PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
[marudzenie] PSix TO %#%$#%(%^$)
Cześć!

Kurde niedawno chwaliłem i broniłem jaki to PSiX może być fajny itd ale kajam się i poprawiam. Właśnie dzwoniłem do mojego ulubionego laba w Jantarze we Wrzeszczu (dzerry wie o czym mowie) i na 15 C41 jakie im dałem 5 jest ok zas reszta filmów ma ponakładane klaty tosz to armaggedon.. ratunku. Sorki, ale musiałem sie wyżalic komuś kto mnie zrozumie. Dodam tylko, że to filmy z zeszłotygodniowego wyjazdu do Szwecji, ehhh. Dobrze, że w sztokholmie robilem BW małym obrazkiem, zawsze coś.

No ale dzięki temu chyba dojrzałem do sprzedaży klamota z całym majdanem jaki posiadam. Tylko go dam do naprawy i pójdzie do ludzi.

No nic koniec marudzenia.

PK
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
panie bo to trzeba umieć :_)


ja mam pentacon sixa zrobionego tak, że naciąg migawki jest niezależny od naciągu filmu,tzn że masz okienko z tyłu gdzie przewijasz sobie cyferki ergo NIGDY nie nakłada klatek.

i tak to trzeba rozwiązać, bo inaczej to masakra.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PawelK, sorki za może niezbyt pocieszające pytanie, ale czy to oznacza, że narobiłeś tyle filmów na takim wyjeździe nie sprawdzając wcześniej czy PSix jest ok czy raczej był ok przed wyjazdem i zpsuł się w trakcie?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
że narobiłeś tyle filmów na takim wyjeździe nie sprawdzając wcześniej czy PSix jest ok czy raczej był ok przed wyjazdem i zpsuł się w trakcie?
Niestety sołtys, ale takie sprawdzanie Psiksa nic nie da. To sie moze stac w kadej chwili i jak to mawiaja w MS - to nie blad, to cecha. guerilla, podal chyba jedyny skuteczny sposob unkniecia nakladania klatek w Psiksie.

Kiedys oddawalem do remontu Psiksa do warsztatu na Sobotki we Wrzeszczu. Facet jest podobno jednym z lepszych specow od Psiksow, tylko ze naciagacz i bajkoopowiadacz niestety. No ale on mi pokazywal jak trzeba naciagac, zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo nakladania klatek. Caly myk w tym, zeby robic rto zdecydowany plynnym ruchem i zawsze tak samo ;-)

dz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...dodatkowo nie należy puszczać dźwigni naciągu luzem po naciągnieciu, tylko odprowadzać ją na miejsce, gdzie będzie czekać na kolejne naciągniecie migawki/filmu.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
za 30 pln we wrocławiu facet ci przerobi tak jak pisałem, zaletą dodatkową tego jest że może zrobić drugie okienko na 645 wtedy masz, i dorobić kurtynki ruchome,czyli masz dwu systemowego psixa :) i to jest największy jego plus, że można na jednej rolce robić prostokąty i kwadraty

(a tego nie ma nawet w hasselbladach :) )
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
guerilla napisał/a:
i tak to trzeba rozwiązać, bo inaczej to masakra.


guerilla napisał/a:
za 30 pln we wrocławiu facet ci przerobi tak jak pisałem


moglbyś mi na PW napisać gdzie, co i jak? Może koleś pójdzie na to by zrobić to wysyłkowo.

sołtys napisał/a:
PawelK, sorki za może niezbyt pocieszające pytanie, ale czy to oznacza, że narobiłeś tyle filmów na takim wyjeździe nie sprawdzając wcześniej czy PSix jest ok czy raczej był ok przed wyjazdem i zpsuł się w trakcie?


Powiem tak od 2 lat mój związek z PSiXem przebiegał bez zgrzytów do teraz.. Fakt, że ostatnio w sierpniu robiłem nim cokolwiek ale naprawdę zawsze (sorki poza jednym razem ale to moja wina była) było ok.

dzerry napisał/a:
Kiedys oddawalem do remontu Psiksa do warsztatu na Sobotki we Wrzeszczu


No właśnie o nim słyszałem ale tylko dobre opinie. Mógłbyś przybliżyć to dlaczego piszesz o nim naciągacz i bajkopisarz?

guerilla napisał/a:
(a tego nie ma nawet w hasselbladach :) )


Jednym z moich pomysłów na nienakładanie się klatek jest.. HASSEL ewentualnie ROLLEIFLEX :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:

Oj chyba sprzedam to tatałajstwo a mam tego sporo łącznie do niego i dozbieram do czegoś niezawodnego.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
PawelK napisał/a:
Mógłbyś przybliżyć to dlaczego piszesz o nim naciągacz i bajkopisarz?
Naprawialem u niego pare rzeczy i zawsze cos bylo nie tak - oprocz tego Psiksa. Przez niego mam negatywa na allegro - oddalem Mira 20 do czyszczenia i naprawy popychacza. Upackal mi soczewke od srodka jakims smarem - takie mialem zaufanie, ze przed wyslaniem do kupca nawet nie sprawdzilem.

Wstyd sie przynac, ale kiedys oddalem MX'a do czyszczenia i przy okazji pomyslalem, ze fajnie byloby tez naprawic pokretlo od czullosci, bo cos ciezko chodzi. Potem sie okazalo, ze wcale nie chodzi ciezko, tylko ja cos zle robilem - w sumie juz nawet nie pamietam co. Oczywiscie za naprawe mi policzyl. Niby naprawiona usterka w zorce wrocila po kilku dniach. Dwa razy wracala do naprawy gwarancyjnej, potem juz sobie odpuscilem. Pisze, ze naciagacz, bo mimo watpliwosci co do szans na naprawe przyjmuje sprzet i kosi kase. Rendaszka w takich sytuacjach albo w ogole nie przyjmuje albo nie pobiera oplaty, bo wg niego usterka nie jest w 100% usunieta - ja tak mialem z winderem MX, ktory dla mnie byl w pelni sprawny.

Ale na Psiksach to on sie naprawde zna. To widac. Podobno pracowal przez jakis czas w fabryce Pentakona w DDR.

dz.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Ale na Psiksach to on sie naprawde zna. To widac. Podobno pracowal przez jakis czas w fabryce Pentakona w DDR.


Heh to ja znam dokładnie te same wieści o nim, znaczy o pochodzeniu jego wiedzy psixowej. Ciekawe ile w tym prawdy a ile legendy ;-)

Będę musiał tam podejść i zobaczyć ile mi zawoła.

PK
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
U nas jest gosc, ktory ma kjeszcze cale srodki korpusow, elementy migawek itp a na scianie tez certyfikaty Pentacon Drezno... Mysle, ze nie naciaga - w klasykach, mechanicznych rzeczach jest mysle naprawde dobry - kilku osobom z forum juz u niego zlecalem robote...

Moze kiedys sobie kupie dla jaj Psix - podoba mi sie bardzo format 6x6...

Pzdr
Spinner
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Spinner napisał/a:
oze kiedys sobie kupie dla jaj Psix - podoba mi sie bardzo format 6x6...


kwadrat to najlepsze proporcje boków :evilsmile:

Byłem w labie odebrałem filmy i jednak nie jest aż tak źle znaczy nie jest dobrze ale paradoksalnie jedna z poważniejszych wad tego korpusu czyli słabe pokrycie kadru w wizjerze okazało sie błogosławieństwem bo całkiem spora częsć klat jest użyteczna dzięki temu, że mam nawyk z małego obrazka i kadruje dość precyzyjnie. W gorszych przypadkach da się zrobić z tego pionowe zdjęcie, albo tak ostatnio modny analogowy art ze specjalnie pokazanymi nałożeniami :mrgreen: :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dzerry napisał/a:
to nie blad, to cecha. guerilla, podal chyba jedyny skuteczny sposob unkniecia nakladania klatek w Psiksie.
Niestety, ale jest druga metoda, zalecana przez producenta jeszcze - regularne przeglądy i tzw. konserwacja i regulacja. W dzisiejszych czasach trochę trudna w realizacji, ale również skuteczna. Mam Pentacona od kilkunastu lat, i co prawda mało go ostatnio używam, ale wcześniej o wiele więcej i jakoś nigdy mi sie to nie zdarzyło. Co prawda był ze dwa, albo i trzy razy w regulacji i konserwacji.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Zaniosłem pacjenta na sobótki we wrzeszczu. Zobaczymy co on tam zmodzi. Może jeszcze się z moim tanim sredniakiem się przeproszę :roll:
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Tam sa takie rolki ktore jak sie wytra to naklada klatki, a jak zuzyja sie takie koleczko ze sprzegielkiem to robi za duze odstepy miedzy klatkami. Typowa przypadlosc Sixow, ale mozna to naprawic i bedzie OK.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A jak można naprawić dziurawą migawkę :roll: :?:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jak juz pisalem u nas ma gosc chyba i kompletne migawki do Siksow...

Pzdr
Spinner
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Podział sie reguluje zaraz po lewej po zdjęciu płyty są takie 2 małe śrubki six to super sprzęt złego słowa nie powiem. Taki kiev 80 to co innego :evil:
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
No i odebrałem mojego pacjenta i sprawdziłem - robi odstępy prawie jak bronica :-D

Zobaczymy jak długo :roll:

Pozdro

Paweł
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
Stachu napisał/a:
A jak można naprawić dziurawą migawkę :roll: :?:


Ja w kievie skleiłem mieszanką kleju butaprenowego z czarnym tuszem (kilka warstw)
potem poprawiłem jeszcze kilkoma warstwami lakieru do paznokci :]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach