SpliFF  Dołączył: 14 Lip 2007
[SpliFF]takie tam
Witam,oto moje wypociny :) do oceny.

#1

hdr

#2


#3


#4
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
#1 - Szczeliniec. Chyba się tam wybiorę jeszcze raz i też porobię HDRy... :-)
#2 - bardzo fajne, może trochę "nie leżą" mi te chabazie po lewej na dole, ale zdjęcie przyjemnie się ogląda.
#3 - tyż fajne, ale budynek "wali się" w prawo... :oops:
4# - troszkę za szare... za dużo trawy. Może zamiast trawy dał byś całą topolę? Może byłoby lepiej.

 

SpliFF  Dołączył: 14 Lip 2007
Witam..
Ka_Seciak dzięki za komentarz,wychodzi na to że długa nauka kadrowania przede mną.

[ Dodano: 2008-01-03, 20:55 ]
Następne poty do oceny,nie wiem czemu ale w oryginalnym rozmiarze jakby było jaśniejsze.

5


Można to nazwać portretem??? P.S wycięte z crop'a

6


7

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Tak, to portrety.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
1. Scena/ujęcie dobre, wykonanie tylko marne. Trawa pod skałą chyba zbyt nasycona i jaskrawa. Niebo jak nie niebo. Ale jeżeli masz dziewicze pliki to warto pogimnastykować się więcej w PS.
2. Niebo im wyżej tym ciemniejsze, "ciąży" trochę to na zdjęciu. Ale tak poza tym ok.
3. Tan na dole stoi człowiek? ;-) Racja, budynek a'la coś jak wieża w Pizie i za ciemno
4. Ciemność widzę.. podobnie jak Ka_seciak podniósłbym kadr wyżej.
5. Ujęcie mi się podoba, jedynie postprodukcja nie. Winietowanie psuje to zdjęcie, przynajmniej dla mnie.
6. Mydełkowe i mało kontrastowe. Poza tym jak na próby oswajania się z portretem ok.
7. Podobne uwagi jak w 6, choć to wydaje się być robione z ciut wyżej niż twarzy modelki, a na portrecie nie lubię samej ziemi w tle.

Jeżeli to początki to ćwicz, ćwicz dalej. Niektóre ujęcia masz dobre. To co od siebie bym poradził to poeksperymentowanie z robieniem b&w bo wyciągając niektóre kanały możesz wydobyć lepszy kontrast i tym samym uzyskać ciekawszy efekt. Powodzenia we wszystkim
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
SpliFF napisał/a:
Można to nazwać portretem??? P.S wycięte z crop'a


A to zależy jak zdefiniujesz portret ;-)
Jeśli jako zdjęcie osoby, to tak, jeśli jako "coś" więcej to nie do końca.
Mnie przytłacza na tych fotach ta kurtka i brak oczu. O konwersji do BW nie wspominam.
Ale walcz dalej!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach