piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Zoner Photo Studio 8 w prezencie od Fotopolis
Sprawdzam dzisiaj pocztę, otwieram mail z newsletterem fotopolis.pl a tam miła informacja. Czy komuś z Was już może udało się pobrać ten program lub używa go od dawna? Jak wypada na tle np. Picasy? Potrzebuję czegoś głównie lub tylko do katalogowania zdjęć. Odkąd skanuję klisze Picasa zrobiła się nieco bałaganiarska (a może to ja zabałaganiłem) - data skanu zwykle dość znacznie odbiega od daty powstania. Pobrałem sobie Microsoft Photo Info, żeby dodawać słówka kluczowe ale walka z chronologią i tak powoli staje się mordercza, nierówna i niesprawiedliwa ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
kurcze czytam regularnie fotopolis ale nigdy go nie zaprenumerowałem szkoda :-(
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq, jest info na ich stronie, że jeżeli się zarejestrujesz do któregoś tam listopada, to też dostaniesz

[ Dodano: 2007-10-30, 12:04 ]
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6520
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
piotr_luk zarejestrowałem się o 12:00 :mrgreen: Zobaczymy :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq napisał/a:
zarejestrowałem się o 12:00
W samo południe - będzie wystrzałowo
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A to na maila wysyłają? :shock: W takim pudełeczku?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
matb, pudełko jest w pdfie i musisz je sobie sam wydrukować :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
No właśnie nie wiem jak to pobrać :roll:
Postąpiłem zgodnie z instrukcjami - podałem w formularzu rejestracyjnym Zoner'a (link z newslettera przysłanego na e-mail) swoje imię i adres e-mail (ten na który przychodzi mi newsletter). W odpowiedzi otrzymałem podziękowanie za pobranie programu i klucz licencyjny ale przecież go nie pobrałem :shock: :?:

dodano
Tak sobie myślę, że może nie dostałem linki do pliku dlatego, że nie zaznaczyłem w formulrzu opcji zaśmiecania skrzynki informacjiami handlowymi :evilsmile: . Muszę spróbować jeszcze raz.

 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
u mnie to samo, mam subskrypcje i po postapieniu zgodnie z instrukcja dostalem podziekowania i klucz licencyjny... a program gdzie? hehe
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie wypełnić formularz i pobrać triala http://www.zoner.pl/rejes...sp?ProductID=89
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
matb, pudełko jest w pdfie i musisz je sobie sam wydrukować :mrgreen:

No... jest to jakieś rozwiązanie :-D
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
plwk, dzięki, :-B . Zrobiłem tak jak napisałeś i po wklejeniu kodu rejestracyjnego z e-maila mam pełną wersję nieograniczoną czasowo.
Właśnie sprawdzam możliwości programu. Na pierwszy rzut oka wydaje się dość prosty ale dobrze wyposażony. Już mi się podoba korekta perspektywy - łatwa i intuicyjna jak w PhotoShopie. W gimpie trzeba było nabrać dużo wprawy, żeby uzyskać zadawalające rezultaty.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
piotrecius, do czego przyrownalbys ten soft? Irfan, Picasa, Lightroom, PS?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dan napisał/a:
piotrecius, do czego przyrownalbys ten soft? Irfan, Picasa, Lightroom, PS?


a ja jeszcze dołożę jedno pytanie: czy wersja oferowana za pośrednictwem fotopolis jest pełną czy trialem, który chyba i tak można ściągnąć, bez względu czy się jest prenumeratorem newslettera f-polis.... Czy może coś kręcę? :-/
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Trudno mi to na razie do czegoś przyrównać - korzystałem dotąd jedynie z Picasy, a dawno temu również z ACDSee (wersja coś około 5). Z tych dwóch Zoner Photo Studio bardzej przypomina ACDSee, choć interface wydaje się być trochę mniej przyjazny :roll: . Już widzę, że kilka rzeczy będzie wymagało przyzwyczajenia - np. sterowanie myszą - według mnie conajmniej dziwne. Wciśnięcie środkowego klawisza (rolki) powoduje otwarcie fotki w trybie pełnoekranowym zamiast tradycyjnego chwytania i przesuwania arkusza. Będąc w oknie edytora kręcenie rolką powoduje przechodzenie do sąsiednich obrazków w katalogu - jeśli wcześniej nie zapiszemy efektów pracy na danym pliku to po przypadkowym przeskoczeniu na następne zdjęcie nasza praca na poprzednim ulega wyzerowaniu :shock: . Prawy przycisk pomniejsza, a lewy powiększa skalę wyświetlania (skokowo). Ogromnie niefunkcjonalnie :-/ . Nie grzebałem jeszcze w ustawieniach, więc nie wiem czy da się to zmienić.

Plusem w porównaniu do Picasy i starego ACDSee jest dla mnie wygodna korekta perspektywy (mogę powiedzieć, że jest też wygodniejsza od tej w Gimpie) i możliwość wsadowej zmiany nazwy z parametrami.

Pobiera się trial ale on jest zawsze pełną wersją tylko ograniczoną czasowo na 30 dni. Od Fotopolis dostaje się kod rejestracyjny, który ściąga to ograniczenie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
piotrecius napisał/a:
Pobiera się trial ale on jest zawsze pełną wersją tylko ograniczoną czasowo na 30 dni. Od Fotopolis dostaje się kod rejestracyjny, który ściąga to ograniczenie.


to ładnie z ich strony. Chyba tez się zarejestruję... A powiedz jeszcze piotrecius - jest tam narzędzie "stempelek" czy coś podobnego do retuszowania paprochów z matrycy na fotkach?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest stempel i wiele innych.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Do której wersji Zoner * jest klucz od fotopolis home classic czy pro?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
"Home". Trochę szkoda, bo np. poziomy, krzywe czy usuwanie szumu są dostępne w wersji "pro". Ale myślę, że u mnie sprawdzi się jako katalogarka do zdjęć z kilkoma najprostszymi funkcjami edycyjnymi.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W informacji z fotopolis nie piszą która wersja ale pokazali pudełko od Pro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach