espelho  Dołączył: 20 Gru 2006
[ analog] Pentax Me Super problem z lustrem
witam, mam problem ze swoim Pentaxem Me Super - zacięło się lustro, cały czas jest podniesione próbowałem wymiany baterii ale nic nie dało, to chyba mechaniczna sprawa? Próbowałem opuścić lustro do dołu, ale wraca na swoje miejsce. Trzeba oddać do fachow\ca czy można jakoś to odblokowac?

Z góry dzieki za odpowiedz
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Bateryjki napewno dobre i dobrze wsadziles?

Pzdr
Spinner
 
espelho  Dołączył: 20 Gru 2006
tak, bo swiatlomierz swieci
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A czy przestawienie pokrętła na tryb M nie pomaga?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdaje sie, ze opisywalem tu identyczny problem. Zaraz poszukam tego tematu.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Hm, mam taki sam problem z lustrem. Nacisnąłem spust, aby zrobić zdjęcie i lustro już na miejsce nie wróciło. Poza tym migawka pozostała naciągnięta i nijak nie idzie jej zwolnić. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ja takie coś miałem z Prakticą MTL 5 gdy nie do końca naciągnąłem film i próbowałem zrobić zdjęcie
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Michał K, fajnie. A jakieś lekarstwo na to?
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
dociągnąć migawkę do końca wajchą do naciągania filmu...bo ja miałem tak że machnąłem wajchą ale nie dokońca i wciskałem spust-wtedy takie coś się działo..
jak pociągnąłem do samego końca aparat opuścił lustro zamykając migawkę
 
qberts  Dołączył: 04 Lip 2008
Udało się jakoś rozwiązać ten problem, bo właśnie mam to samo. :roll: No może nie do końca to samo, u mnie po wymianie baterii światłomierz działa tylko przez jakiś czas, później pada, aż do ponownego włożenia baterii - więc może elektronika?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mi tak padają baterie w jednym z MX-ów. Mam wrażenie, że tam coś nie łączy i w szybkim tempie rozładowuje.
 
qberts  Dołączył: 04 Lip 2008
Chyba niezbyt dokładnie się wyraziłem, baterie bynajmniej nie padają, wystarczy wyjąć je i włożyć jeszcze raz, żeby światłomierz znowu na chwilę zaczął pracować.
 
Marian_CK  Dołączył: 23 Sie 2009
Sprawdź czy migawka zrobiła pełny ruch (widać tylko jeden kołek a nie dwa).

http://www.kyphoto.com/cl...meproblems.html -- problem nr 2.

Jeżeli tak się stało to spróbuj delikatnie popchnąć migawkę w dół opierając paznokieć o jeden z bolców.
 
qberts  Dołączył: 04 Lip 2008
Dzięki za pomoc, ale niestety to nie to, migawka wykonała pełny ruch. :-| Kiedy znajdę chwilę czasu muszę się nim zająć. :roll:

[ Dodano: 2010-02-26, 15:55 ]
Okazało się, że baterie jednak były lewe, po wymianie niestety lustro dalej w górze, migawka naciągnięta przy luźnym spuście. Już nie mam pomysłu co z tym zrobić, zna ktoś jakiś dobry zakład który zająłby się reanimacją aparatu w Krakowie?
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Mi się wczoraj przydarzyło coś podobnego.
Nacisnąłem spust i lustro nie wróciło a migawka jest całkowicie otwarta.
Wymiana baterii nic nie dała.
Naciskanie spustu nic nie daje bo jest luźny a naciąg jest zablokowany.
Próbowałem we wszystkich trybach i nic.
A co najgorsze to koleś z serwisu koło Placu Zawiszy będzie dopiero 29czerwca :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach