dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
PPL z ludzką twarzą
Opinie doświadczonych forumowiczów o PPLu są raczej dobre. Jedynie jego "facjata" irytuje podczas użytkowania. Postanowiłem to ulepszyć takim oto sposobem



Teraz i miejsca na monitorach wiele i wszystkie plansze pod kontrolą. Polecam! :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To znaczy,że mam kupić drugi monitor ?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Jaki porządek na biurku :shock:
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
argawen prostszy i tańszy sposób - zabrać babci (oczywiście na czas zabawy z RAWami.)
malyglod :oops: :oops: :oops:

[ Dodano: 2007-10-21, 19:23 ]
Kubica może będzie na pudle
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
argawen prostszy i tańszy sposób - zabrać babci
:shock: Już wolę coś taniego kupić do okienek z suwakami.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dżejpi, w domku zawsze pracuje na dwóch. Ale PPL i na jednym jest moim skromnym zdaniem znośny.
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
dlatego kocham linuxa, są multipulpity (czy jak zwał) ale chyba można znaleźć taki program co umożliwia to na windowsie i zawsze skrótem klawiszy ctrl+alt+strzałka przełaczy się na pilpit gdzie są ustawienia. To tak jakby nie chciało się nowego monitora
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Vi.The.Q napisał/a:
ctrl+alt+strzałka przełaczy się na pilpit gdzie są ustawienia.
Ale wtedy zasłania zdjęcie. Bez sensu. Wolę dwa monitory. Jeden na obraz, drugi na okna z ustawieniami.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Vi.The.Q napisał/a:
zawsze skrótem klawiszy ctrl+alt+strzałka przełaczy się na pilpit gdzie są ustawienia. To tak jakby nie chciało się nowego monitora

Znaczy, patrzę na zdjęcie, widzę, że coś trzeba skorygować, zmieniam pulpit, przesuwam suwaczek, zmieniam pulpit, patrzę, jaki to odniosło efekt na zdjęciu, zmieniam pulpit, koryguję, zmieniam pulpit, sprawdzam, itd... Dzięki.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Jak ktoś się przyzwyczai do pracy na dwóch monitorach, to już nie chce inaczej. Dlatego z jednego wyświetlacza korzystam tylko podczas wyjazdów (drugi monitor nie mieści mi się do plecaka ;-) ).

Zatem mój Silkypix pracuje na dwóch. Stary PS, z którego od momentu przejścia na cyfrę korzystam rzadziej, też.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
lipalipski, pewnie, można PPLem robić na jednym. Jeżeli mamy ekran 16/9 jeszcze wygodniej. Jednak drugi monitor nie musi być superhiper, na nim możemy obsługiwać suwaczki.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Odkąd mam kartę z dwoma wyjściami to komfort pracy wzrósł znacznie - na drugim mam suwaczki, wykresy i inne bzdety.
 

mariw  Dołączył: 03 Kwi 2007
Korba napisał/a:
Jak ktoś się przyzwyczai do pracy na dwóch monitorach, to już nie chce inaczej.


Dokladnie. Szkoda tylko, ze nie kazdy program (np RawTherapee) potrafi z nich korzystac. Wydaje sie, ze przy programach dla grafikow/fotografow powinno to byc standartem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach