szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Diehard a Photopaint
Czy ktos go uzywa do obrobki zdjec?
RAWow to to chyba nie czytalo, nie czyta i nie bedzie czytac?
Mam w domu (wersja 12) i raz czy dwa probowalem, ale sobie odpuscilem. I nie wiem, czy nie bedzie latwiej mi kupic jakas wersje Elements niz sie meczyc z PhotoPaintem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Photo-Paint tak na prawdę jest chyba jedyną alternatywą dla Photoshopa - jeśli mówimy o zaawansowanym sofcie. Da się w tym spokojnie pracować, no ale właśnie. Głównie należy traktować go jako program postprodukcyjny - podobnie jak samego Shopa. Dlatego też chyba wszystko zależy bardziej od tego, do jakiego sposobu pracy jesteś przyzwyczajony: jeśli przywykłeś do Photo-Painta, to lepiej dokup do tego pełną wersję SilkyPix. Jeśli chcesz koniecznie Shopa, to i owszem, Elements ma na wyposażeniu ACRa, lecz chyba lekko okrojonego - brak m.in. zapisu wielu plików na raz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja sie wychowalem na photopaincie. Zawsze mi bardziej lezal niz PS, a funkcjonalosc jest naprawde porownywalna. Jak jeszcze piracilem soft, to zawsze mialem slabosc do Colera. Do dzisiaj tesknie wzycham za Corel Draw..... :-(

A co rawow, to musze przyklasnac Michowi. Ja tez po wielu probach doszedlem do tego, ze optymalny workflow to obrobka surowizny pod okreslony program i reszta obrobki w wybranym programie. U mnie to jest Vuescan i Gimp. U ciebie moze byc spokojnie jakas wywolywarka RAW i PhotoPaint.

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Photo-Paint tak na prawdę jest chyba jedyną alternatywą dla Photoshopa - jeśli mówimy o zaawansowanym sofcie.

Z dobrych zaawansowanych programow mniej lub bardziej na poziomie Photoshopa jest jeszcze niemiecki Photoline, 30 dniowa wersje mozna sciagnac z ich strony: http://www.pl32.com/
Ma korzenie w programie Cranach Studio, ktory dawno temu stanowil dobre uzupelnienie Calamusa na 32 bitowych Atari TT ;-) Calkiem mily programik o duzych mozliwosciach za nieduze pieniadze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Problem polega na czymś innym. Na przyzwyczajeniu. To dlatego wolę używać znacznie uboższego w funkcje Elementsa od Photo-Painta.
A programik sprawdzę - dzięki za link Sylwiusz - zawsze to jakieś nowe doznanie.
A!
Pamiętam, że jeszcze była Deneba Canvas. Nawet kiedyś jakaś starsza wersja darmowa była dodawana do jakiegoś czasopisma. Też bardzo funkcjonalny i przyjemny program.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Michu napisał/a:
Elements ma na wyposażeniu ACRa, lecz chyba lekko okrojonego - brak m.in. zapisu wielu plików na raz.

Brakuje trzech z pięciu zakładek, m.in. kalibracji kolorów. Zatem nie ma praktycznie możliwości wymuszenia na ACR-rze, żeby poprawnie wyświetlał kolory z kadyszki (oczywiście, poprawnie wg mnie ;-) ), na co podobno jest jakiś patent w pełnej wersji (coś mi się kołacze po głowie, że kiedyś pisał o tym Żorżyk).

Wobec powyższego z mojego punktu widzenia najlepszą wywoływarką pozostaje SlilkyPix. Tylko, że... w niektórych wypadkach lepiej jest użyć ACR-a, bo lepiej radzi on sobie z przepaleniami, a ściślej mówiąc miejscami na granicy przepalenia.
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
Mam PSE4. Brakuje mi tam kilku rzeczy (masek, pracy w 16 bitach z warstwami itp itd). Popróbowałem wczoraj PhotoLine i Corel Paint Shop Pro Photo x2 (kusząca cena przy dużych możliwościach). No i wnioski nie są wesołe ;-) PhotoLine odpada. Nie mogę się przebić przez jego GUI. Nie za wielkie są też możliwości (albo nie znalazłem). Corel odpada za "szybkość" działania. Nie jest na moje nerwy. Do tego praca w 16 bitach jest często teoretyczna. Narzędzia typu burn chodzą tylko w 8 bitach.

Pozostaje więc czekanie na 16 bitowego GIMPa ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
PSE6 ma juz obsługe warstw na alledrogo można go już
miec za 350 zł
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
PSE4 też ma warstwy. Ale tak samo jak PSE6 tylko w 8 bitach na kanał. I to jest ból niestety.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach