Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
[Bantu] - przypadki zarejestrowane
Witam wszystkich

Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami do oceny. Może to trochę zbyt szybko, dopiero wczoraj się zarejestrowałem na forum, ale trudno, najwyżej pojedziecie po moich fotach.

Ponieważ nie mam jeszcze sprecyzowanego tematu zdjęć, będzie tutaj wszystkiego po trochu.

Na początek Portrety Spacerowe, czyli zdjęcia z sobotniego spaceru z moją Panią i koleżankami (trzy modelki :-D ).

1.


2.


3.


4.


Oczywiście konstruktywna (lub nie) krytyka mile widziana.

Pozdrawiam ciepło
b.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No to zacznę. Jak zawsze podkreślam, że na zdjęciach się nie znam, więc chętnie coś napiszę :mrgreen:
Po pierwsze spróbuj inaczej kadrować, umieszczaj obiekty poza centrum kadru. Wówczas kompozycja będzie lepsza. Poza tym trudno mi coś powiedzieć, chcąc udzielić Ci wskazówek muszę zobaczyć więcej zdjęć. Co do portretów - może spróbuj popiersia? [wąski kadr]
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dzieki tref za pierwsza note.
Co do centralnego kadru to 3 i 4 tak mi jakos podpasowaly, natomiast 1 i 2 chyba az tak centralnie nie sa zrobione. Staram sie pamietac o tej zasadze, ale na razie nie zawsze to wychodzi tak jakbym chcial :-/ .

Pozdrawiam
b.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
To ostatnie zrobiłbym trochę inaczej. Ręka z kasztanem jako główny motyw zdjęcia, a reszta modelki nieostra.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dzieki djack za opinie, mozesz cos powiedziec o zdjeciach 1-3?
Trzeba bedzie powtorzyc ujecie, ciekawe tylko co modelka na to powie :mrgreen:
Ale czy w takim przypadku reka nie wygladalaby jak "odcieta" od reszty? Jakby nalezala do innej osoby?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bantu, a co powiesz na takie kadry?

1a. Jednak dobrze byłoby wkomponować coś w lewy dolny róg, żeby oczy modelki miały na co popatrzeć :-)





Tu mnie trochę poniosło:
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
tref - to pierwsze faktycznie chyba bardziej bardziej, a drugie masz racje - ponioslo Cie :-P chociaz dla mnie wyglada jak najbardziej OK. Ale nie wiem czy moda na blizniakow powoli sie nie konczy :mrgreen:

b.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bantu - jeśli mogę.
Generalnie przy portretach należy - wbrew pozorom - zwracać dużą uwagę na tło. Powinno być przede wszystkim nierozpraszające - o ile niestanowi przemyślanej koncepcji zdjęcia - a takze dobrze byłoby aby poprzez grę kolorów lub tonalność pomagała wydobyć główny motyw z ujęcia. Tego zabrakło mi na pierwszym zdjęciu.
Dlatego dobrze jest np przed sesją/spacerem z góry zaplanować w jakie miejsce się udamy i tam mieć już pomysł na ujęcie. Bardzo ważnym elementem jest też dobór światła oraz ustawienie modela względem tego światła. Tego brakuje na drugim zdjęciu.
Robiąc portrety, należy przede wszystkim skupić się na modelce. Dlatego rezygnujemy ze wszelkich rozpraszaczy typu biżuteria, wisiorki, okulary (o ile znów nie stanowią przemyślanej koncepcji). Tego nie ma na 3 i 4 zdjęciu.
Dodałbym do tego trochę zbyt dużą głębię ostrości i mimo wszystko brak pomysłu ma całość. Rozumiem, że to zdjęcia typowe ze spacerniaka. OKO. Ale następnym razem (bo mam nadzieję, że będą następne razy) przysiądź przy necie i poszukaj w nim zdjęć portretowych. Dobrych zdjęć. A następnie na nich się wzoruj. To nic złego powielać czyjeś kadry, pomysły na początku swej drogi. Od takich rzeczy wszakże się człek uczy. Na początek może poleciłbym Ci stronę http://www.photosight.ru/ i zakładki портрет i гламур. Pewnie, że są tam i średnie ujęcia, ale zapewne wrodzona estetyka każe Ci zwrócić uwagę na te warte odnotowania.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Witaj Michu,

oczywiście, że możesz i jeszcze za to Tobie podziękuję.
Przy okazji pozdrawiam krajana, chociaż obecnie jestem trochę daleko od naszego Grodu nad Brdą, ale staram się odwiedzać chociaż raz do roku. Może teraz będą to odwiedziny z K10?

Cieszę się, że rozumiesz, że to foty spacerowe i dopiero początek mojej drogi w fotografii. Doceniam, że każde zdjęcie opatrzyłeś komentarzem, co powinienem poprawić.

Co do braku pomysłu na całość - nie była to jakaś przemyślana sesja, lecz pierwszy dzień, kiedy mogłem pobawić się świeżym aparatem - przyszedł do mnie 2 dni wcześniej i była to pierwsza okazja, żeby go wypróbować w terenie.

Nie rozumiem tylko co masz na myśli o zbyt dużej GO - czy jeszcze powinienem ją zmniejszyć? Robiąc fotki boję się, że mam tendencje do ustawiania zbyt małej głębi ostrości. Ale może to tylko brak praktyki.

Oczywiście będą następne razy, chociaż mam jeszcze kilka fotek z tego wypadu, aczkolwiek o nieco innej tematyce. Zobaczymy jaki będzie odbiór takich fotek.

Dzięki za stronkę - tej jeszcze nie odwiedzałem, ale staram się czytać, oglądać i czytać i oglądać, może coś z tego uda mi się zastosować w przyszłości - zobaczymy.

Nastaną ciężkie czasy dla mojej ulubionej Modelki - przestawianie, ustawianie, pozowanie, przebieranie. W razie czego mogę się tłumaczyć. że zawdzięcza to Wam drodzy forumowicze :mrgreen:

Pozdrawiam
b.

[ Dodano: 2007-09-25, 22:50 ]
Ten sam spacerek, ale moja ulubiona Modelka sobie gdzieś poszła, więc zająłem się pięknymi okolicznościami przyrody ;-) I kolejno:

5.


6.


Krytyka konstruktywna mile widziana.

Pozdrawiam
b.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Na portretach się nie znam, najbardziej podoba mi się 2, wygląda naturalnie, że faktycznie coś tam zobaczyły.

Co to jest na 5 ? Dla mnie byłoby fajniejsze gdyby cały kadr był równo oświetlony. Ale może mi się tylko wydaje...
Jak na start na forum to całkiem, całkiem. Powodzenia.
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Na portretach tez sie niestety nie znam, ale okolicznosci przyrody bardzo ladne - szczegolnie drzewno. Takie... drzewniane :) Numer piec... cokolwiek to jest, to ladne to jest :P
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Fest-Portrety, czyli fotki z festynu
mumonzan, zenonblacha - wielkie dzięki za odwiedziny i słowa otuchy ;-)
Okoliczności przyrody lepiej wyszły bo się nie ruszają, nie noszą kolczyków i okularów :-P
Na 2. faktycznie było naturalnie, bo dziewczyny na mnie czekały i złapałem je z większej odległości, chyba nawet nie wiedziały, że coś im wtedy pstryknąłem.
Wyjaśnienia co do 5. - to jest kasztan jadalny leżący na ścieżce w lesie. Oświetlenie naturalne - plamy słońca spowodowane przez liście drzew.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-09-27, 23:10 ]
No to jeszcze coś z tego co się nie rusza i biżuterii nie nosi.

7.


8.


9.


Jak zwykle proszę o podejście krytyczne. W zamian obiecuję, że to z przyrody na razie końcóweczka. Niedługo postaram sie coś z ludziami wrzucić, tzw. Fest-Portrety, no czyli z festynu fotki :mrgreen:

[ Dodano: 2007-10-08 ]

Zgodnie z obietnicą (chociaż to długo trwało) wrzucam zdjęcia, które udało mi się zrobić podczas festynu Walser Treffen w Alagna (23/09/2007). Jest to głównie pokaz strojów ludowych i orkiestr dętych.

Chyba tutaj dostałem amoku podobnego do wrażeń, które tref opisuje w wątku o street foto. Narobiłem w 1,5 h około 400 fotek. do wczoraj zajmowałem się tylko wywalaniem knotów, zostało ok. 140. Z tego będzie ze 20, które mnie cieszą.

10.


11.


12.


Jak zwykle proszę o konstruktywną krytykę i rady, co muszę zmienić, aby poprawić mój warsztat.

Jak się spodoba, to mogę podrzucić jeszcze kilka, bo mam :mrgreen:

Pozdrawiam
b.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Jakoś przegapiłem poprzednie wrzucenie. Zdjęcia z festynu mi się nie widzą jako coś wybitnego, z tych trzech, to ta ostatnia babcia najlepsza jak dla mnie.

Ale przegapiłem 7. To jest jak dla mnie fantastyczna fotka! Ja zenek jestem, a w terminologii zen uschnięte drzewo ma swoją wymowę, a jeszcze pokazane wspaniale na tle dostojnych gór, to już w ogóle rewelka! Pewnie nikt inny na forum nie zwróci na to uwagi, ale ja, jakbym miał wielką willę, a w niej wielkie ściany do zawieszenia zdjęć, to z pewnością na jednej ze ścian chciałbym takie zdjęcie! :mrgreen:

Mam nadzieję, że wystarczająco połechtałem twoje ego. :evilsmile:

A że nie mam willi, to na razie będę wdzięczny jakbyś gdzieś wystawił to w większej rozdzielczości. Jak mi się już znudzą meduzy Alkosa (tak za 2-3 miesiące:) BTW, Alkos, dzięki, używam jako tapety) to chętnie sobie to rzucę na desktop. Jeśli można. (możesz na PW)
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
mumonzan wielkie dzieki, moje ego bardzo polechtales, az za mocno :evilsmile:
Niemniej jednak to bardzo mile wiedziec, ze komus spodobalo sie moje zdjecie na tyle, ze chce je wrzucic na tapete, szczegolnie po focie Alkosa. Przy okazji, to sam rowniez mam meduzy na pulpicie :-)

Postaram sie przygotowac zdjecie w wiekszej rozdzielczosci i podesle linka.

Co do zdjec z festynu to wiem, ze nie sa to cuda, natomiast bylo to moje pierwsze focenie na takiej imprezie i okazalo sie, ze nawet babcie sa czasem dla mnie za szybko poruszajacymi sie obiektami :mrgreen:

Ale tez (jak pisalem powyzej) taki dziwny stan umyslu, ktory kaze tylko wymierzyc i strzelic, wymierzyc i strzelic... Oczywiscie polowa zdjec odpadla praktycznie zaraz po powrocie do domu, ale ciesze sie, ze tam pojechalem.

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
b.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
9. sliczne kolorki, a z ostatnich to 12. ladnie uchwycona
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dzieki zy - miod na me serce :mrgreen:

Pozdrawiam
b.

Nie ma większego odzewu na maszerujące babcie to może coś z młodszych "obiektów" się spodoba :-)

13.


14.


I jak Wam się podoba?

Pozdrawiam
b.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Witaj Bantu dla mnie te z festynu mają swój klimat. Widzę spokuj i dobrą zabawę tych ludzi. O technicznej stronie nie powiem - nie znam się.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
13. i 14. - piękne światło i miłe dla oka kolory. 13. jest b. dobre, na na 14. przeszkadza mi bałagan w tle.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
dżejpi - dzieki, ze zajrzales do mojego watku. Co do zabawy to wlasnie to bylo fajne, ze pokazy odbywaly sie nie tylko dla turystow ale tez rodzin i sasiadow. Na tym byla zbudowana cala atmosfera festynu. Co chwile ktos z widzow pozdrawial "aktorow" i na odwrot - jakos tak rodzinnie troche bylo.

Ijon - dzieki za opinie. Ale wlasnie kolega z pracy obejrzal te fotki i ma zdanie podobne do Ciebie, tyle ze na odwrot. Powiedzial o 13, ze mu tlo nie bardzo a 14 OK. No i mam zgryz :mrgreen:

Bylo to moje pierwsze takie focenie, wiec czasami gubilem sie z ustawieniami :->

Pozdrawiam
b.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Bantu, 13. kolory ladne, pani jeszcze bardziej, kadr w porzadku ale jakos nic nie wnosi, ot pani drapiaca sie w glowe

14. dziewczynka rewelacyjna, niestety w rzeczy samej balagan. tak z ciekawosci sprobowalem czy nie mozna by troche posprzatac (jesli mozna):


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach