Stojąc przed wyborem lampy, wybrał[a]bym ???
Metz 58AF-1P
36% Complete
165 (36%)
Pentax FGZ 540
63% Complete
281 (63%)
 
icelander  Dołączył: 03 Cze 2007
dwie 360-siatki i po ptokach :oops:
 
mnhck  Dołączył: 01 Mar 2007
ja w temacie dodam, ze po 2 miesiacach padl zoom w metzu - lampa do serwisu :(
podobno czesty objaw o czym dowiedzialem sie juz po zakupie.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
pierwsze co mnie zaskoczyło to duży zasięg. Przy 18 mm lampa pokazuje, dla ISO 200 - 12 m, dla ISO 400 - 17 m, ISO 800 - 24 metry. Drugie zaskoczenie 'recycle time' w porównaniu do wbudowanej lampki, po błysku tylko krótkie piii i już jest gotowa.
Lampa po zamocowaniu ( dokręca się w dół) mocno przysysa się do stopki tworząc z kasetką zwartą całość.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ten mały palnik można wyłączyć.
Szczerze mówiąc nie wiem czy jego obecność jest jakimś problemem. Jak ktoś umie go wykorzystać to ma ku temu możliwość. W przypadku lampy Pentaxa takiej szansy wogóle nie ma.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Chmarski napisał/a:
Ten mały palnik można wyłączyć.
Szczerze mówiąc nie wiem czy jego obecność jest jakimś problemem. Jak ktoś umie go wykorzystać to ma ku temu możliwość. W przypadku lampy Pentaxa takiej szansy wogóle nie ma.

Mam lampkę wbudowaną - jest porównywalnej mocy co ta dodatkowa lampka w Metz'u.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
armar, ale przy założonej lampie w sanki lampy wbudowanej nie użyjesz. A tutaj możesz.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Gwiazdor napisał/a:
armar, ale przy założonej lampie w sanki lampy wbudowanej nie użyjesz. A tutaj możesz.

Nikt mnie nie zmusi do psucia sobie zdjęć lampą na aparacie... :D
http://www.twenga.pl/dir-...y-blyskowej-495
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie za bardzo wiem dlaczego podałęś ten link. ;-)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Gwiazdor napisał/a:
Nie za bardzo wiem dlaczego podałęś ten link. ;-)


Bo czytałem ten wątek: http://manufactura.home.p...p=159192#159192
Taka szyna to fajna rzecz i nawet jak lampa się zatnie, to mamy lampę na szynie.
Łatwiej transportować lampę na szynie niż na aparacie.
Przy okazji można błyskać lampą wbudowaną i 540 FGZ - nie trzeba kupować Metz'a
Fotograf wygląda wówczas bardziej profesjonalnie - tak, jakbyśmy mieli fotografować Gwiazdora
:mrgreen:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Lepiej powiedzcie jak sprawdzić czy w METZ-u działa zoom, bo robiłem z balkonu (około 30 m) i fotka ciemna, a tyle tu sie naczytałem o tym zoomie, że aż strach... :roll:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
gucio-59 napisał/a:
Lepiej powiedzcie jak sprawdzić czy w METZ-u działa zoom, bo robiłem z balkonu (około 30 m) i fotka ciemna, a tyle tu sie naczytałem o tym zoomie, że aż strach... :roll:


Na chłopski rozum, jeśli przez szybkę/rozpraszacz nie widać ruchu, to jeśli zoom działa to powinien być słyszalny :mrgreen: bo z całym szcunkiem dla Metza chyba nie ma tam napędu ultradźwiękowego ;-)

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
Lepiej powiedzcie jak sprawdzić czy w METZ-u działa zoom, bo robiłem z balkonu (około 30 m) i fotka ciemna, a tyle tu sie naczytałem o tym zoomie, że aż strach...
taaak.... a moze dodasz pozostale parametry....
bo to co napisales to na zasadzie kupilem auto ale nie dojechalem do celu :evil: (a bylo tylko 100km :roll: )
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
siwyyy77, No to jestem spokojny- DZIAŁA i słychać. Dzięki! Odpowiedź wystarczająca.
Fafniak, Założyłem Sigmę 70-300, METZ-a i chciałem zrobić fotkę z 30 - 40 m i ciemno TTL i co jeszcze Ci napisać ...? :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurde czulosc przeslone na ktorej robiles poziom swiatla na zewnatrz....

[ Dodano: 2007-12-16, 22:41 ]
a tak swoja dorga to co ty chesz focic z 30m ?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
gucio-59 napisał/a:
co jeszcze Ci napisać ...?


Najważniejsze... czyli ISO i przesłone ;-)

Co do zoomu, to chyba na wyświetlaczu powinno Ci też pokazywać zmianę ogniskowej :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gucio-59, pewnie 5.6 i najwyzej 400ASA - musialbys na lampe zalozyc nasadke skupiajaca....
po co ci to ?
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Fotki skasowałem więc brak jakichkolwiek danych, przepraszam, jak pójdę na mecz Bayernu to bym po focił ... lub Małysza 1 stycznia w G-K :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ze szklem 5.6 bedzie problem....
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Gucio - nie błyskaj Adasiowi w oczy o jeszcze ze skoczni spadnie :mrgreen:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
niezbyt dobre pomieszczenie do fotki testowej. korytarz z wnękami, przede mną było wiele sporych przedmiotów na podłodze, półmrok, nie można było odczytać LCD bez podświetlania. AF na napis GRES. Na 400 iso było za duża odległość nawet z lampą.

odległość ok. 26-27 m, 200 mm, f/5.6, iso 800, tylko resize w irfanview



ta sama fotka bez metza


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach