matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MZ-M w trybie Av a obiektywy z "A"
Być może to bardziej problem do działu "obiektywy" - to niech kolorowy jakiś przeniesie.
Ale ja problem zauważyłem z korpusem MZ-M. W tym modelu, aby pracować w trybie priorytecie przysłony należy jej wartość ustawić na pierścieniu na obiektywie, zaś czas zostanie dobrany automatycznie (o ile pokrętło czasu jest ustawione na pozycję A). Czas jest pokazywany na wyświetlaczu w wizjerze. A wartość przysłony?
No i tu nie wiem czemu jest tak, że z jeśli obiektyw ma styki AF (jest z serii AF bądź F), to pokazuje tę wartość (przypomnę - na obiektywie ustawiona jest wartość inna niż "A"). Jak jest obiektyw A to wartość przysłony nie jest pokazana - tylko "F --". Czyli tak, jak w przypadku obiektywów bezstykowych.
Czemu tak?

I jeszcze jedno - jak się ręcznie ustawia czułość filmu w tym aparacie?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Było o tym kiedyś - Obiektywu F i FA przekazują informację (poprzez styki) o wartości przysłony niezależnie od ustawienia pierścienia przysłon - dotyczy analogów. Obiektywy z serii A przekazują informację o przysłonie (poprzez styki) tylko w pozycji A.

Znalazłem:
--Link--
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
I jeszcze jedno - jak się ręcznie ustawia czułość filmu w tym aparacie?

Musiałem znaleźć odpowiednie zdjęcie żeby to sobie odświeżyć - na szukanie instrukcji jestem za leniwy... Ale spróbuj ustawić na lewym kółku ISO + albo ISO - i wtedy naciskać przycisk blokady ekspozycji - na wyświetlaczu powinna wyświetlać się ustawiona czułość.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
I wszystko jasne. Dzięki :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach