nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
minolta dynax 5 vs pentax mz-50
Hej. Witam wszystkich.
Od pewnego czasu myślałem o zakupie lustrzanki cyfrowej [dokładnie o k100d] ale staneła przedemną mroczna wizja niespodziewanych wydatków.
Zwróciłem uwage na analogi i w przedziale do 300 złotówek [ może troche więcej ] znalazłem mz-50 oraz dynax 5.
Widzę że czasami można w podobnej cenie znaleść mz-7.
Dobra koniec głupot.
Z 2 wymienionych w temacie bardziej mi odpowiada minolta ale może za kilka miesięcy przesiąde się na cyfrówke, wolałbym pentaxa niz sony.
Was prosze o opiniej jak wam się pracuje na mz-50 o co chodzi dokładnie z "okaleczonym" kaf, w czym to przeszkadza jeśli przeszkadza, jaki byłby wasz wybór.

Za ewntualne problemy z ortografią przepraszam

Pozdrawiam Radek
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Za 300zł to można naprawdę fajne lustro nabyć. A - MSZ - MZ-50 fajnym lustrem nie jest. Wykastrowany bagnet to problemy z używaniem szkieł bez styków. I w ogóle to MZ-50 nie ma nic, co by czyniło ten aparat interesującym. To o prostu bardzo prosta lustrzanka "entry level", dla takich, co chcą zdjęcia pstrykać niewiele się nad tym pstrykaniem rozwodząc. I w takich zastosowaniach spisuje się wyśmienicie.
Na minoltach się nie znam....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb, o ile IMHO (moim skromnym zdaniem) lub IMO (moim zdaniem) jest jako tako rozumiane i powszechnie przyjęte, to MSZ kojarzy mi się raczej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych... a nie z "moim skromnym zdaniem" :roll:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
nopik, ja mam tą minolte o której piszesz. Aparacik jest fajny. Ale skoro w przyszłości zamierzasz inwestować w P to ja bym poszukał własnie czegoś na ten bagnet.

matb, zorzyk ma rację ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
nopik napisał/a:
Zwróciłem uwage na analogi i w przedziale do 300 złotówek [ może troche więcej ] znalazłem mz-50 oraz dynax 5.
jeśli bierzesz analoga, kupuj eMZetkę z jedną cyferką np. MZ-3, MZ-5, MZ-7...MZ-5N!

[ Dodano: 2007-11-02, 12:22 ]
:arrow: http://www.allegro.pl/ite..._5_dodatki.html [za drogo]

:arrow: http://www.allegro.pl/ite..._5_28_80mm.html [za drogo]

:arrow: http://www.allegro.pl/ite...0_f3_5_4_5.html niepotrzebna tu ta Sigma ale za 200 zł się opłaca ;]
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MZ-tki w kolejności od najprostszej do najbardziej zaawansowanej:

MZ-7, MZ-5, MZ-6/MZ-5n, MZ-3, MZ-S :mrgreen:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
MZ-7, MZ-5, MZ-6/MZ-5n, MZ-3, MZ-S
to nie wszystkie eMZetki ;p
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wszystkie, ale najlepsze 8-)
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Dzięki.
Niestety cała moja wiedza o korpusach Pentaxa pochodzi z bdimitrov.de.
Zobaczymy na jakiej kwocie zatrzyma się aukcja tej minolty.
Te mz-3 i mz-5 na allegro jak dla mnie troche za drogo ten zx-l/mz-6 także.
Może poczekam i zobacze co z tym mz-7 + sigma.
I teraz kolejne pytanie. Czy za tego mz-7 + sigma warto dać 350-400 PLN ? Nie bardzo orientuję się w aktualnych cenach.
Mam nadzieje, że nawet jak kupie minolte to mnie z forum nie usuniecie :) bo atmosfera tu chyba przyjażniejsza niż na forum u wielkiego C.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakbyś chciał Nikona mieć, to w pewnych sytuacjach musiałbyś omijać pieczenie kiełbasek tylko ;-)
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
zorzyk nie rozumiem :) ale pewnie nie powinienem.
Przyznam sie że to forum czytam od pewnego czasu choć dziś się dopiero zarejestrowałem i o ile dobrze pamiętam to kiedyś na podobne do mojego pytanie "co kupic ?" proponowaliście Nikona d40 :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Nie wszystkie, ale najlepsze

Zapomniałeś o MZ-M :-P Bardzo fajny aparat, prosty, skuteczny i w ogóle. A na dodatek dość tani. A że nie ma AFa? To tylko zaleta jest, nie? :-D

nopik, Na MZ-etkach świat się nie kończy! Może od razu zacznij od pleśniaków? :evilsmile: ME Super jest super. ME jest bardzo sympatyczne i zazwyczaj niedrogie. MX jest świetny i w ogóle ;-) A na naszej giełdzie akuratnie ME F jest sprzedawany...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Zapomniałeś o MZ-M
Aaaaa, rzeczywiście :oops:

To powtórzę: MZ-M - bardzo dobra, manual focus.

[ Dodano: 2007-11-02, 13:52 ]
nopik napisał/a:
zorzyk nie rozumiem :)

...blisko ogniska grozi akcja pt. "spalić nikona!" :evilsmile:

[ Dodano: 2007-11-02, 13:53 ]
nopik napisał/a:
pytanie "co kupic ?" proponowaliście Nikona d40 :)

...bo przecież wszyscy wiedzą, że D40 to najlepsza cyfranka ;-)

[ Dodano: 2007-11-02, 13:54 ]
matb napisał/a:
Na MZ-etkach świat się nie kończy!
Dancer na Giełdzie oferuje SuperA oraz ME-F. Dla pleśniakofilów gratka 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
nopik, i jeszcze jedno - jak masz (masz zamiar mieć) cyfrankę Pentaxa i na dodatek analoga (bez zapędów zbierackich) to polecałbym jednak doszukać, dołożyć czy cośtam jeszcze do MZ-6. A to z uwagi na fakt, że to body jest bardziej "kompatybilne" z K100d. Bo obsługuje pTTL - więc nie będziesz potrzebował innej lampy. I na przykład ma wężyk spustowy na małego jacka (jak w kasetce i chyba w k1oD), a nie trzy piny. Cena MZ-6 po wejściu na rynek była chyba taka sama jak MZ-7. I chyba na wtórnym rynku podobne ceny osiągają.
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
ok
Długo się wachałem przed zadaniem tego pytania żeby na głupiego nie wyjść ale co to są te pleśniaki i dlaczego akurat pleśniaki?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pleśniaki - starocie*) pokryte pleśnią**). Np. stare pentaksy, stare obiektywy pentaksa itd ***). Nie dotyczy Nikona ani Canona. ****)



*) im starszy staroć tym ma więcej pleśni
**) im więcej pleśni, tym lepiej
***) to są tylko zarty z tą pleśnią :mrgreen: chociaż czasem sie moze zdarzyć...
****) wiadomo - plastik ;-)
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Dobra
Dzieki wielkie wszystkim pentaxianinom za pomoc.
MZ-50 odpadło z konkurencji ale i tak pozostały pytania czy zawalczyć o tą minolte czy pozbierać jeszcze troche na pentaxa [ mz-7, mz-6 może pleśniak :) ].
Na forum pozostane choć raczej jestem obserwatorem jedynie ale pewnie czasami swoje 3 grosze wtrące.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
bierz pleśniaka, nie pożałujesz. Tak jak doradził ci matb - weź sobie któregoś z serii M (najmniejsze korpusy, prześliczne, przecudne, większość ze sreberkiem u góry i z dupnym jasnym wizjerem).
SuperA też jest (podobno) fajny ale ja jeszcze go w łapach nie miałem.

Jeśli uparłeś się na MZ to poczekaj, odłóż kasę i poluj na jakiegoś na Allegro. Raz na jakiś czas się trafi jakiś fajny okaz który schodzi za psie pieniądze (np. jeszcze 3-4 lata temu MZ-5N :arrow: 700~800 zł, dzisiaj ~250~350)

Poszukaj też na ebayu.

;]
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
wlasciwie to juz uparty nie jestem
wcześniej raczej myślalem o czymś z AF ale nie jestem fundamentalistą
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
nopik, to uważaj, bo tu są tacy co zarażają inną paskudną przypadłością. Naciągną się na dalmierze!!! :evilsmile:
Poza tym z AFem to są jeszcze oprócz pentaxów MZ serie Z/PZ i SF(x). Taki PZ-1p to naprawdę aparat warty grzechu. Choć za 300zł to go raczej na pewno nie kupisz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach