dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
Siła konkurencji.....
http://www.allegro.pl/ite..._raty_p_n_.html
540-stka za mniej niż 1500 złotych
Mam nadzieję,że pojawienie się (i dostępność) Metza poprawi rynek lamp droższych do pentaxa
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dwakleszcze napisał/a:
Siła konkurencji.....
http://www.allegro.pl/ite..._raty_p_n_.html
540-stka za mniej niż 1500 złotych
Zwróć uwagę, ze gwarancja 12 miesiecy. Ale cena bardzo miła :-) .
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
Cytat
Zwróć uwagę, ze gwarancja 12 miesiecy. Ale cena bardzo miła :-) .

Ale ja w końcu też dostałem na Metza gwarancję roczną, mimo iż niektórzy sprzedawcy oferują dwukrotnie więcej. Przedstawiciel Metza wyjaśnił mi, że 2 letnia dla amatorów (dowód zakupu: paragon + gwarancja), dla firm 1 rok, faktura VAT. Śmieszne to, bo co ma faktura, czy paragon do gwarancji? To jest tylko dowód zakupu. Fakture może otrzymać osoba prywatna nie prowadząca działalności gospodarczej. Nie ma wtedy wymogu podawania swojego NIP. Pomieszanie z poplątaniem, chyba po to, żeby wymigać się od dłuższej gwarancji. Salon NYC w Berlinie daje na wyroby Metza 2 lata gwarancji w autoryzowanych serwisach na terenie Germanii.

 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jan napisał/a:
dla firm 1 rok, faktura VAT
Rzeczy kupowane na firmę są traktowane jako użytkowane profesjonalnie (czyli pracują ciężko i często). Dlatego mają jeden rok gwarancji, chyba że producent lub dystrybutor zarządzi inaczej. Tyczy się to dowolnego sprzętu.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
pytanie z innej beczki, czy poruszane funkcji typu wyzwalanie na pomocą lampy wbudowanej, na drugą kurtyne, będą działać z Aparatem IST DL2
 

xant  Dołączył: 04 Paź 2006
Marudas napisał/a:
Mógłby ktos zrobić kilka fotek jak wygląda aparat z założonym metzem? fajnie by bylo gdyby byl zalozony na k100d no ale k10 tez mi pasuje.

Jan napisał/a:
Mogę podrzucić na priv kilka fotek lampy siedzącej na K10D. Pstryknę Finepiksem S602Z, którego trzymam w szafie, sam nie wiem, po co. Ale dopiero jutro, jak wrócę z pracy. Teraz jestem zajety tłumaczeniem instrukcji Metza z de na pl.

Była prośba, zapowiedź też się pojawiła, a zdjęcia jak nie było tak nie ma :cry:
Mógłby ktoś uczynny w przerwie między jednym :-B a drugim :-B strzelić fotkę i wrzucić na forum??
 
Marudas  Dołączył: 03 Lip 2007
Była prośba, była zapowiedź i były zdjęcia przesłane na poczte. Jan obietnicy dotrzymał.
Zdjęcia mogę przesłać dalej, tylko musisz podac swojego mejla.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
to i ja sie dorzuce do prosby... moj mail to : tidus07 @wp.pl

z checia zobacze przykladowe foty z metza :D

dzieki i :-B dla weselszego wysylania

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tidus art, weź rozbij sobie adres, bo spamy ciebie zjedzą.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Marudas, a nie podlinkować z jakiegoś serwera i wrzucić do tego wątku
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
sorrki nie pomyslalem o tym jak wpisywalem text.... jeszcze glowa troche boli.. wybaczcie

pozdrawiam

[ Dodano: 2007-10-21, 10:42 ]
sorrki nie pomyslalem o tym jak wpisywalem link.... jeszcze glowa troche boli.. wybaczcie

pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Musi strasznie boleć, bo napisałeś to dwa razy :mrgreen: .
 

xant  Dołączył: 04 Paź 2006
Marudas napisał/a:
Była prośba, była zapowiedź i były zdjęcia przesłane na poczte. Jan obietnicy dotrzymał.
Zdjęcia mogę przesłać dalej, tylko musisz podac swojego mejla.


W takim razie przepraszam za przypominki i podpinam się do listy mailowej: xant(małpa)gazeta(kropka)pl
Z góry wielkie dzięki. :-D
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Chciałbym też poprosić o sample z Metza (w końcu zacząłem ten wątek ;-) ) - porucznikx @ gmail.com
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Może ktoś wreszcie wstawi je do tego wątku i będzie po sprawie
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
tidus art napisał/a:
to i ja sie dorzuce do prosby... moj mail to : tidus07 @wp.pl

z checia zobacze przykladowe foty z metza :D

dzieki i :-B dla weselszego wysylania

Ale Marudasowi chodziło o fotki Metza, jak siedzi na puszce. I takie mu podrzuciłem. Natomiast jeśli chcesz kilka fotek Metzem wybłyszczonych, to mam jedynie z facjatami rodziny i boję się, że mi żonie wąsy dorysujesz. Jak chcesz martwą naturę, to mogę kilka podesłać.

[ Dodano: 2007-10-22, 17:19 ]
screwdriver napisał/a:
Jan napisał/a:
dla firm 1 rok, faktura VAT
Rzeczy kupowane na firmę są traktowane jako użytkowane profesjonalnie (czyli pracują ciężko i często). Dlatego mają jeden rok gwarancji, chyba że producent lub dystrybutor zarządzi inaczej. Tyczy się to dowolnego sprzętu.

Nie tak bardzo dowolnego. Odkurzaca, telewizora, roweru, itp. też?
 
frodymator  Dołączył: 27 Maj 2007
piotr_luk napisał/a:
Jan napisał/a:
przynajmniej "dookólnie"
no tak to chyba nigdzie nie ma. Czujnik musi "zobaczyć" błysk z wbudowanej, bo inaczej nie wyzwoli lampy głównej


Witam! ;)

Kupilem ta lampe, i z tego co wyczytalem i zaobserwowalem, czujnik wyzwalajacy lampe zdalnie znajduje sie pod obrotowa glowica lampy. Jest on po lewej stronie z tylu - taka wystajaca z korpusu lampy polkula.
Rzeczywiscie nie jest ona zbyt czula - probowalem kilkakrotnie wyzwolic ja raz z lewej raz z prawej strony - jedyny "setup" w jakim mi sie to udalo, to majac lampe po prawej stronie aparatu, tak aby czujnik byl bezposredio "udezony" swiatlem z lampy wbudowanej.
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
frodymator napisał/a:
piotr_luk napisał/a:
Jan napisał/a:
przynajmniej "dookólnie"
no tak to chyba nigdzie nie ma. Czujnik musi "zobaczyć" błysk z wbudowanej, bo inaczej nie wyzwoli lampy głównej

Witam! ;)
Kupilem ta lampe .........

No właśnie, o tej dennej czułości pisałem. Fotocela Hamy ma wystającą kopułkę z sensorem i reaguje na każdy błysk z dowolnej strony. Przecież światło lampy wyzwalającej odbija się od ścian i sufitu. W Metzu ten czujnik jest wyjątkowo leniwy. Czekam na nowy firmware, może to poprawią, bo nie sądzę, żeby sam sensor był "tępy".
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jan, tak.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Jan, a nie można by było umieścić w tym poście sampli z metza + zdjęcia metza siedzącego na aparacie? Bo tak to będziemy Ci głowę zawracać mailami a jak podepniesz foty do tego posta będziesz miał spokój.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach