nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
dalmierze mi sie podobają ale niestety aktualny stan moich finansów raczej nie pozwala na zakup niczego powyżej kieva 4 :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z-1p za 300,- to trudno cghyba będzie, ale SFXn raczej taniej 8-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
nopik, jakbyś się skusił na manuala, to zaglądnij do tego wątku http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1446
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
dalmierz, dalmierz ueber alles!

Kup chociaż werrę 4!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ma teraz chłop zgryz! :evilsmile: a zaczęło się od niewinnego pytania o MZ-50 :mrgreen:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
nopik napisał/a:
dalmierze mi sie podobają ale niestety aktualny stan moich finansów raczej nie pozwala na zakup niczego powyżej kieva 4 :)


za 200pln tez mozna cos fajnego wyrwac (wiem bo sie skusilem ;-) )
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
zorzyk ma racje.
pytałem mz-50 czy dynax 5 a teraz mam wiecej wątpliwości niż odpowiadając sobie na pytanie co po maturze ?
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
ale naprawdę; werra 4 ma świetne szkiełko - wymiennego zeissa 50/2,8, fenomenalna plastyka, wbudowany światłomierz (mało precyzyjny, ale przy dobrym swietle na negatyw OK) centralna migawka - synchro do 1/500, łatwy shift - rewelacyjny patent szkoda, że później nie wykorzystywany, wizjer z (nienajlepszą :lol: ) korektą wady wzroku., dekielek, który jednocześnie jest osłoną przeciwsłoneczna , kieliszkiem, lejkiem, i czym tam jeszcze...
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
no to werra 4 odpada ponieważ mam wadę wzroku
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
ja mam -1,5 i daję radę :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
nopik, nie przegadasz. A jak się uprzesz to się skończy na D40 :mrgreen:
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Tylko bez takich, prosze mnie d40 nie straszyć :-D .
Tak wogule to na allegro za 2 godziny konczy się aukcja mz-m a za 14 godzin me super
obydwa były tu polecane i chwalone.
Wlaśnie widziałem zdjęcia mz-m w rękach kobiety. Aparacik wygląda na mały, ja mam 196 cm wzrostu pytanie jak to się trzyma w dłoni ?
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
nopik napisał/a:
Aparacik wygląda na mały, ja mam 196 cm wzrostu pytanie jak to się trzyma w dłoni ?

Z mz-m nie miałem do czynienia, ale Me Super malutki jest (pięknie mały , rzecz jasna).
W Twoich rękach jak kompakcik będzie prawie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
CLE, jak ta werra wyglada? :->
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystkie MZ-tki są takie same - za wyjątkiem MZ-3/5/5n oraz MZ-S, ale ten to hi-end. Kształt i trzymanie MZ-M/7/6 są bardzo dobre, chociaż grip nie jest bardzo głęboki (ale w 3/5 jest jeszcze płytszy).

Zwykle przeszkadza brak oparcia dla małego palca, ale tu problem rozwiązuje Battery Pack (Battery Grip (?)) w który pakujesz akumulatorki AA lub baterie. Trzymanie się wtedy poprawia.

Moje zdanie (niezwykle subiektywne):
- najwięcej zdjeć analogiem zrobiłem MZ-7, sterowanie takie bardziej cyfrowe ;-) ąz mi go zaanektowala żona :-)
- najbardziej ąę jest MZ-5n/MZ-3 - sterowanie miodzio kółkami na górze jak w porządnym pleśniaku, a do tego znakomity pomiar światła (zrobiłem 4 rolki slajdów, 100% zdjeć dobrze naświetlonych, a wtedy latałem na pomiarze matrycowym
- a najbardziej kocham SFXn za jego ergonomię, wizjer, lampę z prawej strony, niezwykle prostą obsługe i - oczywiście - klapanie lustra i dźwiek przesuwu filmu !!!

Wniosek (mój subiektywny)
- tymczasowo bierz od Dancera ME-F (o ile jeszcze go nie sprzedał), bo warto! A raczej SuperA. Bo jesteś tego warty :mrgreen:
- naskładaj/weź kredyt/sprzedaj nerkę*) i zaczaj sie na MZ-5n lub 3 albo MZ-6. Najlepiej weź udział wjakimś spędzie asahiholików i pomacaj, dobierz, wybierz...

Bo wiesz - wybrać musisz sam :evilsmile:


*) niepotrzebne skreślić

[ Dodano: 2007-11-02, 21:17 ]
A tu jest ścieżynka do SperA Dancera (bo czasem trudno w tym gąszczu wątków się poruszać ;-) ):
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=142376#142376
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
dan napisał/a:
CLE, jak ta werra wyglada? :->


zielona jest, ale za nic nie wiem, jak obrazek dołączyć :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
CLE napisał/a:
zielona jest

Tyle mi wystarczy :->
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
- a najbardziej kocham SFXn za jego ergonomię, wizjer, lampę z prawej strony, niezwykle prostą obsługe i - oczywiście - klapanie lustra i dźwiek przesuwu filmu !!!


i za dzwiek AF'a (ale moze tylko mój tak skowycze) i swietnie lezy w lapie (przynajmniej mojej), no i oczywiscie wyglada ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
CLE napisał/a:
za nic nie wiem, jak obrazek dołączyć

Tu jest wszystko: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
CLE napisał/a:
zielona jest, ale za nic nie wiem, jak obrazek dołączyć :-/


tak?


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach