 85/1.4 to takie 85/1.8 go nie ruszają :-P :-P :-P .... ale chyba też bym wolał Ltd ;-)
 
nimmid  Dołączył: 26 Cze 2006
mam pytanie troche z innej beczki..niektorzy z was pewnie robia zakupy na zagranicznych aukcjach, napiszcie mniej wiecej ile wynosza koszty manipulacyjne (cla, przelewy, itp.) oraz jakie problemy wiaza sie z takimi transakcjami?:)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
nimmid napisał/a:
ile wynosza koszty manipulacyjne (cla, przelewy, itp.)


Clo niewiele, ale jak jiz dolicza clo to dolicza i VAT od ceny powiekszonej o koszt przesylki i clo. Na sprzet uzywany chyba rzadko clo naliczaja. Mi sie nie zdarzylo, a wiekoszosc mojej plesni mam z ebay. Jak sie boisz zawsze mozesz poprosic sprzedawce o zadeklarowanie zanizonej kowty - prezenty do ok $50 nie sa clone.

Przelewy. Paypal nic nie kosztuje. Musisz miec tylko "karte kredytowa". Jak zamierzasz zrobisz wiecej niz jeden zakup, to oplaca sie zainwestowac w ekarte w mBanku - 20 zl rocznie. Taka karta wirtualna do transakcji online - bardzo bezpieczna. Przelewy bankowe sa zlodziejsko drogie. Ja jeszcze stosowalem list wartosciowy.

Przesylka. Kwestionuj cene przesylki jaka sugeruje sprzedawca. One czesto sa wyssane z palca. Wejdz na strone poczty danego kraju, znajdz taryfe i pokaz link sprzedawcy. U mnie zawsze dzialalo. Chyba, ze sprzedawca zastrzegl sobie w aukcji. Pamietaj, ze 99% rzeczy da sie przeslac listem lub pakietem - a te sa znacznie tansze od paczki. Jak jestes cierpliwy, to ze Stanow mozna wyslac standardowa poczta "ladowa" - czekasz miesiac, ale cena przesylki zbliza sie do tej z allegro.

NIe wiem z czego to wynika, czy Amerykanie boja sie kupowac z Azji, czy co, ale najlepsze okazje jakie zlapalem na ebay.com, to sprzedwacy z Hong Kongu, Singapuru, itp. Aukcje - "shipping worldwide" koncza sie z reguly wieksza cene. Dlatego nie zrazaj sie tekstami "innerhalb Deutschland" lub "US only" - zawsze sie spytaj jak aukcja jest interesujaca.

pozdrawiam

dzerry
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
i uwazaj na przelewy bankowe online.....ja doplacilem do interesu 100zl - "zryczaltowanych kosztow bankow zagranicznych"
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
i uwazaj na przelewy bankowe online.....ja doplacilem do interesu 100zl - "zryczaltowanych kosztow bankow zagranicznych"

Wysylajac kase do Unii Europejskiej nie ma zadnych kosztow banku zagranicznego - trzeba tylko pamietac, zeby przelew wyslac jako "Euroelixir". Ale naturalnie Polski bank pobierze sobie prowizje za taki przelew, ale zawsze to bedzie te kilkadziesiat zlotych mniej :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Wysylajac kase do Unii Europejskiej nie ma zadnych kosztow banku zagranicznego - trzeba tylko pamietac, zeby przelew wyslac jako "Euroelixir"

to moze pogadasz z bzwbk ???? :evil:
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
i uwazaj na przelewy bankowe online.....ja doplacilem do interesu 100zl - "zryczaltowanych kosztow bankow zagranicznych"

To troche dziwne .Kupowałem na eBayu jeszcze jak nie byliśmy w unii i wtedy płaciłem ok. 70zł , a ostatnio kilka miesięcy temu zapłaciłem 42 zł.
Pozdr
Wiktor

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach