Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Duze opakowania materialow i problemy... .
Jescze raz ja (temat mnie ostatnio dreczy)...

Zakladam, ze jakas puszeczke kupie i co dalej? Sa w Polsce kasetki wielokrotnego uzytku? Jak ciac material? Kompletna ciemnosc jak rozumiem? Jak nacinac koncowki?

No i wogole mam pytanie i prosbe o opinie - jak to jest upierdliwe, jak sobie z tym radzicie bo ceny sa zachecajace do prob...

Pzdr
Spinner

(tresc starego posta)

OKi, a co to za wynalazek do ladowania: Watson Model 100 Bulk Film Loader??

No i powiedz - kasetki u nas nie uswiadczysz zdaje sie... I jak sobie radzisz z przycinaniem na odpowidnia dlugosc? Jak wycinasz koncowki odcinkow?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jak sobie radze? mam 2 takie watsony :D

(z polypanem ręcznie. przychodzi w takich rolach ze nigdzie sie nie miesci ;-) )

kasetki mozesz kupic tu: http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1387

(radze plastikowe)

polypana natomiast mozesz odmierzac sobie na dlugosc rozpoztartych ramion (biorac pod uwage nasz wzrost ;-) i wychodzi gdzies tak 36 klatek... przyklejasz to do szpuli kawałkiem taśmy, zakładasz na to kasetke i wciągasz :)

(OCZYWISCIE do tej pory wszystko w kompletnej ciemności)

... potem przycinasz byle jak koncowke i zakładasz w aparat. Nic trudnego - 10 razy i bedziesz to robił jedną ręką :D:D:D

 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos, cos czuje ze zajmiesz sie redystrybucja polypana na europe wschodnia, pion p@pl. juz zakasetkowanego :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
hue hue hue

...zakasać rękawki i wyciemniać łazienkę marsz! nie zwalać roboty na kolegów! ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
W sprawie tych kasetek, ostatnio Spinner rzucilem mi cena tegoczegos... a tu nagle Allegro:
http://www.allegro.pl/ite..._50_sztuk_.html
i czemu tak tanio? 50sztuk za 30zl... hmmmm....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To nie sa IMHO kasetki wielokrotnego uzytku ale moze mozna sprobowac? Np na spolke? Alkos - czy to sie nada :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nada sie i teoretycznie sa wielokrotne.
Tyle ze praktycznie blacha się gnie, a w plastikowych jest kulturalny gwincik na pokrywce :-)


No ale spróbować można :D - no, i mają DXa iso200. Niby nic, a cos :P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Archeologia.
alkos napisał/a:
mozesz odmierzac sobie na dlugosc rozpoztartych ramion

Czy opis powyżej dotyczy ręcznego (bez etatowych wspomagaczy) ładowania filmu ze szpuli do kasetki ?
Jak właściwie wygląda taka szpula (jakie są zabezpieczenia przed prześwietleniem ? czy po otwarciu daje się bezproblemowo szczelnie opakować z powrotem ?)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Owinięta w czarny papier i zamknięta w puszce. Trzeba zawinąć ponownie i włożyć do puszki.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czyli bez "większych" trudności da radę ręcznie ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zawsze przerabiałem to ręcznie i jakoś się udawało.
plwk napisał/a:
Owinięta w czarny papier
Częściej w folię, też czarną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach