max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Problemy z obiektywem z pozycją A
Dobry wieczór,
mam kilka lamerskich pytań i cichą nadzieję, że ktoś będzie na tyle cierpliwy by mi na nie odpowiedzieć. Właśnie dostałem z allegro zooma Tokiny 80-200 o stałym świetle 4,5. Zdjęcia dotąd robiłem na obiektywie kitowym oraz stałoogniskówką 135mm. I w związku z tym pojawia się kilka problemów z zoomowym obiektywem:
1. jaką mam podać wartość antyshake'a przy zoomie - np. dać 200 i tylko z niej korzystać aby działał? ze stałką nie było takiego problemu...
2. Na manual focusie przy gorszym świetle potwierdzenie ostrości zupełnie nie działa,
czy to normalne?
3. Przy używaniu AE-L w pozycji M wydaje mi się, że aparat źle dobiera czas i otwarcie p., ale być może jest to spowodowane domowym oświetleniem (ustawiam iso 1600 i nie używam flasha posiłkując się różnymi rodzajami światła)
Reasumując, o wiele lepiej, szybciej i wygodniej cyka mi się zdjęcia pozbawioną styków stałką. Czy to oznacza, że mam używać albo najnowszych obiektywów albo starych szkieł?
Pozdrawiam :oops:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
max shreck napisał/a:
1. jaką mam podać wartość antyshake'a przy zoomie - np. dać 200 i tylko z niej korzystać aby działał? ze stałką nie było takiego problemu...

najlepiej taka jak aktualnie uzywasz, przy innych moze sie rozmyc (jak Ci sie nie chce to ewentualnie posrodku) ale moim zdaniem lepiej unikac ustawiania innej ogniskowej niz uzywana

max shreck napisał/a:
2. Na manual focusie przy gorszym świetle potwierdzenie ostrości zupełnie nie działa,
czy to normalne?


jak jest ciemno to gorzej widzisz, aparat tez ;-) a co do poziomu zjawisk to Ci nie powiem bo i jak...

max shreck napisał/a:
3. Przy używaniu AE-L w pozycji M wydaje mi się, że aparat źle dobiera czas i otwarcie p., ale być może jest to spowodowane domowym oświetleniem (ustawiam iso 1600 i nie używam flasha posiłkując się różnymi rodzajami światła)


A nie jest tak ze jak obiektyw jest na A to AE-L sluzy do blokady ekspozycji, a nie mierzenia swiatla (nie chce mi sie sprawdzac)?
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
dzięki za pomoc, sprawdzę te AE-L, ale chyba blokada ekspozycji jest przy manualkach bez styków, choć pewny nie jestem. pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach