Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Metz 58AF-1P
36% Complete
165 (36%)
Pentax FGZ 540
63% Complete
281 (63%)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
aflinta napisał/a:
schwefel, jak znasz menu to te funkcje wybiera się dość szybko, nie trwa to tak długo jakby sugerował Twój rozwlekły opis :)

W takim razie mógłbyś napisać szczegółowo co trzeba zrobić by uzyskać ten sam wynik który opisał schwefel?
Najlepiej byłoby gdybyś napisał ile razy należy dany klawisz naciskać. :)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
armar, jeżeli faktycznie tak często się przełączasz synchronizację pomiędzy pierwszą a tylną kurtyną to wystarczy tylko 3 razy nacisnąć SEL (bo lampa zapamiętuje ostatnio wykorzystaną opcję) potem włączyć albo wyłączyć przyciskiem obok i jeszcze raz sel (bo wolę kliknąć niż czekać owe 5 sekund). Całość odbywa się dosyć sprawnie, bo tylko raz trzeba zdjąć palec z klawisza i prznieść go na inny by zmienić opcję. Nie mówię, że jest to szybsze od tego tłumu przełączników na lampie pentaxa, ale nie dramatyzowałbym też zbytnio.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
aflinta napisał/a:
armar, jeżeli faktycznie tak często się przełączasz synchronizację pomiędzy pierwszą a tylną kurtyną to wystarczy tylko 3 razy nacisnąć SEL (bo lampa zapamiętuje ostatnio wykorzystaną opcję)

Najczęściej zmieniam korekcję ekspozycji w PTTL, oraz wartości przysłony w trybie A.

aflinta napisał/a:
Nie mówię, że jest to szybsze od tego tłumu przełączników na lampie pentaxa, ale nie dramatyzowałbym też zbytnio.

Jak się człowiekowi spieszy przy takich zmianach, to dopiero wówczas zaczyna dramatyzować. ;)
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
armar napisał/a:
Jak się człowiekowi spieszy przy takich zmianach, to dopiero wówczas zaczyna dramatyzować.


swieta racja, czasami nie ma czasu na eksperymenty
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
maVen napisał/a:
swieta racja, czasami nie ma czasu na eksperymenty

Jak wiem co chcę ustawić to gdzie tu mowa o eksperymentach?
 

abhaya  Dołączył: 19 Sie 2007
Komentarz do sondy
Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Dziwne, że pomimo wszelakich opini na niekorzyść Metza, w opublikowanej przy tym temacie sondzie, Metz zyskuje co raz to więcej zwolenników, i gdzie tu jakakolwiek prawidłowość?
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
No bo to jest dobra lampa i na dodatek tańsza od pentaxowej.
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
aflinta napisał/a:
No bo to jest dobra lampa i na dodatek tańsza od pentaxowej

Noooo, ta różnica cenowa to już raczej taka akceptowalna (200-250). Kilka miesięcy temu był to zapewne bardziej istotny argument na korzyść Metz'a.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
BooM, dla mnie nie, 20% to sporo, i tak nieco się napiąłem finansowo na nią.
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
aflinta napisał/a:
BooM, dla mnie nie, 20% to sporo, i tak nieco się napiąłem finansowo na nią

Rozumiem, i już w portfel Ci nie zaglądam :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
abhaya napisał/a:
w opublikowanej przy tym temacie sondzie, Metz zyskuje co raz to więcej zwolenników, i gdzie tu jakakolwiek prawidłowość?

uzytkownicy Metza sie pocieszaja wzajemnie ;-P
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
l_uka napisał/a:
uzytkownicy Metza sie pocieszaja wzajemnie ;-P

ba, żeby tylko. Nie wiedziałeś, że na forum powstała grupa metz-ultras. Bójcie się! :-P
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
l_uka, w ankiecie głos można oddać tylko raz.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
samber, aflinta, panowie, ustalmy fakty: tylko Pentax :!: :evilsmile:
A tak prywatnie powiem Wam, ze Metz to przeciez doskonala marka ;-)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
l_uka, no nie wiem, mam lampę (wbudowaną w) pentaxa i straszny badziew :mrgreen: :-B
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
aflinta napisał/a:
l_uka, no nie wiem, mam lampę (wbudowaną w) pentaxa i straszny badziew :mrgreen: :-B

To sobie ją wybuduj z Pentax'a - będziesz mógł zakładać na Body duże obiektywy (np. Rubinara 500/5.6 :-D )
Przy okazji możesz zamienić ten malutki kondensatorek lampy na większy - będziesz mógł walić seriami. :mrgreen:
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
540 FGZ własnie dotarł do mnie... Kawał porządnej lampy :) Z futerałem i z podstawką. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Kilka dni na testy i będzie można coś powiedzieć więcej o jego + i -
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
540 FGZ własnie dotarł do mnie...

Taaaa, no i kolejny nocki nie prześpi :-)
Pisz o wrażeniach i ew. stresach. Będziemy je wspólnie rozgryzać 8-)
 

Hubolsky  Dołączył: 13 Lis 2007
Ja postawiłem na Metza i także się nie zawiodłem, myślę że na tym poziomie cenowym każdy wybór jest dobry. No i niezależnie od wyboru trzeba wiele praktyki aby uzyskać optymalne wyniki.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Przyznam, że to co mnie poraziło w takiej "wypasionej" lampie to łatwość robienia takich typowych imprezowych czy rodzinnych zdjęć w normalnych mieszkaniach, palnik w sufit i wszystko ładnie i w miarę naturalnie naświetlone... myślałem, że to trudniejsze. Ale za kilka dni się przekonam, jak sufit będzie kilkanaście metrów nad ziemią i nie będzie miał nic wspólnego z gładką i białą powierzchnią... będzie trzeba kombinować z palnikiem :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach