tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Arti napisał/a:
Ale na to jest prosta rada: ciac OT...
Dyskusja o cięciu ot była, ustalenia są takie, że nic ciąć nie będziemy.

Arti, rozumiem Twój pogląd. Wierz mi jednak, że zaczynamy powoli tworzyć wątki kończące się po 20 postach na temat. Oczywiście, można zamykać wymarłe tematy o jakiej sesji, ale u nas nic nie umiera.
Poza tym za 3 miesiące jak będziemy otwierali ten dział:
[ lista tematów z działu foto do oceny ] nie będzie można łatwo znaleźć wątku usera. Teraz już jest bajzel.
Marzę o takim wyglądzie:

[milo] zadjęcia
[tref] street
[Arti]
[Jarek D.]
[alkos] street


Mamy ponad 2000 użytkowników. Jeśli tylko 100 osób założy swoje wątki to dział będzie duuuży. Jeśli 100 osób założy po 2 wątki [bo 2 różne sesje będzie chciało pokazać] to wykończymy się przez rozrost bazy. Jeśli 10 userów będzie płodnych i co 2 tyg. założy wątek z nowej sesji trafi mnie piorun. Ponieważ jestem dobrym przewodnikiem ładunek spłynie przeze mnie do wiecznie przypiętego do mej ręki serwera. Zjara się uziemienie, dysk zrobi psssss, poleci dym, a backup okraszony zostanie wyjątkiem krytycznym.
Apokalipsa.

[ Dodano: 2007-09-19, 12:51 ]
PS. proponuję zachować wątki uniwersalne dla wszystkich:
-galerie pociech
-kot, kotek, sierściuch
-psy
itp. do których każdy może wrzucić zdjęcie zgodne z tym tematem. Poza tym jeden wątek każdemu, a na drogę aparat i :-B
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Podpisuję się pod postem Trefa wszystkim kończynami. Proponuję dodać go do FAQ, instrukcji obsługi forum i przyszłej Konstytucji Europejskiej ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To może ja dorzucę jeszcze jedną sugestię. Nie pokazujcie od razu 3-4 zdjęć. Poprzez to, zdjęcia owe rywalizują ze sobą. Przykład: Jarosław wrzucił 3 różne zdjęcia. I posypały się komentarze typu: Dwójka panie, wybierz dwójkę i zrobiła się lista przebojów. Uważam, że lepiej jest wrzucić jedno zdjęcie. Po skomentowaniu dodać kolejne, potem następne. Tak z jedno-dwa na stronie. Dzięki temu jest szansa na ciekawsze komentarze niż ... a bo mi się podoba i jest fajne... .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie pokazujcie od razu 3-4 zdjęć. Poprzez to, zdjęcia owe rywalizują ze sobą. Przykład: Jarosław wrzucił 3 różne zdjęcia.
Przepraszam.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Jeszcze bym dopisał do regulaminu maksymalną szerokość zdjęć umieszczanych w postach. Przykładowo zdjęcia wątku Aspiusa o szerokości 800px, jest skalowane przez skórkę forum. Na moim komputerze (Firefox, rozdzielczość 1280x1024) skórka Xandred skaluje je do ok. 700px, pozostałe skórki do 400px.

Wolałbym żeby wrzucać zdjęcia o szerokości nie powodującej skalowania ponieważ:
1. Firfox (i inne przeglądarki zapewne też) stosują prymitywny algorytm co powoduje że krawędzie wychodzą poszarpane.
2. Nie każdemu się chce (czytaj: mi się nie chce ;-) ) klikać na zdjęciu żeby otworzyć nowe okno z obrazkiem w oryginalnym rozmiarze.

Proponuję maksymalną szerokość zdjęcia ustalić na 700 pikseli, tak jak to jest w RAW Challenge.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja się ze wszystkim zgadzam, ale zaznaczam, że w wypadku, gdy i u nas prawo nie działa wstecz. Czyli zakładamy nowe wątki od dziś i nie będą one scalane z poprzednimi.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja się tak nieśmiało zapytam... A skąd potrzeba tego regulaminu? Czyżby pojawiła się taka mnogość postów z prośba o ocenę zdjęć, że ciężko nad nimi zapanować? Nie będe ukrywał, że jestem przeciwny mnożeniu zakazów, regulaminów, uregulowań itp. Jak dla mnie tak jak było do tej pory, było dobrze. Nie pomyślcie, że chcę rozpoczynać krucjatę w obronie tego co było. Chciałbym tylko usłyszeć jakies logiczne wytłumaczenie konieczności stosowania takiego regulaminu.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
kristofo, chyba chodzi o potencjalny przyrost wątków, w związku z przyrostem liczby forumowiczów. A co za tym idzie coraz większym bałaganem.

Myślę też, że ma w tym swój udział umiłowanie tabelek, porządków itp. :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
kristofo napisał/a:
jakies logiczne wytłumaczenie

Bo TAK! :mrgreen:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
mygosia napisał/a:
Bo TAK!


mygosia, przekonałas mnie :mrgreen:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mygosia, to jest zapewne najtrafniejsze wytłumaczenie.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
OK. Będąc już przekonany (przez Mygosię) pragnę z całą mocą powiedzieć, ze idea jeden user jeden wątek jest do d.... TO JEST PO PROSTU NIEPRAKTYCZNE.

 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Dołączę i swoje 3 grosze do Waszych sugestii. Kwestia jednego wątku dla jednego autora IMO jest dobra, choć jak widać zdania są podzielone, i gdyby miała zostać wcielona w życie pozostaje tylko jedna mała techniczna sprawa do rozwiązania. Mianowicie w wątku takim autor może zabierać głos (jakby naturalne), w przypadku kiedy ostatni post w dyskusji został dodany przez autora, a tenże sam autor po jakimś czasie chce dodać kolejne zdjęcie nie zmienia się niestety data wysłania postu, co skutkuje tym że nikt o tym nie wie, ponieważ nie mamy informacji w postach nieprzeczytanych. Chyba każdorazowe proszenie admina o zmianę daty postu samym adminom nie bardzo by się podobało.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
ja też nie jestem za 1:1 bo lepiej mieć poukładane tematycznie i czasowo wątki niż jeden worek z jednym autorem
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
po jakimś czasie chce dodać kolejne zdjęcie nie zmienia się niestety data wysłania postu, co skutkuje tym że nikt o tym nie wie, ponieważ nie mamy informacji w postach nieprzeczytanych

1. Edytujesz ostatni swój post.
2. Kopiujesz całe źródło postu do schowka.
3. Usuwasz post.
4. Piszesz nowy post, najsamwpierw wklejając to co było wczesniej

Post pojawia się w nieprzeczytanych. Trochę naookoło, ale działa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
lipalipski napisał/a:
Myślę też, że ma w tym swój udział umiłowanie tabelek, porządków itp.
Ja byłem temu przeciwny. Plany tego typu były dyskutowane już bardzo dawno. Do tej chwili byłem na nie. Jednak od kilku dni jestem na tak. Dziękuję za wkład pracy jaki Zorzyk włożył w drożenie zasad. Ponieważ zaczął się tym zajmować, to formalnie On jest "przewodniczącym" komisji ds. scaleń :-D
rysiekll napisał/a:
w przypadku kiedy ostatni post w dyskusji został dodany przez autora, a tenże sam autor po jakimś czasie chce dodać kolejne zdjęcie nie zmienia się niestety data wysłania postu, co skutkuje tym że nikt o tym nie wie, ponieważ nie mamy informacji w postach nieprzeczytanych.
Ile razy mam jeszcze napisać jak taki problem rozwiązać? 30? 40? 100? Sztuczny problem.
rysiekll napisał/a:
Chyba każdorazowe proszenie admina o zmianę daty postu samym adminom nie bardzo by się podobało.
le razy pisałeś do kolorowych żeby Ci coś dodali? Poza tym kolorowych jest kilku, można sobie wybrać i dla równowagi za każdym razem pisać do innego :lol:

Proponuję poczytać moje 2 posty z poprzedniej zakładki - tam jest napisane jak uniknąć bałaganu we własnym wątku.

Słuchajcie moi drodzy - pomysł wątków dla userów jest o tyle dobry [w obecnym czasie] ponieważ po wakacjach nastąpił niezły wysyp pokazów sesyjnych. Kiedyś pokazywaliśmy swoje próby raz w miesiącu przez jednego osobnika. Teraz jest kilka wątków tygodniowo.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
tref napisał/a:
Teraz jest kilka wątków tygodniowo
to chyba fajnie :mrgreen:
Dostrzegam jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Takie, że wątek stanie się zbiorem indywidualnych galerii, a chyba nie takie są intencje adminów (kolorowych).
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
kristofo napisał/a:
Takie, że wątek stanie się zbiorem indywidualnych galerii, a chyba nie takie są intencje adminów (kolorowych).
A w sumie dlaczego nie? Jeżeli tylko nie będzie wrzucać się w swoim wątku po 20 zdjęć w jednym poście tylko po kilka to czemu ma nam przeszkadzać to że z czasem wątek każdego [użytkownika] będzie miał po kilkanaście stron?
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Ijon napisał/a:
A w sumie dlaczego nie?


sam sobie odpowiedziałeś ;-)

Ijon napisał/a:
z czasem wątek każdego [użytkownika] będzie miał po kilkanaście stron?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kochani,
Ja nadal za cholere nie rozumiem tego uporu w utrudnianiu sobie zycia.
Ja naprawde nie widze, zeby dzial "Foto do oceny" sie tak strasznie rozrosl, zeby byl nie do opanawania. Wczoraj byly to 4 strony, dzis po sprzataniu 3... od poczatku istnienia i po przenosinach. Jaka jest roznica w zajmowanym miejscu przez 10 watkow po 40 stron a 100 po 4? (chodzi o serwer, pytam bo nie wiem czy jest?)
Jesli naprawde sie to tak rozrosnie i bedzie balagan mozna przeciez wprowadzic poddzialy tematyczne. A ilu z tych 2000 userow czynnie cos prezentuje? Nie ma tu naprawde szalu w prezentacji zdjec.
Poza tym ja nie chce bynajmniej zeby kazde zdjecie mialo swoj watek i 4 wpisy pod nim. W miare mozliwosci watki powinny byc kontynuowane i scalane. I zreszta czesto sa, pomimo braku takich obostrzen. Patrz watek chociazby dtox'a. I ten zapis powinien tak brzmiec, ze jesli to mozliwe i mam sens kontynujemy stare watki. Ale nie zabraniamy nowych.
To wlasnie propozycja jednego watku dla usera tworzy galerie. Wchodze i po kolei mam cala jego tworczosc. I co mam oceniac tylko ostanie zdjecie, a komentarz "podoba mi sie" to do czego przypiac? Ja rozumiem, ze to ma byc "FOTO DO OCENY". Nie "Galeria". Czasem przeciez nie powinno sie oceniac zdjecia przez pryzmat dotychczasowych osiagniec, a jesli chcesz tak zrobic to pomysl z nazwa usera w tytule jest ok i pomaga latwo odszukac wszystkie watki.
Ktos wspominal, ze na innych forumach tak to dziala i jest git. Mozecie mi podrzucic jakies linki gdzie? nie spotkalem sie, ale ja nie przegladam duzo forumow. Tam gdzie zagladam jest tak jak proponuje i moze dlatego mam skrzywienie.

Mam wrazenie, ze Was nie przekonam, gorzej ze nie ja tez nie zostalem przekonany. jako ze mamy demokracje i veto nie dziala...
pozostaje anarchia lub banicja.. :evilsmile: ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach