wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Generic napisał/a:
Ooo, ergonomią to się zgodzę (choć Ricoha w ręce nie miałem) ale jakością obrazu? W jakiej dziedzinie?


Nie oglądam sampli i testów - wiem natomiast, że Ricoh naświetla mi ładniej i ma zdecydowanie lepsze szkło, które jest ostre tak samo na środku, jak i w brzegach obrazu czego o lxowej 'Leice' powiedzieć nie mogłem... Ekspozycje z Ricoha są bardziej zrównoważone, mniejszą ma tendencję do przepałów. Raczej leci w cienie, a potem se można podciągnąć.

Co nie znaczy, że LX3 to zły aparacik - wręcz przeciwnie, bardzo mi się podobał, poza gównianą jakością wykonania.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
oo, to ja chcę takiego GRD3, portra w małym obrazku droga :-(
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
I ja nabralem checi a czasu na film nie mam:(
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mnie podoba się to, że od czasu, od kiedy używałem swojego Fuji S5 (ze cztery lata temu?) nastąpił szalony postęp w dziedzinie fotografii cyfrowej; to, co produkuje ten kompakt, zwaliło mnie z nóg. A przecież są lepsze! Kiedyś aparacik kompaktowy oznaczał kaszanę. Teraz ten problem nie istnieje, a przynajmniej łatwiej go rozwiązać. Z mojego punktu widzenia to ideał; nie muszę już nosić w kieszeni aparatu na film, który jest cięższy, głośniejszy i nie umożliwa mi natychmiastowego dostępu do zdjęć.

Cieszy też fakt, że w odróżnieniu od filmu, nie muszę z wywołaniem czekać, aż dokończę rolkę.

A moje największe obawy dotyczące jakości właśnie odchodzą w niebyt... Wydrukowałem kilka zdjęć w formacie A4 - nie mam się do czego przyczepić. Jak dla mnie, starczy!

Oczywiście, nie wyrzucam sprzętu na film, nie sprzedaję skanera ani stosu Neopana z szafy.

Przynajmniej na razie. ;)

Ach, dochodzi jeszcze jeden cudowny aspekt - kiedy fotografuję na ulicy czy w budynkach, nikt nie bierze mnie na poważnie. Uwielbiam to. Mogę robić dosłownie co chcę i każdy, myśląc, że jestem nudnym turystą - olewa mnie. Jeszcze lepiej niż z Hexarem! ;D
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Jak czytalem opisy, to ten Ricoh ma swietna ergonomie, natomiast pokaz jakies zdjecia zrobione we wnetrzach.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Wojtek ty cos wspominales o neopanach w szafie???
Przeciez to swietokradztwo aby te roleczki sie tam kurzyly :mrgreen:
Jak chcesz to moge przyjsc ze sciereczka i troche ci ja poodkurzac :-P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alekw napisał/a:
Jak czytalem opisy, to ten Ricoh ma swietna ergonomie, natomiast pokaz jakies zdjecia zrobione we wnetrzach.


Pfff.

Proszę:





I coś świeższego (bo to z Particlesoflife), czyli dzisiejszy zrzut:



Wszystko bez lampy, iso nie większe niż 400 (po i po co, jak to 28mm przy tak małej matrycy i 1.9 tworzy głębię dużą i tak).

Na http://particlesoflife.tumblr.com będzie więcej ludzi we wnętrzach niedługo.

Napisałem o swoich doświadczeniach z GRDIII: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=871059
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
I teraz mam dylemat LX5 czy Ricoh GRD III byłem zdecydowany na lx5 ale całkiem zapolniałem o tym Ricohu, a on naprawde potaniał, no i bardzo mi sie podoba, lepsze filmy w lx5 nie są bez znaczenia... Ciężka sprawa, może ktoś miał w rękach oba modele?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Pisałem w swojej małej recenzji - miałem LX3 i spędziłęm dobre pół godziny na macaniu LX5 przed zakupem Ricoha. Ten ostatni jednak wygrał, ergonomią i budową. Na pierwszy rzut oka, bo potem także jakością obrazu...
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
Natrafiłem na test kompaktu Fuji F550: http://www.myfinepix.pl/p...0exr/175/255364

Poprzedni model F200 miał dosyć dobre opinie, F300 już była nieco gorsza, na temat F550 jest mało opinii w internecie.
Czy naprawdę ten nowy model jest taki super jak w tym teście ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
woj w cuda nie wierz - jednak, co by nie mówić te fujiki to są bardzo interesujące kompakty. Najlepiej pooglądaj sobie sample w pełnej rozdzielczości i zobacz czy taka filozofia obróbki obrazu Ci pasuje. Kolory są bardzo fajne jak na kompakt. Ilość detali - taka sobie (ale na pełnym ekranie bez powiększania do 100 proc. wygląda to wciąż super). "Ficzery" też ciekawe. Jeśli zależy Ci na jakości filmików, to koniecznie ściągnij sobie jakiś na kompa i obejrzyj, bo z tego, co wiem (i sam się przekonałem mając fuji f70exr) dotychczas kompakty Fuji raczej rozczarowywały filmikami niż zachwycały (słaba ostrość, kiepska rozdzielczość, jasne pionowe smugi przy odblaskach światła na przedmiotach itp.), ale może F550 jest lepszy...

p.s. przeczytaj choćby ten test, będziesz miał większą jasność http://www.photographyblo...f550exr_review/
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Cytat
Czy istnieją jakieś kompakty cyfrowe z autofocusem innym niż detekcja kontrastu z matrycy?


Sam sobie odpowiem, bo mi się przypomniało... Panasonic LC-1/Leica Digilux 2
One mają zewnętrzny system AF na obudowie. Ale nigdzie nie odczytałem na jakiej zasadzie i kiedy z niego korzystają o-\

No i ciężko to kupić, jakość matrycy jak na dzisiejsze czasy nie rozpieszcza, technologia wizjera elektronicznego z tamtych lat podobnie i pewnie pieruńsko drogie nadal...
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
Cypis dziękuję za poradę. Tak jak mi poradziłeś obejrzałem sobie zdjęcia w internecie z Fuji F550, pooglądałem filmiki.
Na wielu stronach ludzie bardziej polecają Sony DSC-HX9V, głównie ze względu na niepełną moc lampy, brak stabilizacji przy nagrywaniu filmów i zaniki ostrości przy zoomowaniu przy nagrywaniu filmów w Fuji F550.
Również na stronie http://www.photographyblog.com Sony DSC-HX9V zdobył znacznie wyższe oceny niż Fuji F550.
Na stronie http://snapsort.com/compa...XR-vs-Sony-HX9v też wygrywa Sony.
Na stronie: http://www.chip.pl/rankin...rowe-kompaktowe również Sony.

Teraz jestem w kropce - który wybrać?

Jeżeli by porównać oba aparaty tylko pod względem robionych zdjęć i wygody obsługi, który polecacie.
Czy jakość zdjęć z Sony DSC-HX9V dorówna jakości Fuji F550, który ma większą matrycę i technologię EXR.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
woj, Jak wybierałem pomiędzy sony HX5 czy tam 55 a Fuji F200EXR to przeglądałem zdjęcia, prosiłem o podesłanie ich, oglądałem i wybrałem Fuji. Oczywiście filmy ma słabe ale zdjęcia rewelacyjne jak na kompakt. Gdyby canons90 miał tę matrycę przy swojej optyce i sterowaniu byłby super. W fuji trudno coś przepalić.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
To prawda - S90 bardzo mi się spodobał ale LX5 go bije jeśli chodzi o AF, stabilizację a zwłaszcza pomiar światła. W przyszłości jednak będę miał na uwadze Canona bo tak fajnego, małego, szybkiego i świetnego w obsłudze aparatu nie miałem.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A ja szukam jakiejs kompakciny do mojej fabryki.
Zastosowanie:
- pstryki biurowe twarzy do identyfikatorow
- okazjonalne fotki z firmowych imprez do Annual Review
Koszt po polsku okolo 600 zeta.

Czytalem rozne recenzje i 2/3 aparatow jest w ten lub inny sposob zjechana za costam. Te polecane sa za to zjechane w komentarzach (np Fuji z ponizszych) i sam nie wiem.
Zastanawialem sie nad:

Canon Isus 105
Pentax RZ10
Panasonic Lumix FS16
Fuji F80EXR

Chodzi z grubsza o to, zeby to co wypluwa z siebie w w niekoneicznie najlepszych warunkach oswietleniowych nie bylo zaszumione jak Baltyk.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Bierz Iksusa, Radziu. To świetne, małe aparaciki i naprawdę dają radę.
 

oswald  Dołączył: 02 Gru 2008
Szczególnie nowe na cmosach są bardzo wpytę. Właśnie taki jeden do mnie leci. W granicy 600zł masz model Canon IXUS 115 HS.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A co w tych cmos-ach takiego w pyte?
 

oswald  Dołączył: 02 Gru 2008
Nie cmosy są wpytę, tylko imo niektóre nowe modele. Czytamy ze zrozumieniem. Nie zmienia to faktu, że jak na zwykłe kompakty zaskakująco dobrze radzą sobie przy wysokim iso :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach