szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Sylwiusz

Wielkie dzięki :-B :-B
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
Wystarczy sciagnac instrukcje do wersji Pentaxowej
A do 48 AF-1 nie ma ani D, ani E. Wystarczyła by mi bez 2 palników i LP 35m/50mm/ISO100, a jest sporo tańsza. Oczywiście pod warunkiem, że ma to wszystko, co 58 AF-1.
360 FGZ jest przy niej uboższa.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A gdzie widzieliscie tego Metza 48 AF-1? Bo w produktach nigdzie go nie ma, moze to zapowiedz nowosci???
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
emigrant, tu wszystkie dane:
http://2007.metz.de/de/fo...datenblatt.html
nie znalazłem po angielsku

[ Dodano: 2007-09-20, 09:51 ]
sylwiusz napisał/a:
Bo w produktach nigdzie go nie ma, moze to zapowiedz nowosci???
tak właśnie jest
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sylwiusz, piotr_luk, Już jest w sprzedaży, jako nowość, ale nie ma nigdzie wersji pentaksowej.
piotr_luk napisał/a:
tu wszystkie dane:
http://2007.metz.de/de/fo...datenblatt.html
To są dane ogólne dla wszystkich wersji. Nie wiadomo, jak dokładnie w przypadku Pentaxa.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mysle, ze skoro AF-58 obsluguje wszystko co trzeba z P-TTL, to i 48 bedzie, jako nowsza lampa, oczywiscie w ramach mozliwosci tej tanszej lampy ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
emigrant, a o co konkretnie chodzi, może znajdę.
o p-ttl, HSS i błysku bezprzewodowym piszą tu:

Unterschiedliche Versionen für Canon, Nikon, Olympus/Panasonic, Pentax/Samsung oder Sony AlphaSelbstverständlich lassen sich mit der jeweiligen Variante des mecablitz 48 AF-1 digital neben vielen anderen Sonderfunktionen, wie der Kurzzeitsynchronisation, auch die verfeinerten Blitzbelichtungstechniken des jeweiligen Kameraherstellers nutzen. So bietet der 48 AF-1 digital für Canon E-TTL und E-TTL II Blitzbetrieb – für Nikon iTTL und D-TTL – für Pentax/Samsung P-TTL und für Olympus/Panasonic TTL-Blitzbetrieb. Aber damit nicht genug, denn mit dem mecablitz 48 AF-1 digital kann sogar „entfesselt“ geblitzt werden (modellabhängig). Hierfür steht der kameraspezifische drahtlose TTL-Remote Betrieb beim jeweiligen Modell zur Verfügung.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
piotr_luk, Poczekajmy, jak umieszczą instrukcję do wersji pentaksowej - bedzie wiadomo na 100%.
 
mirekwisn  Dołączył: 27 Maj 2006
Tutaj instrukcja lampy w wersji do Pentaxa:
http://www.metz.de/en/ser...ownload.195.pdf
wygląda ciekawie...
a tutaj sklepy i ceny w Niemczech:
http://www.idealo.de/prei...f-1-p-metz.html
Pozdrawiam i czekam na opinie użytkowników nowej lampy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mirekwisn napisał/a:
Tutaj instrukcja lampy w wersji do Pentaxa:
ale emigrant chciał do 48 AF-1 (chyba?)
 
mirekwisn  Dołączył: 27 Maj 2006
Sorry, chyba zgubiłem gdzieś wątek :oops:
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
i dobrze ze sie pogubiles
nic sie nie martw moze pomyliles watki ale dzieki temu ja juz wiem jaka lampe kupuję :)...u nas w Polszi kosztuje 1200 jakies... wiec srednio 300-400 do przodu w stosunku do pentaxa 540 i chyba nie ustepuje mu przy calym szacunku dla pentaxowego grona :) :-B :-B :-B :-B mniami
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
obrzydliwy, metz ma jedną niewątpliwą zaletę - nie jest produkowany w Chinach, ani w Wietnamie :mrgreen:
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
tia pewnie produkowany jest w niemczech przez chinczykow lub wietnamczykow...nie podniecalbym sie tym za bardzo tym bardziej ze jak cos komus pada to zawsze mi :D

Ale jest to niewatpliwie zaleta....a uwazasz ze jest to lampa warta kupienia ( bo ja jestem laikiem z lampa niegdy nie szalalem wolalem swiatlo zastane...) :-/
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
obrzydliwy napisał/a:
a uwazasz ze jest to lampa warta kupienia
jak najbardziej, miałem metz'a i pewnie jeszcze będę miał :mrgreen:
obrzydliwy napisał/a:
pewnie produkowany jest w niemczech przez chinczykow lub wietnamczykow
pewnie nie, bo frycki jednak bardzo chronią swój rynek pracy, zwłaszcza w tego typu przedsięwzięciach (co innego na polu, czy w oborze), ale oczywiście nie można wykluczyć, że podzespoły zostały wyprodukowane gdzieś na końcu świata
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Jakby ktoś z was nabył to prosimy o jakiś test jak taka lampa sie sprawdza z Pentaxem :)
Jest to naprawdę ciekawa alternatywa dla pentaksowych lamp :)
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
podejzewam ze ja pendem nabendem...mam jakies 1200 ze sprzedazy swojego fujika wiec jak ulal na ta inwestycje :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
obrzydliwy napisał/a:
mam jakies 1200
podejrzewam, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
piotr_luk, mam taką nieśmiałą propozycję może ktoś lub grupa ktosiów zrobiłaby do FAQa wątek o lampach pTT do Pentaxa. Jakie są czym się różnią wady zalety? DO niedawna było łatwo 2 sigmy 2 Pentaxy teraz sa i tumaxy i Metz i nie badzo się w tym łapie ewnie nie tylko ja. Taki watek byłby moim zdaniem cennym materiałem. Ułatwił by też wiele osobom chcącym kupić sobie lampe.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq, pomysł jak najbardziej dobry, ale ja mam tylko sigmę DG Super, z metz'em miałem do czynienia w połączeniu z minoltą. A między ADI/ttl-em minolty a p-ttl pentaxa może być przepaść.
Metz ma jeszcze jedną przewagę (moim zdaniem) nad sigmą. A mianowicie własną automatykę, która była niezawodna.

[ Dodano: 2007-09-21, 13:09 ]
Do takiego eksperymentu musiałyby się spotkać (najlepiej w jednym miejscu i o jednym czasie :mrgreen: ) posiadacze poszczególnych lamp: sigmy, pentaxa, tumaxa i metza i po kolei zakładać poszczególne lampy na korpus i strzelać foty, porównywać i wnioski zapodać dla ogółu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach