Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Metz 58AF-1P
36% Complete
165 (36%)
Pentax FGZ 540
63% Complete
281 (63%)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja też kilka lat robiłem makro Coolpixem. Aż... okazało się, ze Pentax oferuje lepszą maszynkę do tego celu - http://www.toya.net.pl/~wyszomir/rozne/optio1.JPG
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jestem cholernie zdziwioy tym przypadkiem......
pierwsze to kwestia samego metza - ten moj 40 mz-2 pomimo ze w tej chwili daje ostro ciala bo cos tam mu sie spier...lo w elektronice to jej historia jest naprawde dobra....
co do wybuchu lampy to mailem przypadek gdzie mi kondensatory poszly w lampie studyjnej.....pomijaajc dym i trzask nie stalo sie nic wiecej.... a lampa raczej o wiekszej mocy.... :roll:
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
Ja z kolei mam starego, zasłużonego w bojach Metza 44 MZ2 i też złego słowa o nim nie powiem. Wiele tysięcy wypstrykanych zdjęć i póki co żadnej awarii :roll:
Czasami mam wrażenie, że im więcej elektroniki, tym większe prawdopodobieństwo, że coś się sknoci. Mam stareńką Prakicę z lampą zewnętrzną starszą ode mnie i działa :roll:
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
fotelka ja duzo wczesniej pisalem w tym watku o tym samym - wybuchajacy palnik - czasem nawet po kilku blyskach, ale niektorzy pewnie mysleli ze jestem idiota, albo probuje zrobic antyreklame Metzowi
Dzieki, ze wpadlas i opisalas swoj przypadek!
Po tym co dawno temu uslyszalem o tym modelu i dodatkowo, ze Metz nie daje gwarancji na sam palnik, dalem sobie z nim spokoj i mam Pentaxa 540 FGZ
:-B
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
To, ze jakis sprzet sie zepsuje to normalne, ze wybucha - to troche mniej.
Ale najwazniejsze jest co pozniej zrobic z tym sprzetem - a co do metza to w Polsce nie jest wesoło; przyklad:
http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=54342
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ttb, - daj jakos inaczej ten link bo kaze mi sie zalogowac... :evil:
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
4d3 - jeżeli usłyszałam "dziękuję", to chyba mogę uznać "misję" za zakończoną ;-) Małe słowo, a cieszy :-D

Marek - zdjęcia świetne :-D

..co do serwisu Metza, spotykam się czasem z opinią, że za Odrą jest lepiej. Mój poszedł właśnie tam, ale czekałam potwornie długo.

Pozdrawiam Wszystkich
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ten post jest w dziale kupie/sprzedam a on jest dostepny chyba tylko po zalogowaniu.
Tu jest wypowiedz uzytkownika lalinea o FOTO-TECHNICE przedstawicielu metza na PL

Witam wszystkich i chcę ostrzec przed zakupami w tej frmie.W 2007r w maju zakupiłem w Foto-Technice lampę błyskową Metz 58-AF1. Używałem jej sporadycznie.W październiku 2007 podczas robienia zdj. WYBUCHŁA mi żarówka (szkło posypało się wszystkimi szparami).Wtedy lampa miała 6 mieś. Po rozmowie z przedstawicielem Foto-Techniki kazano mi przysłać lampę informując mnie że żarówka nie podlega wymianie gwarancyjnej (co jest bzdurą) ale ponieważ żarówka wybuchła jest duża szansa że będzie to pełna naprawa gwarancyjna ponieważ najprawdopodobniej wystąpiła awaria lampy.Poprosiłem o szybką naprawę.Lampa doszła do nich 21 listopada.Dzwoniłem co tydzień to do serwisu to do Foto-Techniki (jedni odsyłali mnie do drugich). Tuż przed świętami 22 grudnia (lampa dalej nie naprawiona) i zażadałem pisemnie zwrotu gotówki powołując się na rękojmię.No i się zaczęło.Kilka listów, kilkanaście telefonów.I nic.Rozmowa z szefem Foto-Techniki (bardzo arogancki i nie miły człowiek) - i nic.Stwierdzili że mam zapłacić 340zł. kosztów naprawy i ich nic więcej nie obchodzi.Przypominam - lampa na gwarancji.Stwierdzono że nie mam co powoływać się na rękojmię bo jestem konsumentem - nawet im się nie chciało sprawdzić że lampę kupiłem na firmę.Wreszcie w piątek 28 - 1 telefon z Foto-techniki - lampę wysyłają - niby biorą koszt na siebie. Ale to nie wszystko.Dziś otrzymuję lampe - i kolejny szok.Lampa wysłana jak nowa - odesłana prawie po 5 miesiącach - cała poniszczona.Ja sprzęt bardzo szanuję.Po telefonie do Foto-techniki - panu jest tylko przykro. Na dodatek mam cały worek wymienionych części - pewnie z pół lampy.
OSTRZEGAM WAS - NIE KUPUJCIE NIC W TEJ FIRMIE - FOTO-TECHNIKA.
Po co jakieś gwarancje, gdzie jakieś namiastki profesjonalnej obsługi.Wziąć pieniądze i tyle.Nie zamierzam tego tak zostawić - piszę do Metza niech się dowie jak sobie poczyna jego przedstawiciel na Polskę.

PS
sorki, ze dalem niedziałający link
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Qrcze wygląda poważnie... :-/
 
pczarnul  Dołączył: 15 Lut 2007
Przyznam, że niepokoi mnie to co czytam o braku gwarancji na palnik - jestem ciekawy jak często zdarza się taka usterka. Przymierzałem się do Metza, ale trochę mnie to wstrzymuje - inni kandydaci to Sigma 530 lub Pentax 540. Czy ktoś wie czy w Sigmie 530 są takie ograniczenia gwarancyjne?
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Ale Sigma nie ma własnej automatyki, tak?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Niestety nie ma
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
Po tym, co czytam, dochodzę do wniosku, że jeżeli ktoś chce się poczuć odrobinę pewniej, powinien sprowadzić lampę tego modelu z Niemiec. Moją reklamację uznano.

Piotr_luk, mam wrażenie, że Cię skądś znam. Przez wiele lat mieszkałam w Bielsku - czy nie jesteś (albo czasami nie bywasz) przewodnikiem górskim?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
fotelka, chciałbym, ale nie bywam przewodnikiem (tym bardziej górskim). Mieszkałem 30 lat na Pomorzu i koło mojej mieściny (Miastko) też było Bielsko, ale to z górami nie miało nic wspólnego.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
No to chyba sympatyczna informacja :) Mogli by się jeszcze pokusić o napisanie od którego numeru seryjnego i w ogóle które serie (canon, nikon, pentax?) były dotknięte tą przypadłością.
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
Cześ - dzięki :-B

Może dzięki takiemu oficjalnemu komunikatowi (WRESZCIE) skończy się niedowiarstwo :-P

Piotr_luk - wybacz to pytanie. Już chciałam powiedzieć "jaki ten świat jest mały", bo jesteś bardzo podobny do pewnego świetnego taternika, którego poznałam :-> ale w sumie wnioskowanie na podstawie obrazka o wymiarach 100/100 pikseli jest trochę zbyt odważne :-) . pozdrawiam serdecznie 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotelka napisał/a:
Może dzięki takiemu oficjalnemu komunikatowi (WRESZCIE) skończy się niedowiarstwo
- ok.... ide pisac oficjalna samokrytyke :roll:
Przepraszam :mrgreen:
 

fotelka  Dołączyła: 03 Kwi 2008
..ja to jednak jestem skuteczna. Ledwo zapiszę się na jedno forum, a Metz już leci pisać komunikat 8-) :-P
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
To może napisz teraz coś o zjawisku FF/BF w korpusach Pentaxa?:-))))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach