Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Gratulacje do swiezych magistrow... A z K100D poczekalbym kilka miesiecy... ;-)

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Gratulacje do swiezych magistrow...

Przylaczam sie do zyczen dla nowych MaGazynieRow :mrgreen:

Cytat
A z K100D poczekalbym kilka miesiecy... ;-)

No jesli idzie o cene to fakt. Z drugiej strony - czesto czekanie zabija nam checi do fotografowania i jak sie jeszcze trafia narzekania "tu duzo szumi, tam zle naswietla" to juz nie jest taka radocha ;-) No ale coz, takie dziwne czasy, ludzie za fotografie uwazaja czytanie testow, porownan, tabel, wykresow itp. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
taaaa
Poczekać pare miesiecy - ja czekam parę lat....
Cena - za parę miesięcy będzie niższa, a oddasz mi te zdjęcia których nie zrobię?? Ja chcę kupić i robić zdjęcia. Nie onanizować się testami, porównaniami - chcę robić zdjęcia i już.
A poza tym - powiedz mojej żonie żeby jeszcze parę miesięcy ponosiła dzieciaka (-:
Nie ma zmiłuj i już. Dlatego mi się spieszy - chciałbym jeszcze trochę przed poćwiczyć (((-;

Sylwek - no Ty mnie nastraszyłeś już wcześniej i wierz mi że to ma wielkie znaczenie. Zakup zagramaniczny rozważam, ale nie jako pewnik. Jeśli to będzie różnica paru stów to wolę tutaj. Najwyżej jakieś szkiełko od Spinnera kupię w późniejszym terminie i już (((-;
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
chcę robić zdjęcia i już.
A poza tym - powiedz mojej żonie żeby jeszcze parę miesięcy ponosiła dzieciaka (-:
Nie ma zmiłuj i już. Dlatego mi się spieszy - chciałbym jeszcze trochę przed poćwiczyć (((-;

Dabrow w takiej sytuacji bezzwłocznie kupuj aparat :!: bo potem z finansami będzie cienko wiem coś o tym, niedawno to przerabiałem, mam synka niespełna dwuletniego 8-) to wiem co mówię :mrgreen:
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
no a co ja robię? Wieeeem (-;
Czekam na K100D jak na świeży chleb w piekarni o 4 rano.
Właśnie wysłane mam akcesoria (filtry nowe), zanabywam tamronika też w najbliższym czasie (na dniach) i gotowy jestem - tylko puszka i karty SD zapewne.....
Potem to już tylko zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia....
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dabrow - jak mówił Piotr K100D ma być o 4 rano ale w Japonii, może warto poszukać jakichś tanich linii lotniczych? Świeże pieczywo jest ważne na weekend :mrgreen:

Swoją drogą dziwię się czemu sprzedaż nowych aparatów zaczyna się tak późno. Ludzie chodzą teraz na spacery, jeżdżą na pikniki, urlopy - chcieliby mieć już aparat i pstrykać, robić zdjęcia, testować, eksperymentować i.... nie mogą, bo czekają aż wejdzie nowy model. Tzn, chyba wiem, po prostu w magazynach zostało jeszcze troszkę starszych modeli, które trzeba sprzedać, ale może się okazać, że konkurencja wypuści coś nowego i zwlekając sprzeda się mniej niż się zakładało... Cóż życie to sztuka wyboru...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cos na pobudzenie apetytu (a można bardziej??):
http://www.k100d.jp/
http://www.pentax.co.jp/j...lens/index.html
i jeszcze to tym razem w zrozumiałym dla wiekszości języku i więcej info
http://www.digital.pentax...0d/feature.html
http://translate.google.c...Flanguage_tools
pozdrawiam

ps coraz bardziej się zastanawiam czy nie darować sobie szybszego AF, stabilizacji i lepszych jpg i nie kupić GX-1S :-/

[ Dodano: 2006-07-05, 21:37 ]
Panowie szanowni a co wy na to??:
http://search.stores.ebay...0656098QQsofpZ0

http://cgi.ebay.co.uk/Pen...1QQcmdZViewItem

hmm??
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wygląda na to, że K100D pokaże się w lipcu.... 31-ego lipca. Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. Ponieważ Pentax-a nie chcą sprowadzać do Łodzi, a jak słyszałem lepiej jest w Bydgoszczy i Warszawie, to będę jeździł (w czasie urlopu) przez 2 tygodnie po Polsce i znajdę sobie sklep w którym będzie K100D :-/

Mamy pytanko do Piotra B. - skąd ustalenie że K100D ma być w sobotę w Japonii? Na dpreview uważają, że będzie dopiero 14 lipca, a w Stanach najwcześniej na koniec lipca.

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mieszkam w Japonii i powiedzieli mi w sklepie :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Masz fajniejsze sklepy. W Polsce mówią, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie ;-) albo, że pod koniec lipca.
Szkoda, że moja firma nie ma przedstawicielstwa w Japonii :-| Ale bym się obkupił :roll:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Raczej stracilbys caly majatek :mrgreen: na apaaraty, tak jak ja powoli trace, bez sensu, nie wiem po co . Chyba bede wszystko sprzedawal co dotyczy pentaxa.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jak będziesz sprzedawał, to przyjedź na chwilę do Polski :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jak już pisałemjeste w gronie oczekujących z niecierpliwoscią K100D. Czytam wszelkie pojawiające się wiadomości i informacje. Tak tkwiąc w ty,m oczekiwaniu zacząłem porównywać K100D i GX-1S i zastanawiać się czy aby nie kupić Samsunga.
Z moich porównań wyszło mi że:
na kożyść samsunga przemawia większy wizjer (większe cyfry w wizjerze informujące o nastawach aparatu), współpraca z lampami TTL (to może być ważne bo z tego co patrzyłem na sieci to mozna fajne lamy dostac za małe pieniądze AF 330FTZ, albo za troszkę większe AF500FTZ).

Za K100D przemawia
szybszy AF, stabilizacja matrycy, ponoć lepsze jpg prosto z aparatu.

czy to wszystko czy przeoczyłem jakieś różnice?? W związku z tym mam powazny zgryz czy aby nie kupić GX-1S bo już nie wiem czy lepiej miec szybszy AF i stabilizacje czy może lepszy wizjer :P. Zanosi się ze raczej ze szkieł AF to będe miał kita a później pojawi się jakieś szkło w zakresie 28-75 czy 28-105, i jakies tanie tele w stylu Tamron 75-300 a reszta szkieł to będą manuale. No i Samsunga mogę miec jutro a Pentaxa to pewnie sierpień/wrzesień :(

Prosiłby o wasze opinie. I z góry przepraszam ale naprwde nie wiem co robić. Zbyt długo czekałem na dSLRa i teraz na finiszu nie moge juz zniesc tego czekania :D. Mam nadzieje że nikogo tym nie zezłoszę na fotrum :) Liczę że może wasze opinie pozwolą mi wypracować ostateczna wersje

pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kup sobie GX-1S a K100D dokupisz za jakiś czas jako drugie body :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zaczekaj na K100D. Różnica w wizjerze nie jest duża, natomiast szybkość AF to bardzo irytująca sprawa, zwłaszcza, jeżeli będziesz miał obiektywy AF. Osobiście lampy nie posiadam i jakoś z tego powodu nie rozpaczam. A już z całą pewnością nie czyniłbym tego mając SR w korpusie. Różnica w jakości *.JPG również wydaje mi się argumentem naciąganym - do tych z DLa zastrzeżeń zbytnich nie mam.
Generalnie jednak najpier powinieneś sprecyzować swe wymagania i dopiero pod nie podjąć decyzję. Ja bym czekał.
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Witam
Moj pierwszy post na tym forum. Wiec dzisiaj zamowilem K 100! Samo body bedzie mnie kosztowac 599 eu (za ta cene wlasnie sprzedalem na ebayu mojego D50 z obiektywem Sigmy). Aparat ma byc dostarczony w ciagu 2-4 dni. Aha, mieszkam we Francji ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Witam
Moj pierwszy post na tym forum. Wiec dzisiaj zamowilem K 100! Samo body bedzie mnie kosztowac 599 eu (za ta cene wlasnie sprzedalem na ebayu mojego D50 z obiektywem Sigmy). Aparat ma byc dostarczony w ciagu 2-4 dni. Aha, mieszkam we Francji ;-)

Gratulacje zatem :-) Pochwal sie pierwszymi wrazeniami jak juz troche pofocisz nim ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
robertdax, a gdzie zamówiłeś przez net czy w naziemnym sklepie?
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Zamowilem przez net, oto link
http://www.grosbill.com/f...u--6.00-MPixels
Mam nadzieje, ze dotrzymaja terminu... Jak go dostane to napewno sie pochwale, w koncu dla niego zmienilem system ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Jak go dostane to napewno się pochwale

No to wygląda na to że będziesz pierwszym na forum beta-testerem nowego K100D :mrgreen: Jak już go będziesz miał to koniecznie zdaj relację wielu na forum (w tym ja) jest ciekawych twoich opinii i spostrzeżeń ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach