yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Matowka do ME F
No i mam w koncu swojego plesniaka :mrgreen: Niestety jak go zobaczylem to sie lekko przestraszylem. Chodzi o matowke jest w tragicznym stanie. Na aukcji nie bylo mowy o matowce do wymiany :-/ Juz napisalem do sprzedajacego, ale nie wiem jaka bedzie jego odpowiedz. Mam w zwiazku z tym pytanie: czy mozna gdzies kupic nowe matowki do ME F jak tak to gdzie i czy matowka z ME Super bedzie pasowala do F czy sa to tego samego rodzaju matowki ?
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
Re: Matowka do ME F
Powiem tak:
z tego co wiem - to chyba taka sama jest dla ME, MESuper i MEF. Ja mam używaną do ME z rysami i paprochami ale do wytrzymania. Serwis pentaxa w Gdynie zaproponował mi za wymianę matówki i naprawę naciągu migawki ok. 230 na dzień dobry (ich części) :(
W tyh modelach wymiana matówki wymaga rozebrania wszystkiego praktycznie i zazwyczaj bez pełnej gwarancji powodzenia.. :(.
Obawiam się więc, ze zamiast naprawiać mojego czarnuszka MESuper - będę musiał kupić "nowego" :)
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Dzis bylem z nim u czlowieka co naprawia plesniaki. Nie znal sie az tak bardzo na Pentaxach i ME F wogole mial pierwszy raz w reku, ale bez problemu dostal sie do matowki odkrecajac dwie mikroskopijne srobki od strony bagnetu. Mial za to ME u siebie do czyszczenia i sprawdzalismy tam tych srobek nie ma wiec trzeba demontowac sporo aby do niej sie dostac. W kazdym badz razie za taka cene naprawy to napewno sie nie skusze lepiej go sprzedac jako uszkodzony z walnieta matowka, a sobie kupic ME Super.
Co do tej Twojej matowki to rysy OK nie sa do usuniecia, ale paproszki chyba tak ? Ile sobie za nia cenisz ?
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
yourNIGHTMARE napisał/a:
Dzis bylem z nim u czlowieka co naprawia plesniaki. Nie znal sie az tak bardzo na Pentaxach i ME F wogole mial pierwszy raz w reku, ale bez problemu dostal sie do matowki odkrecajac dwie mikroskopijne srobki od strony bagnetu. Mial za to ME u siebie do czyszczenia i sprawdzalismy tam tych srobek nie ma wiec trzeba demontowac sporo aby do niej sie dostac. W kazdym badz razie za taka cene naprawy to napewno sie nie skusze lepiej go sprzedac jako uszkodzony z walnieta matowka, a sobie kupic ME Super.
Co do tej Twojej matowki to rysy OK nie sa do usuniecia, ale paproszki chyba tak ? Ile sobie za nia cenisz ?

Masz rację - w MEF rzeczywiści esą śrubki - w ME i MES nie ma ich. Matówka na gołe oko w ogóle wygląda w porządku - rysy widać pono pod lupą. Tylko chyba lepiej, jakby ktoś potwierdził czy to na pewno pasuje: matówka od ME do MESuper. Ale muszę ją odebrać z serwisu, gdzie ją zostawiłem razem ze spsutym MES - wtedy potwierdzę, czy czegoś jeszcze nie porysowali niechcący - jutro lub pojutrze.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
OK wiec podpytaj w serwisie czy ta z ME pasuje do ME F ;-)
Jakbys mial sama matowke i bedzie pasowala to wymienie juz sobie sam bo wiem jak widzialem jak on odkrecal :mrgreen: Chyba, ze naprawde nastawie sie na zostawienie sobie tego korpusu to pojade do niego niech odrazu przeczysci caly korpus tak dla pewnosci :-D
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
yourNIGHTMARE napisał/a:
OK wiec podpytaj w serwisie czy ta z ME pasuje do ME F ;-)
Jakbys mial sama matowke i bedzie pasowala to wymienie juz sobie sam bo wiem jak widzialem jak on odkrecal :mrgreen: Chyba, ze naprawde nastawie sie na zostawienie sobie tego korpusu to pojade do niego niech odrazu przeczysci caly korpus tak dla pewnosci :-D

Goscie niestety nie byli w stanie na 100% powiedzieć, czy matówki te są zamienne. Może ktoś spośród szanownego towarzystwa ma o tym pojęcie... Ramki matówek najprawdopodobniej są różne ale same matówki wyglądają identycznie ...
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Cholerka ja probuje sie do nich dodzwonic od 3 dni i nic :-/ Jezeli oni nie sa pewni to kto ma byc :-P Powiedz ile sobie cenisz za ta matowke i bedziemy kminic co dalej.
Teraz pytanie do wszystkich co plesniaki maja czy moze ktos wie na 100% czy bedzie sie nadawala?
Pozdrawiam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
yourNIGHTMARE, przecież jakby ktoś wiedział, to by się już na pewno pochwalił......
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
fotonyf napisał/a:
yourNIGHTMARE, przecież jakby ktoś wiedział, to by się już na pewno pochwalił......


Ja juz wiem, ze nie pasuje, a pytanie bylo skierowane do tych co moze nie widzieli tematu badz go jakims tam cudem omineli. Mimo wszystko dzieki za Twoja odpowiedz, ktora duzo wniosla do tematu ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Taaaaa, :-)

żeby jeszcze bardziej nic nie wnieść, mam ME i nie zawahałbym się go użyć do sprawdzenia, jeżeli tylko w okolicy wyczułbym jakiegoś ME F-a. :-B
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
fotonyf napisał/a:
Taaaaa, :-)

żeby jeszcze bardziej nic nie wnieść, mam ME i nie zawahałbym się go użyć do sprawdzenia, jeżeli tylko w okolicy wyczułbym jakiegoś ME F-a. :-B


:)
MEFem to może nieco ode mnie "zalatywać" ... :) zwłaszcza za nieśmierdzące pieniądze... :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ale ta odległość...

Gdyby to było bliżej, to chętnie bym pogrzebał we wnętrzach serii ME. Ale Ostróda i Warszawa, to ładnych parę setek km od Gorzowa.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Dostalem odpowiedz od serwisu i oni twierdza, ze sie nie nadaje z innego modelu M tylko i wylacznie ME F. Cena jaka mi zaproponowali lekko zbila mnie z tropu bo niecale 300zl za matowke z wymiana :roll: Sama matowka kosztuje 180zl wedlug cennika u Pana Redaszki ;-) Mam ndzieje, ze te infotmacje przydadza sie innym na przyszlosc.

Dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tym niemniej, jeżeli uda się spotkanie ME i MEF na jakimś plenerze, ja bym sprawdził organoleptycznie.

Jakoś nie za bardzo wierzę, serwisom, co taką matówkę chcą sprzedać za 300 zł. Z wymianą.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
fotonyf napisał/a:
Tym niemniej, jeżeli uda się spotkanie ME i MEF na jakimś plenerze, ja bym sprawdził organoleptycznie.

Jakoś nie za bardzo wierzę, serwisom, co taką matówkę chcą sprzedać za 300 zł. Z wymianą.


Tez o tym pomyslalem, ze marketingowe przeszkolenie zalogi zrobilo swoje ;-) Bardzo dziwnym trafem do wspolczesnych cyfranek matowke mozna dostac za 100zl, a tu raptem do ME F prawie 200zl no i co wiecej do F z rodziny M nie pasuje inna matowka. No coz moze to i racja, albo po prostu oni nigdy nie probowali podmieniac.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No trzeba by może krzyknąć głośniej:

LUDZIE Z OKOLIC OSTRÓDY!!!

MA KTOŚ ME DO PORÓWNANIA MATÓWKI!!!!


Może się wreszcie ktoś znajdzie....
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
fotonyf napisał/a:
No trzeba by może krzyknąć głośniej:

LUDZIE Z OKOLIC OSTRÓDY!!!

MA KTOŚ ME DO PORÓWNANIA MATÓWKI!!!!


Może się wreszcie ktoś znajdzie....


Juz za pozno, poniewaz aparat zostal sprzedany ;-) Nie mam niestety czasu na na szukanie matowki (niedlugo wyjazd do pracy za granicami kraju), a ta serwisowa jakos mi sie za droga wydaje :mrgreen: Postanowilem sprzedac aparat i na alledrogo dlugo nie lezal zaraz ktos napisal podal cene i w opcji Kup Teraz zostal sprzedany. No nic przyjdzie jeszcze czas na testowanie jak zarobie troszke pieniedzy to z czystej ciekawosci kupie jakies ME F i ME na czesci i pobawie sie sprawdzajac co pasuje, a co nie :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
To się chyba nazywa negatywne rozwiązanie problemu...
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
fotonyf napisał/a:
To się chyba nazywa negatywne rozwiązanie problemu...


Inaczej nie moglem nie mam czasu i zbytnio kasy aby w to inwestowac dodatkowo 300zl. Jak juz zarobie to sobie sprawie tego pierwszego AF z fajna puszka w zestawie jaka jest ME F ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No tak,
szkoda, ze aukcjami umknęła (jak wiele :-) ), może bym wystartował, właśnie z powodu matówki.
Za ile poszedł był Twój ME-F?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach