wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
NaiR napisał/a:
Pixmania znów przesunęła datę, tym razem tylko na 28.07 - to znak że rzeczywiście się zbliża moment w którym będzie można go kupić :-)


A ja sie wkurzylem, raz - nie udalo mi sie sprzedac mojej minoltowej optyki, dwa - nikt w tym pjepshonym uk nie wie, kiedy aparat sie pojawi. Mam to wiec w nosie i kupuje Minolte 5d, ktora upolowalem nowa, w pudelku i z gwarancja za bardzo konkurencyjne pieniadze. Nie bede czekal w nieskonczonosc na cos, czego jeszcze nikt na oczy nie widzial i do czego nie mam szkiel... Wybaczcie wiec uciekinierowi, a wlasciwie niemigrujacemu Minolciarzowi :)

Bede jednak zagladal i kto wie, moze jak wyjdzie k10d to znow sie zastanowie... ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mała Lady to bardzo zacna puszka, więc Ci się nie dziwię.
Cała ta sytuacja jest zapewne irytująca dla oczekujących i pewnie duża w tym wina Pentaksa - w końcu mogliby podać konkretną datę. Ale to chyba jest charakterystyczne dla ich działu marketingu, a za takie "smaczki" waśnie ich lubimy, prawda?
Wojtekk, raz jeszcze gratuluję, trzymaj się, masy radochy z body i - jak obiecałeś - zaglądaj tu, by sprawdzić, czy nie pozdychaliśmy.
 
Tomek  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mnie tez coraz bardziej irytuje ta sytuacja... Sam nie wiem czy nie machnac reka na dwa sredniej jakosci obiektywy, ktore mam do analogowego Pentaxa i poszukac czegos innego. Jeszcze tydzien, dwa i pewnie do tego dojdzie. Ehh... :-/
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja już nie mam wyboru. Obiektyw 17-35 zamówiony i czekam na niego. Ale jak tak pójdzie to może się skończyć że zamiast na kastode poczekam na kadziesięćde. Ja bym poczekał, ale moja żona nie. Chcemy robić zdjęcia i już... EEeeee. Po penis pokazywać coś co wchodzi do sprzedaży pół roku później. Lepiej poczekać z prezentacją imho na czas kiedy fakbryki będą w stanie wypchnąć choćby pierwszą większą partię towaru...
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
Po penis pokazywać coś co wchodzi do sprzedaży pół roku później. Lepiej poczekać z prezentacją imho na czas kiedy fakbryki będą w stanie wypchnąć choćby pierwszą większą partię towaru...

No niekoniecznie. Sens pokazywania IMO jest. Jak się zrobi premierę to wszystkie serwisy internetowe i gazety o tym napiszą bo to jest jakiś fakt. O przeciekach już niekoniecznie muszą coś wzmiankować. Potem trzeba wypuścić coś do testów w opiniotwórczych serwisach i jak się już ukaże pochlebna recenzja rzucić na rynek. Nie wiem czy musi to trwać pół roku ale jakieś wyprzedzenie może być. Z samochodami jest podobnie - najpierw auto koncepcyjne, potem utemperowany przez księgowych model czasem bez wnętrza i silnika, potem premiera na jakichś targach i po jakimś czasie pojawia się w salonach. Towar trochę droższy więc etapów więcej i dłuższe ale chyba jakaś analogia jest.
A!, i jeszcze jak ktoś wie wcześniej, że coś takiego będzie to np. wstrzyma się z kupnem 350D czy D70.
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Maciek napisał/a:
Dabrow napisał/a:
Po penis pokazywać coś co wchodzi do sprzedaży pół roku później. Lepiej poczekać z prezentacją imho na czas kiedy fakbryki będą w stanie wypchnąć choćby pierwszą większą partię towaru...

No niekoniecznie. Sens pokazywania IMO jest. Jak się zrobi premierę to wszystkie serwisy internetowe i gazety o tym napiszą bo to jest jakiś fakt. O przeciekach już niekoniecznie muszą coś wzmiankować. Potem trzeba wypuścić coś do testów w opiniotwórczych serwisach i jak się już ukaże pochlebna recenzja rzucić na rynek.


Ale coś Pentax taką logiką się nie kieruje. Zrobił premiere troche informacji sie pojawiło i cisza martwa cisza w eterze. Czekasz czekasz i nic się nie wykluwa, a potem okazuje się że zbuk bo konkurencja jest kilometr do przodu. Sony nas zalewa testami reklamami pokazami, a g gdzie Pentax? Myśle że mają Europe Wschodnią tak głęboko że wisnia tam nie zakwitnie, a może ogólnie klienta.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
Sony nas zalewa testami reklamami pokazami, a g gdzie Pentax? Myśle że mają Europe Wschodnią tak głęboko że wisnia tam nie zakwitnie, a może ogólnie klienta.

:mrgreen:

Tak po prawdzie to co masz z tego całego szumu medialnego alphy jak i tak jej nie możesz kupić?
A mam nadzieję że to właśnie Pentax nie ma kliejentów głeboko w .... i zaproponuje nam produkt bez zbędnych wodotrysków typu szumiące 10mpx czy wycieraczkę na matrycę która nie za bardzo czyści, a że włodarze Pentaxa mogli by w końcu coś konkretnego powiedzieć to już inna sprawa, ale jak pisałem w innym wątku to i nawet jak by dziś K100D się pojawił to i tak czekam ze 2-3 miechy na testy użytkowników i dopiero ewentualna decyzja o zakupie. Nie wiem jak dla was ale dla mie kupno body+ jakiś konretny obiektyw to spory wydatek i dopoóki nie będę miał pewności że dobrze robię nie kupię go, tak więc wszystkim niecierpliwym radzę:
 
Tomek  Dołączył: 22 Kwi 2006
w MM powiedzieli: "moze wrzesien..."
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomek napisał/a:
w MM powiedzieli: "moze wrzesien..."


"Upadł" :evil: :evil:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
Sony nas zalewa testami reklamami pokazami, a g gdzie Pentax?

Sony przy Pentaksie to potentat finansowy, poza aparatami robi masę innych rzeczy, więc sobie może pozwolić. Poza tym oni muszą przekonać ludzi do cyfranek -myślę że sporo użytkowników minolty ma opory przed kupnem Soniacza (mało to psioczenia było na Samsunga na tym forum). Moim zdaniem nawet gdyby sprzedaż w ogóle sie nie kleiła to i tak będą ten system reklamować jak wściekli żeby zaistnieć w świadomości klientów.
Moim zdaniem wszystko sprowadza się do ceny -jeśli ta będzie konkurencyjna to sprzęt będzie schodził. Jakoś nie widzę w Canonie czty Nikonie bardziej zaawansowanej konkurencji, Sony sie reklamuje, ale ile będzie warte to się dopiero okaże. Trochę spokoju! panowie i oby polski dystrybutor tym razem dał radę!
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Witam
Wiec po prawie miesiacu oczekiwania, dzis odebralem K100. Pierwsze odczucia baardzo pozytywne. Co prawda moge go porownac tylko do N d50. Po krotce:
Obudowa- plaskik chyba jednak troche gorszej jakosci niz w N, ale wszystko ladnie wykonczone.
Obsluga- bardzo intuacyjna nawet dla nikonowca
Autofocus- bezproblemowo, chyba lepiej niz d50
Stabilizacja- 1/8 s z reki bardzo przyzwoicie
Lampa wbudowana- rewelacja, bardzo ladnie doswietla
Dodatkowo podglad glebi ostrosci, kilka filtow i bardo przyjemne menu. Bije d50 na glowe! Beda zdjecia...ale jak sie juz naciesze :lol:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Autofocus- bezproblemowo, chyba lepiej niz d50

:-D :-D :-D
No ładne kwiatki...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Obsluga- bardzo intuacyjna nawet dla nikonowca
Autofocus- bezproblemowo, chyba lepiej niz d50
Stabilizacja- 1/8 s z reki bardzo przyzwoicie


Aż serduszko zabiło mi mocniej :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Beda zdjecia...ale jak się juz naciesze

to możemy długo poczekać :mrgreen:
robertdax, jak nie tajemnica to ile dałeś?
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Za samo body zaplacilem 599 eu. Z racji dlugiego czasu realizacji zamowienia (miesiac czekalem :evil: ) dostalem prezent w postaci ladowarki i akumulatorkow Energizer.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
robertdax napisał/a:
Za samo body zaplacilem 599 eu


Na taką cenę liczę, że bedzie w Polsce :-)
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Aha, na dzien dzisiejszy aparat kosztuje 629 eu wiec niestety troszke wiecej niz zaplacilem. Tu masz link do sklepu w ktorym ja kupilem: http://www.grosbill.com/f...flex/liste.html
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mój zakup będzie w Polsce. Po przejściach z naprawą DS-a, kupie raczej u nas. Ale dzieki za link ;-)
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Robert - gdzie zamawiałeś? Pixmania? ((-;

[ Dodano: 2006-08-06, 19:14 ]
cofam pytanie - już znalazłem odpowiedź - czemu nie widziałem tego wcześniej?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No i mamy sierpień z wakacji wróciłem. Tak przy okazji trafiłem na najlepszy okres jeśli chodzi o pogodę :-D . K100D jak nie było tak nie ma. Jedyna zmiana jaka dokonała się w tym czasie to zmiana w moim nastawieniu. Wraz z moim wiernym Olkiem c7070 natrzaskaliśmy pewnie z 1000 zdjęć w tym co najmnie połowa to macro ważki, ważki i jeszcze raz ważki, a reszta to fifty/fifty landszafty i portrety z niewielka domieszka zdjęc pamiątkowych z wycieczek :mrgreen: .
Zmiana nastała właśnie w wyniku wakacyjnych dokonań. Nasyciłem się :mrgreen: fotograficznie. Teraz czeka mnie duużo pracy i na zdjęcia i tak czasu mało :cry:
Dlatego teraz spokojnie i bez nerwowości moge czekac na lustro. Jak juz czekam, to tak sobie myslę że, poczekam na premier na photokina, a potem poczekam jeszcze jakiś czas na pierwsze testy i aparat kupie z końcem 2006 roku lub na początku 2007.
Pozdrawiam wszystkich współczekaczy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach