Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
eeeee jak tylko będzie w PL-landzie to jeden jest mój. Kasa leży i czeka (-;
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Piotr B nic się nie ujawnia i nie pisze czy już widział w sklepach K100D w Japonii i w jakiej cenie - wręcz sugeruje w sąsiednim wątku (*istDL, K100D ) żeby kupić DS-a i nie jestem pewien czy żartuje :->
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
i co? I nic. Ja się zaraz k***. No nie inaczy. Grrrrrrr :evil:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
:)

Dzien dobry, tak na poczatek... Bo ja to swiezynka jestem, he he ;) Paru z was moze mnie pamietac jeszcze z trigerowej listy, ktora kiedys zakladalem i administrowalem przez dlugi czas... A paru innych z czegos innego. Tak czy inaczej, witam panuff i panie.

Ja zamawiam k100d pod koniec przyszlego tygodnia - a pisze tutaj, bo powiedziec chcialem, ze premiera obydwu nowych korpusow w UK przewidziana jest na 25-go.

A w ogole to sie przesiadam z Minolci, jak Spinner. Nie ma co, stare nawyki jednak biora gore ;)

Tak swoja droga, to zostalem powaznie zmasakrowany wczoraj - polazlem ci ja do Jessopsa i patrze, a tu Samsung (ten z DSa splodzony) lezy sobie z dwoma szklami (obydwa to te nedzne? Kreuznachy) za 399 funtow... A K100d za samo body kosztowac bedzie circa420... Mialem wiec rozterki. Jednak af i stabilizacja wygraja chyba ;)

Dobra, czas popracowac ;)
Zdrowko...
W
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Wojtekk.
Cieszą powroty - mam nadzieję, że szybko zadomowisz się w tym... towarzystwie.
Skoro jak twierdzisz, w UK premiera jest 25, to pewnie u nas również. 400 funtów nie jest złą ceną (400x5.8=2.320). Ciekawe w takim układzie po ile będzie K110D.
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
:)
A w ogole to się przesiadam z Minolci, jak Spinner. Nie ma co, stare nawyki jednak biora gore ;)


Widze że uciekających Minolciarzy jest więcej. Dołączam do klubu :-) .
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
i co? I nic. Ja się zaraz k***ę. No nie inaczy. Grrrrrrr :evil:


¤ K100D juz jest ze stabilizacja!!!
[ Idź do strony: 1 ... 13, 14, 15 ] Zajrzyj w tym poscie na 13 stronie :mrgreen:
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr - ja tę stronę znam. I Twój szyderczy uśmiech spod wąsa też (-; Mnie idzie - gdzie on jest w tym kraju nad Wisłą, a nie pośród kwitnących wiśni (-; A tak sobie na to foto raz jeszcze spojrzałem - niezłą minę ma kolo w tle (-;
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Powoli się ruch w interesie zaczyna:

Oferta w pixmani
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kategoria - "Lustrzanka dka Szerokiego Ogółu". ROTFL. :mrgreen: A w kategorii "Lustrzanka Ekspert" siedzi Olek E-500... obok C 30D, 5D i N D200
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kategoria - "Lustrzanka dka Szerokiego Ogółu". ROTFL. :mrgreen: A w kategorii "Lustrzanka Ekspert" siedzi Olek E-500... obok C 30D, 5D i N D200


Przynajmniej widać kiedy startuje w europie. Dostępne od 25-07-2006. Podobnie jak alfons-100, który startuje od 3627 z korpus (troche dużo). Obawiam się że szeroki ogół nie spojrzy na K100D.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek - kryterium była chyba ilość Mpxl.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jarek - kryterium była chyba ilość Mpxl.


Chyba kretynerium. Tą całą pixmanię to chyba tłumaczył jakiś Pakistańczyk, który uczył się języka, relacjonując obrady z Wiejskiej dla pakistańskiej TV.

A z drugiej strony, to dobrze wróży K10D - to będzie "Lustrzanka Expert". :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jak myślisz - dla kogo są takie kategorie? Ten, kto chce lepsiejszy aparat, bo tydzień temu przypomniał sobie, że fotografia to jego pasja od urodzenia to kupuje z działu expert. Najczęściej jego wiedza o sprzęcie ogranicza się do zaznajomienia z opisem umieszczonym przy danym produkcie. I takich kupujących jest przeważająca ilość.
Przypomina mi to historię, jaką opowiadał mi znajomy. Działo się to parę lat temu. Większą grupą wybierali się na jakiś obóz. Wśród nich był właściciel nieźle prosperującego przedsiębiorstwa. Postanowił uwiecznić ów zlot. Poszedł więc do największego sklepu foto w mieście i po chwili wyszedł stamtąd z Nikonem F5 oraz Nikorrami 80-200/2.8 i 28-70/2.8. Stać go było na to. Przecież nie będzie focił jakimś tanim badziewem. A że nie miał pojęcia jak tego używać?
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Michu napisał/a:
Poszedł więc do największego sklepu foto w mieście i po chwili wyszedł stamtąd z Nikonem F5 oraz Nikorrami 80-200/2.8 i 28-70/2.8. Stać go było na to. Przecież nie będzie focił jakimś tanim badziewem.


A po zlocie wypierniczył z pracy kilka osób :mrgreen: Aż dziwne że alfonso się wyżej nie dostał przy takim mpxie.
Znajomy chce kupić, aparat i mowie mu zerknij na pentaxa ale nawet o tym nie chce slyszeć tylko kanon i kanon, a niech mu wyjdzie na zdrowie. Taki marketing i przegrane testy jpegami robią swoje.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
Michu napisał/a:
Postanowił uwiecznić ów zlot. Poszedł więc do największego sklepu foto w mieście i po chwili wyszedł stamtąd z Nikonem F5 oraz Nikorrami 80-200/2.8 i 28-70/2.8. Stać go było na to. Przecież nie będzie focił jakimś tanim badziewem. A że nie miał pojęcia jak tego używać?

Niektórzy lubią kupować dobre rzeczy choć nie wykorzystują ich w pełni. Ktoś kto kupuje extra limuzyne nie wykorzystuje całej mocy silnika - bo po co? Wazne że ma i stać go. No ale my musimy oszczędzać na nasze zabawki. Taki jeden znajomy tak sobie pstryka od dwóch lat i teraz zamienia 20D na 5D Canona. Do tego też ma szkiełka typu Ultrasonic 70-200 f2.8 etc. Jak zobaczyłem cenę tego 5d to mi ręce opadły. Wyposażyłbym się w resztę szkieł do średniego i lampy studyjne. Ale wracając do tematu. Im bliżej ten nowy Pentax tym większe dylematy: Pentax K100D (czy K10D), Dynax 7D, czy Canon 20D? :) Już serio nic nie wiem, a ze szkieł zostawiłem sobie tylko SMC 50/1.4 AF i 28-70 AL f4 :)
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
pixmania już dawno go miała w ofercie - nie ona jedna. POdawali datę 17.07 ale im nie wyszło chyba (-;
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dabrow napisał/a:
pixmania już dawno go miała w ofercie - nie ona jedna. POdawali datę 17.07 ale im nie wyszło chyba (-;


No mam nadzieje, ze teraz skubancom wyjdzie, przynajmniej tu w uk, bo inaczej szlag mnie trafi :/

Poczekamy do konca dnia i zobaczymy... :)
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Pixmania znów przesunęła datę, tym razem tylko na 28.07 - to znak że rzeczywiście się zbliża moment w którym będzie można go kupić :-)
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
NaiR napisał/a:
Pixmania znów przesunęła datę, tym razem tylko na 28.07 - to znak że rzeczywiście się zbliża moment w którym będzie można go kupić :-)


Tak jak kiedyś ktoś napisał (po newsach o pojawieniu się pentaxa w lipcu w sklepach) że K100D pojawi się w sklepach ale dopiero 31.07, a w polsce po 2 msc :mrgreen: . Ja już njgorsze warianty przyjmuje i nie wiem czy jak już czekam to nie poczekam na K10D. Urlop i tak jeszcze na analogu przejade.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach