Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
wkt napisał/a:
Metz ponoć lepszy
Jako jedyny ma dwa palniki.
 
tidus art  Dołączył: 09 Paź 2006
Witam, ostatnio troszke mnie znajomy sprzedawca zaniepokoil odnosnie METZa, Mianowicie powiedzial ze z firma ta wystepuja problemy z ewentualnymi reklamacjami,a np z sigmami nie maja takich problemow.podobnie ma sie sprawa tamronow jako obiektywow. jesli sa uzytkownicy metza od dluzszego czasu mogliby sie wypowiedziec w sprawie gwarancji i ewentualnej awaryjnosci METZa?

Dzieki wielkie,
Pozdrawiam
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
tidus art, użytkowałem metza jakieś 12 lat i nie potrzebowałem żadnego serwisu
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Gwiazdor napisał/a:
Jako jedyny ma dwa palniki.


myślałem, że to ma coś wspólnego ze wspomaganiem AF.

 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Dobra jest - trzeba się na coś zdecydować. Jadę na zakupy. :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
adrian napisał/a:
trzeba się na coś zdecydować
tzw. męska decyzja
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
tidus art napisał/a:
Witam, ostatnio troszke mnie znajomy sprzedawca zaniepokoil odnosnie METZa, Mianowicie powiedzial ze z firma ta wystepuja problemy z ewentualnymi reklamacjami
Jakiś czas temu pojawiły się na pl.rec.foto.cyfrowa narzekania na polski serwis gwarancyjny. OIDP pomogła interwencja w serwisie niemieckim. No i OIDP było parę osób "mniej zadowolonych" z serwisu...
Mam nadzieję, że AF-58 będzie na tyle dobra, że o istnieniu serwisu będzie można zapomnieć :-) [1]

piotr_luk napisał/a:

użytkowałem metza jakieś 12 lat i nie potrzebowałem żadnego serwisu
Bo przecież to tak jak z winem: im starsze tym lepsze ;-)
A na poważnie to 12 lat temu chyba jednak było trochę inne podejście do produktu - obym się mylił [1]


[1] Bo też tego metza zanabyłem :-P :mrgreen:
BTW: jeśli chodzi o porównanie z poprzednią lampą... o... taką:


Hmmm... pierwsze wrażenie jakieś takie delikatniejsze i bardziej plastikowe :roll:
Oby to tylko wrażenia ;-) :mrgreen:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
na stronce metza jest taki optymistyczny napis z wykrzyknikiem

Actually no update needed!

http://www.metz.de/en/pho...8_AF-1.647.html

to chyba znaczy, że z dedykowanymi działa bez zarzutu.
I jeszcze doczytałem o takiej ciekawostce. Ten Metz ma wbudowany port USB dzięki czemu w razie upgradu nie będzie trzeba wysyłać lampy na drugi koniec świata jak w przypadku Sigmy.
Wystarczy podłączenie do kompa i zaktualizowanie.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
wkt napisał/a:
Ten Metz ma wbudowany port USB dzięki czemu
w następnej wersji firmware będzie odtwarzacz MP3 umilający pracę w studiu.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
a w kolejnej poprzez palniki będzie działać jako rzutnik obrazu :D :-B :-B
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
A jak myślicie..czy taki Metz sprawdzi się z Raynox-em przy makro?
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Czy można prosić o zdjęcia robione tą lampą i z palnikiem odchylonym np. pod kątem 75 stopni lub jakimś innym, bo to jest kwestia na której najbardziej mi zależy.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Kupiłem i dramat (chyba że to standard). Lekkie poruszenie wyłącznikiem powoduje restart lampy (wyłączenie i włączenie).

Dzisiaj jadę oddać lub wymienić. Mam nadzieję, że nie będzie problemów. :-|
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Kupiłem(dzisiaj) i dramat (chyba że to standard). ;) Zoom lampy nie dziala.Czy normalnym jest, ze po ustawieniu lampy w "manual"nie mozna "zoomowac" przy uzyciu przyciskow "+";"-" a takze ze funkcja zoomu nie dziala w pttl-u (zmiana ogniskowych obiektywu nie powoduje zmian w lampie-przynajmnije na wyswietlaczu)
Blesso
Ps
Ma ktos moze instrukcje PL do tegoz produktu?
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Ja miałem - niestety oddałem... ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
uuu... coś mnie te trzy ostatnie posty wprawiają w stan chwiejności postanowienia (bynajmniej z powodu :-B ). Tyle dobrego było o 58 a tu jakieś niezadowolenia i to dwa raz za razem :-/
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
"Przyslowia - madroscia narodu"- te sentencje dzis potwierdzilem praktycznie.
Otoz wczoraj kupilem lampe Metz 58 Af-1 (w Fotorimexie- thx Czes -za znizke) ;) no i podlaczam to to do aparatu ( K100d S.+ Tamron 28-75) i bryndza.Nie slychac dzialajacego zoomu.Po przestawieniu lampy w tryb manualny rowniez nie mozna przyblizac/oddalac palnika.TRAGEDIA!! Niemiecka solidnosc? Wolne zarty!!.
Zalamka sie na calej linii( bo Tamrona jut tez wymienialem na inny "model") -" po prostu pech" - mysle sobie! Wiec po dobroci z nia.Odlaczalem od aparatu,wlozylem swiezutko naladowane akumulatory,zmienialem ustawienai lampy - No i nic to nie dalo.
Ale jako przyslowie rzecze " nic na sile- wszystko mlotkiem" - postanowilem zadzialac swoja "silom i zdolnosciom". Otoz puknalem w lampe palcem - NIC - puknalem palcem mocniej - NIC - puknalem otwarta dlonia - NIC i wreszcie walnalem ja miedzy oczy kantem dloni "z karata" i ..........
DZIALA !!
Tona kamieni spadla mi z serca. Lampa ( zoom) zadzialal po mocniejszym uderzeniu.(takie przypadki byly opisywane -zdaje sie z lampa Pentaxa).
Wyglada na to ze "zarnik" byl zablokowany.
Mam nadzieje ze nie zablokuje sie ponownie.I ze nie bede musial wywierac na nia silowej perswazji.
Co do samej lampy . Plastik.Kiepskie przyciski ( trzeba je gleboko wciskac -a do wlaczenia opcji naciskac je 2 razy ).Brak polskiej instrukcji.Menu i jego ergonowmia tez "takie sobie " (przycisk "exit" jest raz z lewej a raz z prawej strony - pod i nnymi przyciskami). Piszczy!"Slaby" doswietlacz AF .Kasetka przy niej wyglada "groteskowo"( dobrze ze obiektyw jest "duzy") ;) . No i calosc ( kasetka +lampa+ obiektyw T.) trzyma sie dosyc trudno(czuc juz wage w dloniach)

O zaletach nie napisze bo czas testow przedemna. Ale juz widze ze drugi zarnik to fajna sprawa ( glownym strzelam w sufit a ten maly fajnie doswietla-ale pewnie po to on jest )
NA dzien dzisiejszy na rynku dostepnych jest 5 lamp:Tumax 386,Sigma 500ST, Metz 58 i 2 Pentaxy.Wybralem te ktora wydawala mi sie dobra , w miare dobrej cenie.Ale przeciez "co czlowiek to zdanie"
;)
Pozdrawiam
Blesso
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Blesso napisał/a:
NA dzien dzisiejszy na rynku dostepnych jest 5 lamp:Tumax 386,Sigma 500ST, Metz 58 i 2 Pentaxy.

Za niecałe dwa tygodnie ma się pojawić Metz 48 AF-1, więc wybór troszkę się zwiększy.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
to teraz warto się zastanawić nad sigma 530 prezentuje się pięknie na zdjęciach i zostaje 540.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Cześ napisał/a:

Za niecałe dwa tygodnie ma się pojawić Metz 48 AF-1, więc wybór troszkę się zwiększy.


a wydawało mi się że macie to już na stanie :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach