Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Akumulatory AA - futerał/pojemnik/cokolwiek...
Gdzie trzymacie akumulatorki AA ? Jak się ma ich 4/8 to nie ma większego problemu, ale przy 16/20 sztukach, i przy moim wrodzonym bałaganiarstwie i zapominalstwie, już mnie trafia, jak biorę do ręki 4 sztuki i nie wiem, czy są naładowane, czy nie. I nie mówcie, że ładować trzeba od razu po rozładowaniu, bo ja to wiem - ale czasami się nie da od razu, a później przychodzi Alzhaimer i...

Rozejrzałem się po allegro i ebaju, ale nic ciekawego nie zobaczyłem. Najbardziej pasowałby mi taki mini-piórnik, jak w Plastusiowym Pamiętniku ;-) , z takimi oczkami/pętelkami na kredki, tzn. na baterie. I wtedy na jednej ściance bym sobie trzymał puste, a na drugiej naładowane...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To ja ci opisze moj "sposob"
Kupilem kilka pojemnikow na 4 akumulatorki:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=112601217

Same akumulatorki po zaznaczalem w widocznych miejscach numerami "zestawow" 1/2/3/4 te miejsca z numerem zakleilem przezroczysta tasma - inaczej numerek sciera sie :evil:
Nie rozawiaze to problem KTORY zestaw jest naladowany (choc mozna te pojemniki zaznaczyc - np. do pojemnikow z naklejona czerwona folia wsadzac te rozladowane a do tych z folia zielona - naladowane - folie oczywiscie we wlasnym zakresie :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Miałem jeden taki pojemniczek i myślałem o wejściu w ten "system". Ale upierdliwośc otwierania i pilnowania kolejnego kawałka plastyku spowodowała, że użyłem go do przechowywania w nim kwarców. A problem rozwiązałem tak:
w domu mam dwa pudełka po (chyba) sałatkach, plastykowe, okrągłe. W jednym AA skręcone gumkami recepturkami po 2, 4 lub 6 - zestawy do różnych urządzeń). To jest pudełko z naładowanymi akumulatorkami. Obok jest drugie, zwykle puste, zorganizowane analogicznie, z zestawami do naładowania. Zwykle pełne po plenerze. Zestawy akumulatorków ładuję i przekładam z pojemnika do pojemnika.
A w torbie fotograficznej mam torebke foliową z napisem ZUŻYTE i tam wkładam te akumulatorki, które się zużyły w czasie działąń. A w domu je wrzucam do wiadomego pojemnika.
Mma nadzieję, że nie namieszałem za bardzo - wyjasniając :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach