psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiedy nastepca 750Z z SR i jak ma sie do tego Samsung?
Czy myslicie, ze Pentax bedzie jeszcze robil zaawansowane kompakty (np: takie jak Panasonic DMC-LX1)- w koncu to konkurencja dla Samsunga?
Wydaje mi sie, ze jest na to rynek, poniewaz to takie "notatniki" dla profesjonalistow i doskonaly sprzet do street-u.
Ja bym chetnie reflektowal na takiego Pentaksika z RAW, obiektywem od 28mm, trybami Av, Tv, M i SR-em.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie jestem pewien.
W tej chwili dają sie zauważyć trendy na odchodzenie od zaawansowanych kompaktów. Zauważ, że chyba tylko Canon wypuszcza kolejne wcielenia serii G. Nikon, Olek, Minolta już nie bardzo. Wynika to po prostu z faktu, że rolę tę przejeły coraz tańsze DSLRy.
Nowości w owym segmencie, to przedewszystkim zasługa firm nie posiadających lustra w swej ofercie (Panasonic, Sony, Yakumo ;)
Do street photo idealny byłby DL z naleśnikiem (gdyby nie wredny dźwięk lustra).
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
psyt napisał/a:
Ja bym chetnie reflektowal na takiego Pentaksika z RAW, obiektywem od 28mm, trybami Av, Tv, M i SR-em.


canon s60/s70?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
canon s60/s70?


PENTAKSIKA napisał kolega Psyt. Nieprawomyślny kolego :-P
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
poddaje tylko pod rozwage. to calkiem mily zwierz, mimo ze canon. sr-a nie ma, fakt...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie przeczę.
W Canonach irytuje mnie to, że nie są widoczne w kompie jako nowy dysk i trzeba mieć soft, by móc zgrać zdjęcia.
Z kompaktów to chyba jednak rozejrzałbym się wśród Fuji lub Olka. O ile chciałbyś ten aparat na wakacje ;)
Wydaje mi się bowiem, że na Photokinie zadebiutują nie tylko DSLRy. Jak napisał Sylwek na starym forum, Pentax zanotował zysk w segmencie kompaktów, więc z całą pewnością nie będzie odpuszczał tej działki.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
kumpel posiada niezbyt drogiego wakacyjno-streetowego olka, c500 bodajże, ale czasami robi nim też zdjęcia, które później wykorzystuje w reklamach - nie wiem ile w tych zdjęciach olka a ile jego umiejętności posługiwania się photoshopewm, ale byłem pod wrażeniem, że z takiego maleństwa za 800złotych (i późniejszej odpowiedniej obróbki) można tyle wycisnąć (mimo, że pokazywał te zdjęć na laptoku z nienajlepszym monitorem)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ostatnio mialem okazje pobawic sie Pentaxem 750Z (ma troche duze opoznienie migawki), ale mozliwosc korzystania np. z Av, Tv sprawia, ze kompaktowa cyfra nabiera zypelnie innego wymiaru.
Tylko, ze ja bym chcial cos ultrakompaktowego (a ten to wbrew pozorom kawal aparatu), z RAW i ze stabilizacja. Cos z czym bym sie prawie wcale nie rozstawal, a co dawaloby duzo mozliwosci w kreowaniu obrazu.
Na rynku z takimi funkcjami jest chyba tylko ten wspomniany Panasonic, ale matryca tam to prawdziwa kleska jak ktos o nim napisal: "Ferrari z ogranicznikiem do 50 mph".
Czekam wiec na cos innego... a pasowaloby mi takie ultra male i zaawansowane cos wlasnie na produkt Pentaxa ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A macal ktos tego Pentaksa A10 :?: Wiem, ze ma tylko SR ale maly sie wydaje.. :lol:

pzdr
Spinner
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
W Canonach irytuje mnie to, że nie są widoczne w kompie jako nowy dysk i trzeba mieć soft, by móc zgrać zdjęcia.

nie wiedzialem. to faktycznie niemile, sam mam tak w ricohu.

psyt, jak znajdziesz cos takiego daj znac.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie jestem pewien.
W tej chwili dają sie zauważyć trendy na odchodzenie od zaawansowanych kompaktów. Zauważ, że chyba tylko Canon wypuszcza kolejne wcielenia serii G. Nikon, Olek, Minolta już nie bardzo. Wynika to po prostu z faktu, że rolę tę przejeły coraz tańsze DSLRy.


Wydaje mi sie, ze to dotyczy raczej modeli o konstrukcji like dslr.
Natomiast taki zaawansowany ultrakompakt moim zdaniem moze stworzyc nowe mozliwosci nawet dla posiadaczy rozbudowanych systemow dslr. W koncu nie zawsze i nie wszedzie da sie zabrac lustrzanke, a takie male cos mozna miec przy sobie prawie non-stop niczym komorke.
Gdzies oststnio czytalem, ze najlepiej sprzedaja sie te tansze kompakty, ale rynek powoli sie zapelnia, wiec moze na celowniku znajda sie bardziej wymagajacy fotoamatorzy (np: tacy dla ktorych to bedzie dodatkowy sprzet i tacy ktorzy wyrosli juz z prostych cyferek, a cenia sobie komapktowe wymiary lub z innych przyczyn nie chca lustrzanki).

grub napisał/a:
psyt, jak znajdziesz cos takiego daj znac.

Narzazie znalazlem tylko tego DMC-LX1, jednak ze wzgledu na gorzej niz przecietna matryce to jeszcze nie to, ale przy dzisiejszym tempie wypuszczania nowych modeli moze juz za tydzien bedzie cos odpowiedniego. :lol:

[ Dodano: 2006-04-23, 23:36 ]
Aha, ten Panasonic wystepuje jeszcze pod inna nazwa i w innej cenie jako:
Leica D-LUX 2, ale mimo tej kropki, przy kiepskiej pogodzie albo w pomieszczeniu niechcialbym tym fotografowac.:-/
 
wiktor33
Moze sie myle, ale czy nie wystarczylby nowy soft z RAWem do 750Z? To znakomity aparat, chociaz rzeczywiscie troche powolny kiedy sie zapisuje w TIFFach. Robie nim chyba wiecej zdjec niz DS-em.
Moze jakas niezalezna firma wypusci lepsze oprogramowanie do starszzych, znakomitych modeli, jak np. robi to silverfast do skanerów?
pozdr.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiktor - nie sądzę, by jakiekolwiek zewnętrzne firmy bawiły się w soft. Swego czasu uczynił to rosjanin i powstał WasiaWare do Canona 300D, ale to odosobniony przypadek.
Swoją drogą po cholerę zapisujesz *.tiffy?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A macal ktos tego Pentaksa A10 :?: Wiem, ze ma tylko SR ale maly sie wydaje.. :lol:

Se pomacasz Wacpan na PPD :-P
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Swoją drogą po cholerę zapisujesz *.tiffy?


Sam zastanawialem sie nad tymi tiff-ami, ale to przeciez bezstratny format, czyli taki wywolany RAW. Jesli lab zrobi odbitke z takiego formatu to napewno bedzie ona lepsza niz ze stratnego formatu jpg - przynajmniej jesli bedzie odpowiednio duza, mam racje?

[ Dodano: 2006-04-25, 09:41 ]
wiktor33 napisał/a:
Moze sie myle, ale czy nie wystarczylby nowy soft z RAWem do 750Z?


Chyba ciezko go juz teraz kupic, a trzeba pamietac, ze nie jest to ultra kompakt i raczej nie da sie go nosic w kieszeni spodni czy przez dluzszy czas np. w marynarce.
Obiektyw od 37.5 mm, moze okazac sie czasem nie wystarczajacy np. w pomieszczeniach. Natomiast dodana stabilizacja matrycy umozliwilaby korzystanie z nizszych ISO przy tych samych warunkach oswietleniowych.
Niemniej jest to swietny sprzet dlatego w tytule watku nawiazalem do niego.



[ Dodano: 2006-04-27, 11:27 ]
psyt napisał/a:
Gdzies oststnio czytalem, ze najlepiej sprzedaja sie te tansze kompakty, ale rynek powoli sie zapelnia, wiec moze na celowniku znajda sie bardziej wymagajacy fotoamatorzy (np: tacy dla ktorych to bedzie dodatkowy sprzet i tacy ktorzy wyrosli juz z prostych cyferek, a cenia sobie komapktowe wymiary lub z innych przyczyn nie chca lustrzanki).


No i chyba zaczyna sie to powoli sprawdzac, oto dwie dzisiejsze premiery:
http://www.dpreview.com/n...asioexz1000.asp
http://www.dpreview.com/n...02kodakv610.asp

Jednak dalej brakuje im niektorych cech o ktorych pisalem powyzej, ale najbardziej martwi brak chocby cokolwiek rozbudowanego uchwytu!? :-/
(mam nadzieje, ze Pentax o tym pomysli)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach