pjurek99  Dołączył: 03 Lis 2006
Niespodzianka - uszkodzona karta?
Jak w opisie - podglądałem stado szarych wiewiórek w parku i nagle, gdy robiłem serią (w RAWie, zapomniałem przełączyć na JPG) dioda dostępu do karty zaczęła świecić ciągle - po 10 minutach stwierdziłem że aparat się chyba zawiesił. Niestety, aparacik na żadne gmeranie przyciskami nie reagował.

Wyjąłem baterie, włożyłem z powrotem i nie chciał się w ogóle włączyć! Po jakimś czasie "ożył", ale pokazał, że mogę zrobić 0 zdjęć. Gdy próbowałem formatować kartę - znowu zaniemówił.

W końcu zrezygnowałem z walki. Co się mogło stać? Karta nie działa ani w aparacie, ani w czytniku, ani w laptopie.

Dodam, że był to Kingston Elite Pro 2 GB 50x. A aparat wiadomo - DS.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Zapodaj mu inną kartę i wszystko się wyjaśni
 
pjurek99  Dołączył: 03 Lis 2006
Polar napisał/a:
Zapodaj mu inną kartę i wszystko się wyjaśni


No właśnie nie napisałem, że zapodałem inną kartę i działa...

Czy karty to sprzęt awaryjny? Jeśli tak, to jakie karty są najmniej podatne na takie "numery"?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjurek99 napisał/a:
Jeśli tak, to jakie karty są najmniej podatne na takie "numery"?
- generalnie noname i najtansze....
przeszukaj forum
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pjurek99 napisał/a:
jakie karty są najmniej podatne na takie "numery"?

SanDisk i Goodram
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Dokładnie tak jak pisze Zdano tylko zwrórć uwagę aby nie trafić na podróby
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
pjurek99 napisał/a:
jakie karty są najmniej podatne na takie "numery"?

SanDisk i Goodram


potwierdzam posiadam obu producentów.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
O Kingstonie też nie można bardzo źle mówić - używam kilku kart CompactFlashy w ekstremalnych warunkach od 3 lat (dyski w AP na dachach bloków) i jeszcze nie zdarzyło mi się by któryś odmówił pracy. BTW nie ma sprzętu na wieki, shit happens.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Zdano napisał/a:
pjurek99 napisał/a:
jakie karty są najmniej podatne na takie "numery"?

SanDisk i Goodram
Co nie znaczy, że nie wycinają takich (albo innych) numerów. Mnie padła- oryginalna, a jakże- SanDisc Extreme III (gdzieś między wyjęciem z aparatu, a włożeniem do czytnika w komputerze), a z czterech posiadanych SanDisc Ultra II, chociaż działają wszystkie, ale dwie nie są w ogóle widziane przez czytnik i zdjęcia z nich muszę przerzucać bezpośrednio z aparatu. :-/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Anno napisał/a:
dwie nie są w ogóle widziane przez czytnik

A jakiej pojemności są te karty? Bo jeżeli mają powyżej 1GB to najprawdopodobniej trzeba zaktualizować soft czytnik.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Wszystkie mają pojemność 1 GB.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A jaka pojemność ma czytnik? :roll:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jeżeli karta jest widziana przez aparat to raczej bym podejrzewał jakąś usterkę czytnika.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
piotr_luk napisał/a:
A jaka pojemność ma czytnik? :roll:
Tego nie wiem i nie wiem, gdzie tego szukać (we "właściwościach" nic nie ma), ale gdyby to był powód, to nie widziałby żadnej z tych kart, ani tej umarłej Extreme III (też 1 GB), a nie widzi tylko tych konkretnych dwóch.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sposób ratunkowy dla Kingstona to formatowanie w małpce Canona - nie wiadomo dlaczego ale czasem działa :-/
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Anno napisał/a:
piotr_luk napisał/a:
A jaka pojemność ma czytnik? :roll:
Tego nie wiem i nie wiem, gdzie tego szukać (we "właściwościach" nic nie ma)
Anno, to żart
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
piotr_luk napisał/a:
Anno, to żart

:-B :lol:

A mówiąc serio, to ja to tak zrozumiałam, że starsze czytniki, robione w czasach, kiedy 128 MB to było ojejej jak dużo, mogą mieć kłopot z porozumieniem się z dużo szybszymi i pojemniejszymi dzisiejszymi kartami (i że może to gdzieś być zaznaczone). Ale to nie jest ten przypadek ;-)

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Extreme III w zwykłym czytniku (podobnym do czytnika Hama) zrobił kaszane podczas zapisu - krzaczki i nic się nie dało odczytac. W czytniku dedykowanym Sandisk oraz w aparacie karta działa poprawnie.

Jest jeszcze pytanie, czy jesteś pewna autentyczności twojej karty?
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
zorzyk napisał/a:
czy jesteś pewna autentyczności twojej karty?
Na tyle, na ile można być pewnym, kupując w normalnym szanującym się sklepie i po sprawdzeniu na okoliczność podróbek (ktoś na tym forum zamieścił w swoim czasie stosowny poradnik).
Ta karta akurat współdziałała poprawnie, póki działała. Tyle, że padła. Z prawie setką zdjęć z wakacji :-( i nawet firma odzyskująca dane nic nie wskórała.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach