Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
  Opisywanie zdjęć w linuxie
Witam,
Moze mi ktos doradzic jakim softem najlepiej posluzyc sie w celu opisania zdjecia tytulem, autorem, slowami kluczowymi pod linuxem? Chodzi mi o taki opis jaki w windowsie znajduje sie we wlasciwosciach pliku (pod prawym przyciskiem myszy) badz w PSie. Przeszukalem google ale wszelkie polecane programy do edycji danych IPTC i EXIF daja srednie rezultaty. Glownie opis dodany w tych programach nie jest pozniej widoczny w PSie czy tez w windosowskich wlasniwosciach pliku. Prosze o pomoc.
Dzieki
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
może takie :www.krename.net - dla KDE , metacam , Jhead , exiftags
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
digiKam może zapisywać informacje w IPTC, sam tego używam i jestem bardzo zadowolony. Flickr odczytuje tak zapisane informacje bezproblemowo.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Dzieki za informacje. Musze teraz posprawdzac. digikam mam nawet w mandrivie defaultowo (nawet nie odpalalem bo po przesiadce z Ubuntu mandriva nie odslonila jeszcze przede mna wszystkich swych tajemnic :mrgreen: ).
Pozdrawiam
Grzesiek
 

TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
a w Viscie da się od razu, bez ingerencji w programy ;)


tak tylko drażnię się :)
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Lepiej nie drazyc tu tego tematu. Nawet zwolennicy MS nie chwala sobie visty :evilsmile:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
TePe napisał/a:
a w Viscie da się od razu, bez ingerencji w programy ;)
A u was biją Murzynów ;-)
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Niestety w podanych prez Was programach nie bylem w stanie znalezc mozliwosci opisywania oddzielnie tytulu, opisu i slow kluczowych. Szukalem dalej i znalazlem XnView :mrgreen: i o cos takiego mi chodzilo.

TePe napisał/a:
a w Viscie da się od razu, bez ingerencji w programy ;)

Po przetestowaniu XnView widze ze jedyna jak do tej pory przewaga windy nad linuxem (dla mnie - proste opisywanie zdjec) byla jedna wielka uluda. Opis w windzie moze i byl bezproblemowy jednakze chyba to tylko namiastka IPTC - opisy robione we wlasciwosciach obrazu w windzie odczytywala mi tylko jedna uzywana przeze mnie witryna. Po ustawieniu danych IPTC w XnView wszystkie deklarujace odczyt takowych danych witryny w pelni pobieraja informacje.

Dzieki wszytskim za pomoc i pozdrawiam
Grzegorz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach