Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
jak się ciągle przyciska przycisk migawki na pilocie

Na tej samej zasadzie działa w fabrycznym pilocie, czyli taka sama lipa ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Serio? Aż doprecyzuje: w pilocie JJC RM-E7 aby mieć czas B, trzeba cały czas szybko naciskać przycisk spustu migawki, a nie trzymać cały czas ciśnięty - taka "gimnastyka" jest też z oryginalnym pilotem?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
trzeba cały czas szybko naciskać przycisk spustu migawki

Aż tak źle nie jest, trzeba wcisnąć i przytrzymać, tak długo jak trzymamy przycisk, tak długo jest otwarta migawka.
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
Zdano napisał/a:
trzeba wcisnąć i przytrzymać, tak długo jak trzymamy przycisk, tak długo jest otwarta migawka.


a tak serio to używacie czasów dłuższych niż 30 sek?? No chyba że jest to kwestia używania czasów jak 12 czy 18 lub 20 sekund (???) ale serio nie sądziłem że można trzymać nawet wężyk spustowy kilka minut. No chyba że chce się zaobserwować to co kiedyś zaobserwował Kopernik i napisać "o obrotach ciał niebieskich part II" :-D

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Zdano napisał/a:
Aż tak źle nie jest, trzeba wcisnąć i przytrzymać, tak długo jak trzymamy przycisk, tak długo jest otwarta migawka.

Tak myślałem. Więc jednak JJC to lipa, z drugiej strony z uwagi na cenę i ograniczoną funkcjonalność pilota w kasetce to dla mnie OK.

[ Dodano: 2008-09-10, 18:00 ]
miodzik napisał/a:
a tak serio to używacie czasów dłuższych niż 30 sek?? No chyba że jest to kwestia używania czasów jak 12 czy 18 lub 20 sekund (???) ale serio nie sądziłem że można trzymać nawet wężyk spustowy kilka minut. No chyba że chce się zaobserwować to co kiedyś zaobserwował Kopernik i napisać "o obrotach ciał niebieskich part II" :-D

Zdarza się zdarza, zwłaszcza że odejmowanie czarnej klatki w kasetce działa całkiem sprawnie, możesz np przymknąć przysłonę dla większej GO, lub zrobić gwiazdki ze świateł bez PS czy co tam Ci do głowy przyjdzie. Wężyki mają blokadę spustu, wiec blokujesz i odpalasz stoper bo przy takich czasach duża precyzja nie jest wymagana. Ogólnie fajna zabawa.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
miodzik napisał/a:
używacie czasów dłuższych niż 30 sek

Mnie się jeszcze nie przytrafiło, Czasu B nie używam.
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
WuWu84 napisał/a:
Wężyki mają blokadę spustu, wiec blokujesz i odpalasz stoper

oo a tego ja nie wiedziałem! no! to mi się właśnie żarówka nad głową zaświeciła! i chęć kupna wężyka.. nono!!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
miodzik napisał/a:
ale serio nie sądziłem że można trzymać nawet wężyk spustowy kilka minut
Po co trzymać. Przeważnie w przyzwoitym wężyku( nawet nie firmowym) jest blokada.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Wężyk z powodzeniem można zmajstrować samemu, zamiast przepłacać za oryginalny albo jakiś allegrowy. http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5918 polecam właśnie sobie coś podobnego zmajstrowałem, koszt 2.50 PLN
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oczywiście, że można samemu. Niektórzy są estetami i dlatego kupują.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nawet nie - czyste lenistwo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach