abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
[abarti] nowe zjęcia
Pierwsze nieśmiałe spotkanie odbyło się w Hyde Parku (matówka z klinem :-P )
Dzisiaj witam również fotograficznie i zapraszam do komentowania.

Zdjęcie zrobione nad Czarnym Stawem Gąsiennicowym z użyciem "gigantycznego" softboxa :lol:

 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
fajne, ja bym troszkę rozjaśnił i podbił kolory
 
abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
Cobretti napisał/a:
fajne, ja bym troszkę rozjaśnił i podbił kolory

Nie wiem, jak jasny/ciemny jest kadr u Ciebie ale starałem się oddać warunki i klimat.
Trochę monochromatyczny i wygaszony.
Dzięki za opinię. :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
abarti napisał/a:
Trochę monochromatyczny i wygaszony.
I dobrze ci to wyszło, przecież to nie wiosna.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najpierw oko mi leci w prawy górny "złoty punkt", tam gdzie to odbicie skał w wodzie (1. temat), żeby zaraz wrócić do kamienia na pierwszym planie z dołu po lewej. Tutaj 2 w 1, czyli o jeden temat za dużo (IMHO).

 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
zorzyk, myślę, że jest ok, kamień nie jest w mocnym punkcie i nie "razi", gdyby nie było brzegu nie byłoby widać odległości "wysepki" i byłaby dosyć nudnawa wtedy...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cobretti, niby racja, ale powrót z tematu 1. na 2. (co poradzę, oko mi wraca :-) ) mi nie pasuje. Ta wysepka jest ok, lewy brzeg przeszkadza. No, ale o tym już pisałem.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
No, jest wyjście, gdyby wysepka była ostra, a brzeg rozmyty:-) albo kamień ucięty:-)
Ale w sumie dobrze oko lata, bo w kierunku czytania, woda też tworzy "Z". Możnaby pokombinować na miejscu, może korytarz wodny w mocny punkt... Ja lubie się zastanawiać jak tu przyłożyć oko do takich tematów...
 
abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
Dzięki Cobretti, zorzyk za opinię i rozważania. Sam staram się analizować różne wersje tego co popełniłem. Na dzisiaj jeszcze raz "Czarny" Czarny Staw.
Pozdrawiam. :-B

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
abarti, widzę że byliśmy w Tatrach w tym samym czasie :-) , tyle że ja w Dolinie 5 Stawów, mgła faktycznie była sakramencka, tylko jakieś marne ślady Słońca. Kilka zdjęć wrzuciłem na: http://www.flickr.com/photos/ijonek/
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ostatnia fota bardzo bardzo - lubie gorskie klimaty, na szczescie w gory tez daleko nie mam :-)
Nie wiem dlaczego, ale kolorystyka na tym zdjeciu jak dla mnie "kocia" jest, po prostu z umaszczeniem takiego rudo-czarnego prazkowanego kota mi sie kojarzy :-P Ale ja bardzo lubie koty, wiec to chyba pozytywnie.

Co do mgly to zazdroszcze - jakies tydzien temu z kolega (namowilem go na Pentaxa) zrywalismy sie jeszcze za ciemnego coby ladne foty o poranku zrobic, ale mgly nie bylo niestety.

Pozdrawiam
b.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
abarti, ostatnie bardzo, bardzo
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy mogę? Ujęcie fajne, tym razem kamień po lewej mi nie przeszkadza ;-) , ale:
- zbyt ciemne - po lekim rozjaśnieniu przeciwległe skały stają sie jaśniejsze (bo za mgiełką), a skały całkiem daleko są zamglone,
- WB jest za ciepły - po korekcji w Lighroomie temp. na "-12 ", czyli ochłodzenie (mówię o tym obrazku jpg) trawa na lewym zboczu zaczyna sie zielenić, skały stają sine, a kamień traci dominantę czerowo-żółtą i staje się kamienisto-omszały.

No, ale poza tym, zdjecie mi się podoba :mrgreen:

PS. mam tu zamieścić "swoją" wersję?
 
abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
Cytat
PS. mam tu zamieścić "swoją" wersję?

Proszę bardzo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
OK :-) zdjecie abarti, korekcja zmodyfikowana:

 
abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
Ijon napisał/a:
mgła faktycznie była sakramencka

Dokładnie tak

Z Karbu na Kościelec
więcej
http://picasaweb.google.pl/abarti77/Wok_karbu_BW

[ Dodano: 2007-10-09, 10:22 ]
zorzyk napisał/a:
OK zdjecie abarti, korekcja zmodyfikowana:

Dzięki zorzyk :-B
Chyba czas na ponowną kalibrację monitora.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
<ciach>Żorż - z uwagi na urodziny dziś jesteś Panem tego forum - wolno Ci wszystko.</ciach>

Wersja Żorża jest lepsza, ładniejsza. Tylko że moim zdaniem zatraciło ujęcie poprzez to lekko tlący się klimat niepewności. Osobiście lubię rzeczy niedopowiedziane. A do tego typu właśnie zdjęć bardziej pasują ujęcia nie do końca poprawne.
To z mgiełką jest niezłe...
 
abarti  Dołączył: 04 Maj 2007
Nowe zdjęcia
Jako że pogoda pod psem to przedstawiam Wam parę słonecznych fotek zrealizowanych w niedawny łykend w rezerwacie Wielka Woda parę kilometrów od moich rodzinnych Pabianic.
1.

2.

3.

4.

5.

6.


[ Dodano: 2008-01-29, 09:33 ]
Witam ponownie
Było trochę okoliczności przyrody,
to teraz coś miejskiego.
Zapraszam do komentowania.
1.

2.

3.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Te miejskie zdecydowanie lepsze. I jedna rada. Utrzymuj jednolitą numerację zdjęć w całym wątku. Będzie łatwiej odnieść się do konkretnego zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach