dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
[naprawa] pierscien przyslony nie pzeskakuje, zgubiona sprez
Witam
Jak w temacie, mam zuma fajnego, ktory jednak traci bo nie blokuje sie przeslona. O ile w k100d to nie przeszkadza, bo moge sobie plynnie ustawic wielkosc otworu, o tyle w ME Super w chwili zakladania dziura przesuwa sie na mskrajna pozycje 22 i zmniejszenie jej powoduje odsprezynowanie spowrotem <dzwigienka wewnetrzna bagnetu jak mniemam>.
Czy oplaca sie naprawic takie manualne szklo? Ile mogloby to kosztowac? Moze ktos sie podejmie?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Czy oplaca sie naprawic takie manualne szklo?


Co to za szkło?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
alkos, fajne, zoomowate, manualne. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
alkos, fajne, zoomowate, manualne.


No wez powiedz... :evil:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Napisane, że KIRON 70-210 f/4 MACRO 1:4 o62 MC

Jakby nie bylo to porownalem wlasnie z M200/4 i na pelnej dziurze nie wyglada wcale gorzej.. Zastanawiam sie, ze pewnie objade czarna tasma izolacyjna pierscien przyslon na pozycji 4 no i bede mial nienajgorszego zooma ze stalym swiatlem 4 :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nom, fajne szkielko :-D

Jakbym rozkrecil i obejrzal, pewnie by sie cos dalo zrobic...
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dagio, jak rozumiem pierścień przysłon obraca się bez charakterystycznego klik klik?
Jeżeli tak to mogła "zaginąć" kuleczka odpowiedzialna za klik (do naprawienia) albo odkręciła się blaszka, która tą kuleczkę trzyma na miejscu (w różnych obiektywach różnie to wygląda).

Edytka
Kurcze teraz dopiero przeczytałem tytułowy tytuł. To co sprawdzałeś już to szkło od środka? Rzeczywiście brakuje tej sprężynki? Tak, czy siak ... do naprawienia IMO. Pozdrówki.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
To ktoremu z Panow wyslac na moj koszt? liczac, ze to niedrogi biznes? a jak nie drogi juz mozecie Panowie na PW napisac.. nie wiem czy warta gra tej swieczki..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
To ktoremu z Panow wyslac na moj koszt?


Jesli do krainy Oz jest drożej niż do Dublina - i jesli w ogóle paczki tam nie giną, to ślij do mnie :-D
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ja ostatnio otwierałem Cosine 75-300/4,5-5,6 bo się blokowała na końcowej ogniskowej...była to kwestia latającej w środku odkręconej śróbki... taki mały OT jak zwykle :-P
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dagio, możesz słać do alkosa, facet wie co pisze ... ja natomiast często miewam wątpliwości co do sensu swoich wypowiedzi :mrgreen: .


alkos, znajdź mi listonosza, który trafi do krainy Oz :-) . Chyba muszę się przeprowadzić.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dalem juz rade :-) mam stale swiatlo 4 i jest na prawde git :mrgreen:
Co najfajniejsze, tasma izolacyjna czarna idealnie sie wkomponowala w ksztalt <jest nieco plastyczna> przez co zupelnie nic nie szpeci obiektywu a ja mam swiadomosc ze nie bedzie sie przyslona slizgac :-) dzieki wiec za szczere checi, poki co mi to wystarcza, pozdrawiam :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach