Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 039
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc039.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 14.10.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc039_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc039_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc039_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - rc039_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc039.html

1. Adrian
Raw Therapee - rózne suwaki w rózne miejsca.


2. Awakqwq
RAW wołany w RawTherapee do tiff'a potem osuwanie szumów w Neat Image. Tiff Kontrast + poziomy RGB + wostrzanie w FastStone zapis do jpg.


3. Grub
pierwszego rc chcialem zrobic jakiegos naturalnego, ale jak zobaczylem zdjecie to stwierdzilem ze sie az prosi o cz-b:
w acr suwaczki na pierwszej zakladce ustawione aby z rawa wyciagnac max szczegolow, pozostale zostawione w spokoju. nastepnie w peesie juz kolejno: wyostrzenie, krzywe i zamiana na cz-b narzedziem black&white. w sumie 10 minut zabawy. a, zmniejszony jpg jeszcze raz delikatnie podostrzony.


4. Kokosz


5. Lipalipski


6. Matb
Szum na odbitce nie będzie przeszkadzał, więc dałem mu spokój. Skorygowałem tylko WB i lekko podniosłem ekspozycję. No i troszkę wyostrzyłem, bo takie miękkie bardzo mi nie pasowało. Miniaturka wyostrzona bardziej.


7. Matewka
- ACR 3.6
- Levels na poszczególnych kanałach
- Lekka kalibracja Hue/saturation dla wąskiego zakresu między czerwienią, a pomarańczą.


8. Michal K


9. Pawelb
SILKYPIX: ekspozycja, balans bieli, krzywa dla nasycenia i kontrastu,
troszeczkę rozjaśniony kolor skóry.
NeatImage: odszumianie,
Picture Window Pro: konwersja na sRGB.


10. Pp
ACR, PS, wołane mniej więcej sposobem na "alkosa" ;)


11. Valdis62
Zdjęcie wywołane w PPL-u (tylko tutaj udało mi się uzyskać odpowiedni do moich wyobrażeń kolor tła, Camera Raw dawał brzydki buraczkowy odcień). Dalsza obróbka w PS-ie.


12. Zdano
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
o 23.53 sobie przypomnialem, o zesz ...

jak dla mnie to zdedydowanie i jednoznacznie: Valdis62
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Hmm... ja znowu patrzac na swoje efekty stwierdzilem, ze chyba nie za bardzo sobie z tym zdjeciem poradzilem i odpuscilem ;-) Patrzac teraz na prace innych to chyba sie nie doceniam bo bylem bardzo blisko wszystkich po trochu. Nastepnym razem napewno sprobuje i mam nadzieje, ze nie bede tak mocno odstawal :-P
Jak dla mnie to chyba najlepsza praca to Pawlb. Valdis62 wyciagnal duzo, ale postac wyglada jakby tam byla wklejana (ale to tylko moje zdanie)
Pozdrawiam
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
wg mnie najlepiej wypadł Lipalipski.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
Valdis62 wyciagnal duzo, ale postac wyglada jakby tam byla wklejana

to efekt lekkiego wyostrzenia i manipulacji krzywą - celowy, chciałem uzyskać wrażenie głębi, odsunięcia tła od modela. Nie mam doświadczenia z portretami, więc to bardziej na zasadzie eksperymentu.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Po pierwsze przyznam się, że to moje zdjęcie. Fotografia przedstawia moją córkę z naszą suczką - Sonią. Normalnie córka macha obiema rękami i ucieka jak tylko zobaczy aparat w moich rękach. Niestety ma tak od małego:) a w każdym razie od dobrych kilku lat:((
Wyjątkowo jakoś zgodziła się popozować, był to wieczór jak właśnie wróciłem z zakupionym od Sylwiusza obiektywem SMC A 50/1,7
Robione, jak widać w Exif, późnym wieczorem przy oświetleniu zastanym, stąd iso 1600.
Po prawej stronie za głową kawałek naszej bordowej kanapy, a tłem był polarowy kocyk podobnego koloru trzymany przez małżonkę.
Kolor się kilku osobom udało oddać.
5 dobrych obróbek, to według mnie: Awakqwq, Lipalipski, Matb, Pawelb, Valdis62.
Z cz-b Pp, choć ciut za ciemno chyba.

Po obejrzeniu w pełnym rozmiarze: Pawelb, Valdis62

Wersja Valdisa62 wygląda lepiej w pomniejszeniu. W pełnym rozmiarze jednak bardziej podoba mi się Pawelb. Szczególnie głowa i włosy, choć może troszkę coś z kolorami "za żywo"?

Moja wersja poniżej. Podoba mi się dopiero jak zdjąłem trochę nasycenia kolorów.



Pełna wersja
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
Cytat
Fotografia przedstawia moją córkę z naszą suczką - Sonią. Normalnie córka macha obiema rękami i ucieka jak tylko zobaczy aparat w moich rękach. Niestety ma tak od małego:) a w każdym razie od dobrych kilku lat:((

Dzieci czasem tak mają, mój starszy dopiero ostatnio jakoś normalnie się zachowuje przed aparatem. :-)
Cytat
Wersja Valdisa62 wygląda lepiej w pomniejszeniu. W pełnym rozmiarze jednak bardziej podoba mi się Pawelb. Szczególnie głowa i włosy, choć może troszkę coś z kolorami "za żywo"?

Dzięki, bardzo mi miło. Od czasu jak porównałem moje pierwsze konkursowe obróbki (generalnie dość nieostre) z wyostrzonymi wersjami innych uczestników dość dokładnie oglądam, co można wyciągnąć ze zdjęcia przy 100% i 200% powiększeniu tak, żeby wypośrodkować między wygładzaniem, a wyostrzaniem.

Z kolorami i jasnością na RawChallenge jeszcze nie do końca doszedłem do ładu - to samo zdjęcie na różnych monitorach wygląda bardzo różnie. Mój domowy monitor jest chyba dość jasny - gdy moją wersję oglądałem w pracy (na laptopie) to wydało mi się ciemniejsze, i może trochę tym samym bardziej "nasycone" niż w domu. W przyszłości wezmę na to poprawkę. :-)
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
mumonzan napisał/a:
Normalnie córka macha obiema rękami i ucieka jak tylko zobaczy aparat w moich rękach.

Hmm... mumonzan, a nie przyszło Ci do głowy, że Twoja twórczość może nie spotyka się z pełną akceptacją modelki ? Może ma jakąś inną wizję swoich portretów, której Ty nie realizujesz ;-) ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach