Jehagarfro  Dołączył: 28 Maj 2007
[Jehagarfro] Zbiór do oceny
Witam, czytam to forum już jakiś czas, w końcu zdecydowałem się na k100d ze standardowym kitem i oto jestem.
Chciałbym abyście Wy weterani fotografii, (co poniektórzy przynajmniej ;) ) dali mi kilka cennych rad patrząc na moje fotki.
Na razie jest ich nie wiele - lekko ponad miesiąc cykania -3,5 k na liczniku, ale brak czasu na obróbkę i wrzucanie do netu.
Każda krytyka, mile widziana ;]

http://picasaweb.google.pl/Jehagarfro
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ostatnie zdjęcie w katalogu Miasto bardzo fajne, wilk pod drzewem świetnie skadrowany ale osobiście bym wyciągnął więcej cieni z nieoświetlonej strony zwierzęcia.

Reszta jest jak dla mnie taka sobie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jehagarfro, trudno coś konkretnego powiedzieć czy poradzić, ale te zdjęcia to tak MSZ zwyczajnie słabe są. Może zamiast robić zdjęcia "na ilość" zacznij stawiać na jakość? Przed naciśnięciem spustu migawki po prostu przemyśl, co chcesz mieć na zdjęciu, dlaczego i jak ma kadr wyglądać.
Ale ja się nie znam, tylko taki zwykły oglądacz jestem...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się nawet TO podoba. A co do reszty, to tak jak już poprzednicy pisali. Patrz uważniej w obiektyw, masz dziwną skłonność do ucinania zdjęć. Poza tym podpatruj jak robią to inni. Zaglądnij np. do tego wątku http://pentax.org.pl/view...386dbcc2#118717
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fotografia jest być może rzemiosłem, czasami może bywa również sztuką. Obojętnie, co o niej myślimy, mam jednak wrażenie, że epoka cyfrowej fotografii totalnie rozleniwia. Oglądam wiele prywatnych galerii, nie jestem wariatem (chyba ;-) ), nie trzymam się kurczowo "złotych" reguł kompozycji, ale mój zmysł estetyczny często cierpi... Wiesz, Jehagarfro na szczęście nie zgrzytałem zębami oglądając twoje zdjęcia, ale miałem czasami wrażenie jakbyś się upalił i zachwycił czymś, co trzeźwy widz nie jest w stanie wyczaić. Jakaś łąka nad rzeką. Kawałek bankomatu na rynku w Opolu. Hmmm... na Opolszczyźnie jest sporo niezłych kościołów i muzeów, idź pooglądaj kompozycje rzeźbiarskie i malarskie, chłoń sposób w jaki ludzie (nieprzypadkiem przecież) od wieków ujmują swoje impresje w ryzy formy. Forma oczywiście też jest czymś z czym warto eksperymentować, ale nie na zasadzie: "zrobię sto zdjęć, jedno będzie ciekawe".
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cypis napisał/a:
nie jestem wariatem (chyba ;-) )

Dobra, dobra - przed chwilą wyczytałem, że jeździsz używanym Tico i dajesz się w tym fotografować ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
matb napisał/a:
cypis napisał/a:
nie jestem wariatem (chyba ;-) )

Dobra, dobra - przed chwilą wyczytałem, że jeździsz używanym Tico i dajesz się w tym fotografować ;-)

stąd to zawahanie i "chyba" ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
cypis napisał/a:
ale mój zmysł estetyczny często cierpi...
Zwłaszcza jak czytam w takiej galerii księgę gości, a tam samo wychwalanie zdjęć pod niebiosa.
 
Jehagarfro  Dołączył: 28 Maj 2007
Dziękuje za wszystkie uwagi, na pewno przydadzą sie :)
Zdaje sobie sprawę z poziomu moich zdjęć, może teraz kiedy już poznałem znaczną część funkcji aparatu skupie się bardziej na dobieraniu kompozycji niż wartości przesłony, oby z pozytywnym efektem.

Mam pytanie z innej beczki, nie chce jednak zaśmiecać Waszego forum więc zadam je tutaj:
Poszukuje programu ,w którym mógłbym tworzyć galerie ludzi ,nie mam na myśli artystycznych zdjęć a raczej katalogu, zbioru osób z krótkim opisem każdej z nich.
Oczywiście mógłbym przeszukiwać różnorakie serwisy i fora jednak- nie mówcie że leń ze mnie- jak większości ludzi brakuje mi czasu, dlatego zwracam się do osób które miały styczność z takimi programami- pomóżcie :->

Edit:

Do zainteresowanych, – jako że ja i grypa zżyliśmy się ostatnio ze sobą, miałem w końcu czas poszukać ww. programu i znalazłem go- Fotoalbum - jest dokładnie tym, czego szukałem, może komuś przyda się ta informacja. Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach