Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Metz 58AF-1P
36% Complete
165 (36%)
Pentax FGZ 540
63% Complete
281 (63%)
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
tez to mialem na poczatku ale zobaczysz nie bedzie tak zle :) palnik na wprost i rob seriami - zawsze cos dobrze sie naswietli (tak jak tego oczekujesz) no i na szerokich ujeciach opuszczaj rozpylacz :)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
No to wróciłem... i pierwsze pytanie, bo nie bardzo potrafię znaleźć odpowiedź w instrukcji, jak robić zdjęcia z lampą seriami? Bo po pierwszym błysku w zasadzie zaczynam czekać na lampę. W każdym razie czeka mnie jeszcze nieco eksperymentów z używaniem lampy w dosyć trudnych (oświetleniowo) warunkach bojowych. Ogólnie jestem zadowolony, choć goniąc wzrokiem w poszukiwaniu fajnych hostess (w tym roku to był prawdziwy dramat) zapominałem i o rozpylaczu jak i o zmianie ISO na wyższe (szczególnie jak bez lampy robiłem). Druga sprawa, to nie spodziewałem się, że w dniach typowo biznesowych zarezerwowanych do tej pory dla wystawców i ich klientów zostaną na targi wpuszczone osoby zupełnie postronne - czyli tabuny młodzieży pochłaniającej wszystkie ulotki i gadżety ze stoisk jak również robiącej niesamowity ścisk. Jeżeli CeBit w przyszłym roku ma przyjąć taką samą formę jak w tym, to przy takim samym odpływie wystawców jak do tej pory będzie się mógł spokojnie zmieścić w dwóch halach, szkoda, kiedyś tam było fajnie.
I jeszcze kilka fotek: http://picasaweb.google.com/aflinta/CeBit2008
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
aflinta napisał/a:
i pierwsze pytanie, bo nie bardzo potrafię znaleźć odpowiedź w instrukcji, jak robić zdjęcia z lampą seriami?
Używać mniej mocy lampy? :roll: Czyli czułośc w górę i jaśniejsza przesłona.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Czyli mogłem spokojnie na ISO800 robić fotki, co do jasności... tutaj obiektyw jest ograniczeniem. Plus całej zabawy taki, że modelki chętnie pozują, minus, że ciężko się dopchać przez chordy nastolatków z komórkami.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
A może ktoś ma instrukcję obsługi (PL) METZ 58 do kasetki... :?:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
gucio-59 napisał/a:
METZ 58 do kasetki...
Nie ma czegos takiego :-D Jest instrukcja do lampy i do kasetki, działanie lampy nie zmienia siępo podpięci do kadyszki. ;-)
 

Hubolsky  Dołączył: 13 Lis 2007
Szkoda tylko że instrukcja dostarczona z Metzem jest pisana pod N i C, a o systemie Pentaxa ani słowa. Chyba że ja jestem pechowcem co dostał nie tą instrukcję co trzeba? To pierwsza moja lampa o takich możliwościach wiec lektura by się przydała. Ale jak mówił mój WF-ista ... ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.... ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Cytat
Szkoda tylko że instrukcja dostarczona z Metzem jest pisana pod N i C, a o systemie Pentaxa ani słowa.
Taką właśnie dostarcza dystrybutor w j. polskim, jest instrukcja orginalna do Pentaksa ale nie w polskim języku.... i tu jest problem... :shock:
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Odnośnie pentaksa jest mała ulotka.
gucio-59, z tego co widzę to mieszkasz w Niemczech - to jaki masz problem z instrukcją?
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
aflinta napisał/a:
mieszkasz w Niemczech
tylko, że z niemieckim mam spore problemy, gdyż mieszkam tu dopiero od grudnia, ale sie pilnie uczę na kursie. :evilsmile:
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Czytam ten temat i wiem coraz mniej. Czy wybrać tańszego Metza, czy droższego Pentaxa? A może tymczasowo Tumaxa i z czasem określić dokładniej parametry i funkcje lampy? Każda z nich ma wady i zalety.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
Tez sie zastanawialem i mam 540:)
Nie wiem czemu ktos napisal, ze metz jest ladniejszy.
Mnie 540 o wiele bardziej sie podoba. Oczywiscie to kwestia gustu, ale wole tez ergonomie 540.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Muszę powiedzieć, że też mnie kusi 540. Kombinuje jak ją zassać z USA.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Hehe :lol:
Zamówiłem właśnie Pentaxa AF 540 FGZ po cenie prawie METZA 58 AF-1P :lol: :lol: :lol:

Kosztowała mnie 1299 złotych - Promocja w warszawskim sklepiku... I pomyśleć że już tak jak niektórzy chciałem ściągać ze stanów :lol:
 
pczarnul  Dołączył: 15 Lut 2007
sunshine, możesz podać w jakim sklepie + ew. dane kontaktowe?

Paweł
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Generalnie czekałem na takie zapytanie ;-)

www.fotoklik.pl

Sklep jest w Carefour Targówek i nazywa się FotoGeneracja. Powyższy link odnosi się do strony internetowej tego sklepu. Tam właśnie kupiłem moją KaDyszkę Z dualKitem ;-) Tam też kupię FGZ 540 AF i może gripa ;-)
Pozdrawiam ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
sunshine, na stałego klienta u nich wyrosłeś, ale faktycznie cena niezła
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
piotr_luk napisał/a:
sunshine, na stałego klienta u nich wyrosłeś


Tak się jakoś złożyło ;-) To tylko dlatego że ceny mają naprawdę przyzwoite ;-)
Chociaż - jest coś więcej! Kierownik sklepu to pasjonat i zwolennik Pentaxa ;-)
Chętnie pomaga w wyborze i doradza.

Właśnie sobie przypomniałem - że kupiłem też u nich plecak :shock: Centralizacja jakaś lub paranoja ;-) Ale nigdy nie było u nich problemów i nie nakręcają na siłę na sprzęt na który cię nie stać lub jest nieodpowiedni. Starają się dopasowywać sprzęt (cenę) do potrzeb. Naprawdę jestem zadowolony ;-) Pozdrawiam obsługę FotoGeneracji (wiem, że czytają to forum :-P ) :arrow: :-B
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
A ta lampa od polskiego dystrybutora z 24 misięczną gw. Apollo :?:

Bo jeśli tak to cena dobra :-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
też chciałem u nich kupić ale okazało sie że instrukcja po niemiecku. nie bardzo rozumiem czemu skoro ponoć z polskiej dystrybucji. tak wiec przed zamówieniem dopytaj sie o ten drobny aczkolwiek istotny szczegół bo instrukcja do 540 jest rzeczą przydatną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach