dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
[dagio] kilka fotek pokazuję i pytam
Witam :mrgreen:

mam kilkanaście fotek, na temat któych chciałbym usłyszeć opinie.. na początek może mały spacer po Gdańsku który zaowocował takimi oto kadrami:
1.


2.


3.


4.


5.


6.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Widać że kadry przemyślane.
Podobają mi się...
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
ogolnie bardzo mi się podobają,
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Drugie świetne. Szkoda tylko, że gołębie się zlewają z budynkiem. Ogólnie bardzo pozytywnie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurcze, te ceglane sciany na Angielskiej Grobli, jak zreszta cala okolica, maja potencjal. Potrzeba im tylko odpowiedniego swiatla. Probowalem w tych okolicach kilka razy, ale nigdy mi sie nie udalo przyniesc czegos sensownego, no moze oprocz tego: http://www.strawberryfiel...p?showimage=255
Troche za bardzo strach mnie tam paralizuje.

Tobie niestety tez nie do konca sie udalo :-( Cos nie tak jest z tonami jest na zdjeciach cz-b. Ale dziewczynka z psem bardzo mi sie podoba.

dz.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
6 Ireneusz Krosny - super
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Subiektywnie:
1- Brakuje równowagi plastycznej kompozycji.
3- Pofalowana strzałka z literami wprowadziła ciut niepokoju w kadr.
4- Gdyby to dziecko było w miejscu gdzie jest pies byłoby jeszcze lepsze.
2,5,6- Żeby zrobić takie zdjęcia to trzeba mieć chęci, aparat fotograficzny, odrobinę szczęścia i sporo talentu.
Świetna robota. Gratuluję :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
1 - świetnie zauważone, kolor niezbędny, niestety wali się i to mi przeszkadza.
2- bardzo pozytywnie odbieram
3 - ładne światło, poza tym nie mówi do mnie
4 - trzy foty w jednej, niepotrzebnie. Każda oddzielnie byłaby lepsza niż taki miks.
5 - ok, podoba się.
6 - ładna kompozycja, użycie formy, ożywienie człowiekiem - bardzo ładne.

Teraz poczytam, co napisali inni :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Drugie piękne.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Najlepsze wrażenie robi chyba "5". Ogólnie seria fajna. Kadry są przemyślane, nie przypadkowe...ogólnie ok...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, światła w zasadzie nie było, kilka dni temu, papierowe niebo...
Zbynio, dziękuję za sporo konkretow, staram się jak mogę.

Wszystkim dziekuję za opinie.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
2 i 4 super, fajnie wykadrowane, podobają mi się
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fajne, klimatyczne, podobają mi sie.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
No to kolejny pakiet, z minionej środy. W kościele św. Katarzyny w Gdańsku odbywał się koncert karylionowy. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie transmisja na żywo dźwięku i obrazu w obie strony z Kownem, gdzie przy drugim karylionie zasiadł również wykonawca. W pewnej chwili oba karyliony grały wspólnie.. oto kilka fotografii z tą imprezą związanych, pokazuje kilka z kilkudziesięciu, Wasze zdanie mnie interesuje jak najbardziej :-)

7. kilka konstrukcji zegarowych.. trzeba przypomnieć, że w kościele mieści się muzeum zegarów


8. należy też wspomnieć, że w 2006 roku pożar strawił dach kościoła, jednak wartościowe rzeczy ocalały


9. kościół św. Katarzyny to najstarszy kościół w Gdańsku, przydałyby się pieniądze z UE na remont..


10.


11. Monika Kaźmierczak - po stronie polskiej natomiast na Litwie pan Giedrius Kuprevičius


12. strojenie instrumentu


13.


14. Pan z agencji foto "Kosycarz" również robił zdjęcia.. tyle że przyszedł dość późno moim zdaniem



15.


16. moje ulubione.. panoramka z 4 kadrów, zniekształcenia jak najbardziej konieczne


zachęcam! Krytyki szukam rzeczowej

PS: wszystkie fotografie od 1 do 6 (z pierwszego postu) wykonałem k100d + M35/2.8 natomiast wszystkie te fotografie (7-16) zostały wykonane przy użyciu KITa na ISO1600, z wyjątkiem 7,8,9 dla których było to ISO200 + statyw
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Masz moze wersje kolorowe zdjec z instrumentem? Cos czuje, ze drewno i stal w takim cieplym oswietleniu pieknie sie prezentuja.
dagio napisał/a:
kościół św. Katarzyny to najstarszy kościół w Gdańsku

Tak dla jasnosci, Katarzyna to najstarszy kościół parafialny ;-) Najstarszym kościołem w Gdańsku w ogóle jest kościół św. Mikołaja, który jako jedyny przetrwał II wojnę w jednym kawałku.

dz.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chcesz konstruktywnej krytyki, ale tu nie ma się do czego przyczepić, chociaż ja się i tak nie znam.
Na moje amatorskie oko to nr 2 i 16 mnie powalają. Bardzo to pięknie wygląda. Z serii zegarowej to nr 7 rónież bardzo pięknie się Tobie udała.

Pozdrawiam
b.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
damn.. wygląda na to, że nikt mnie nie lubi, albo z czego innego wynika brak odzewu? Ja się ciągle uczę, co jest na tych zdjęciach złego, drażniącego, fatalnego co przeoczyłem? Bez krępacji, proszę. Na zachętę wrzucę coś z wczorajszego późno popołudniowego spaceru..

Na początek 2 zdjęcia opowiadające historię

17. Idąc główną ulicą zauważyłem 2 funkcjonariuszy tamujących ruch do mniejszej z ulic, nie chcieli mi podać powodu zamknięcia toteż przeszedłem się tą zamkniętą do końca


18. Okazało się, że miał miejsce pożar. Ten Pan starał się bełkocząc wytłumaczyć mi sytuację. Jednak później usłyszałem rozmowę trzech chłopców: Kolega pojechał do cioci, jego mama wstawiła frytki na gaz i zasnęła ze zmęczenia.. kobieta trafiła do szpitala, mieszkanie spłonęło doszczętnie..


Straszna to historia..

poszedłem jednak z aparatem dalej, do ludzi, co zaowocowało takimi kadrami:

19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


zapraszam!!!!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
18. Perfekcyjna fotka reporterska. To jedno zdjecie mowi duzo o calej sytuacji. Swietny kadr.
25. Fajne.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Z ostatniej to również 18 i 25, podobnie jak dan natomiast z serii z zegarem 12 jest moim zdaniem najlepsza jedynie co to bym lekko rozjaśnił
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
18-ka super. 25 ma klimat, podoba mi się tez 24. Ogólnie bardzo fajnie w tej Twojej galerii. Narzekasz, że nikt nie krytykuje - no tak, bo to po prostu dobre fotki są :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach