Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
damn.. wygląda na to, że nikt mnie nie lubi, albo z czego innego wynika brak odzewu?

Chyba z tego, że - jak widać w nagłówku foty umieściłeś grubo po północy :mrgreen: Podoba mi się panoramka z wnętrza kościoła i ogólnie cały cykl reporterski. 18 - podoba mi się ale nie najbardziej. Uważam, że GO jest trochę za mała i gdyby nie podpis nie zauważyłbym tego co jest w tle. Najfajniejze to 20 i 22.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dagio napisał/a:
wygląda na to, że nikt mnie nie lubi

Eeee, bez przesady - jest łykend :-P
A zdjęcia ? Czy mi się wydaje, czy niektóre wyglądają jakby były ponakładane na siebie dwa kadry? Co do mechanizmów zegarowych nie widzi mi się całościowe ich ujęcie. Bardzo dobre światło, połączenie metalu z drewnem, aż prosi się o ciaśniejsze skadrowanie i wyeksponowanie jakiegoś szczegółu, w dodatku te cienie - nic nie oddają, jedynie dobry zamysł i kompozycję kadru, natomiast nie pasują mi do tematu.
Dalej:
18 - świetna :!: :-B
20 i 22 dobre, ale za ciemne
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
To żeby coś nowego pokazać i zachęcić do obejrzenia mnóstwa fotografii w galeryjce na www, z których nie potrafię krytycznie wybierać najbardziej wartościowych (tak mi się wydaje, bo strasznie dużo ich zamieszczam :-P ) To tu wrzucam niezupełnie przypadkowe fotografie z kilkudniowego pobytu w Paryżu oraz nadoceanicznej, bretońskiej miejscowości której nazwa wyleciała mi z głowy. Czujcie się swobodnie jeśli chodzi o komentarze. Rzadko słyszę coś o moich zdjęciach, zazwyczaj jednym słowem ktoś kwituje całość, toteż zachęcam do wdawania się w szczególy.. nawet jeśli będzie to dla mnie jak zderzenie z ciężarówką.. Dzięki!

PS: przepraszam że nie wrzucam jak poprzewdnio, tylko z dodatkowym 1 kliknięciem, ale tak jest dla mnie znacznie szybciej..


26.


27.


28.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.


41.


42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Masz dar patrzenia na świat pod ciekawym kątem. Zauważasz powiązania między ludźmi i otoczeniem. Szczerze to podziwiam i zazdroszczę. Pierwsze dwie serie bardzo mi się podobają. Seria trzecia (17-25) mnie dosłownie powaliła. Ostatniej serii imageshack.us nie chce mi otworzyć w powiększeniu :/ Poczekam więc z oglądaniem, aż będzie mi ładował coś większego, niż znaczki pocztowe :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mnie się te zdjęcia podobają. Naprawdę fajnie wypatrzone i w ogóle. Ale skoro są w dziale "do oceny" i mam się czepiać to powiem, że brakuje mi na nich ziarna. Takiego prawdziwego, co powinno wyjść na filmie B/W. No i 46 bym raczej nie pokazywał.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
thrackan, matb dzięki. Jednak wybacz matb co do ziarna, czasem wrzucam celowo, szczegolnie jak z komorki robie powiekszenia 3000x2000, wowczas na prawde daje to znaczna poprawe.. a co do 46, to ja nie widze problemu moralnego w pokazywaniu choroby, jaka jest otylosc, jesli dana osoba sie z tym nie kryje, to czemu mam ja kryc przed aparatem?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dagio, zacznij robić na filmie - będziesz miał śliczne ziarno "naturalnie" ;-) Jednak zdjęcia z cyfry (zwłąszcza B/W) jakieś takie "nienaturalnie" wygładzone są :-P
Co do 46 - to nie chodzi o temat, ale o fakt, że technicznie trochę odstaje od reszty.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matb, zrobilem ze 2 rolki, nie jest zle faktycznie :-) ale skanera dzialajacego nie mam, poza tym widzenie efektu zaraz po bardzo, ale to bardzo lubie. Co do technicznosci 46 to masz troche racji
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
dagio, świetna seria, faktycznie masz talent :) najbardziej podobają mi się 34, 36 i 45. Wolałbym mieć w wątku pliki w pełnej rozdzielczości a nie miniaturki, ale na tak dobre zdjęcia można poklikać :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dagio, dobre, świetne nawet. Niektóre wręcz bombowe :-)

[ Dodano: 2008-01-13, 16:47 ]
dagio napisał/a:
poza tym widzenie efektu zaraz po bardzo, ale to bardzo lubie

Też tak miałem, a ostatnio mam na odwrót - wolę nie oglądać efektu od razu. Cyfrą tak się nie da, pokusa jest za silna, walka z nią męczy. Dlatego częściej już chyba robię na kliszy - te parę dni, wieloetapowy proces - dają z jednej strony fajny dystans do przedstawionego obrazu, z drugiej - jakoś tak przywiązują do zdjęć, nad którymi się tak nasiedziało. Lubię to uczucie :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf, a próbowałeś pracować z wyłączonym LCD? :evilsmile:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Zadziałały mi linki do czwartej serii. I...

... :shock: ...

... te fotografie mówią. Opowiadają historie przeszłe i przyszłe.


31 - to zdjęcie wywołało we mnie tęsknotę za morzem, żeglarstwem, przywołało marzenie o mieszkaniu nad brzegiem, wzbudziło refleksję, co by było, gdyby te fale stały się wielkie i sięgnęły domów po drugiej stronie ulicy. Im częściej na nie spoglądam tym bardziej mam ochotę je wydrukować, oprawić i powiesić na ścianie.

44,45 - dobrze wybrałeś czas - te chwile zadumy ostrych postaci w rozmytym tłumie spieszących dalej - piękne!

Ale właściwie po jednym zdjęciu właściwie straciłem zdolność do oglądania reszty...

28 - Gołąb (gołębica?) nad dzieckiem na wózku, może to jego stróż? Symbol mówiący, że choć nie może chodzić, wstydzi się tego (zasłonięta twarz), to duchowo wzlatuje ponad innych ludzi? Nadzieja, że kiedyś będzie zdrowy, że będzie kiedyś podejmował wielkie wyzwania? Dokona czegoś niezwykłego? Wbrew temu, że ludzie prowadzą go w innym kierunku, niż pragnie (kierunek prowadzenia wózka), nie przejmując się tym co on sam myśli, o czym marzy (matka zajęta jest kimś spoza kadru, w tłumie na targowisku, inni ludzie, prócz brata(?) są zwróceni plecami do niego, "ich" gołębie także dziobią coś ze wzrokiem wbitym w beton), jego dusza (ptak) wzbija się ku wieżowcowi wznoszącemu się ku niebu, wysoko ponad innych, poza zasięg ich wzroku i myśli. Tam, gdzie wszystko jest inne. Gdzie choroba nie ma znaczenia. Gdzie powstają wielkie plany, wielkie dzieła. Tylko brat okazuje troskę, zrozumienie (dzieli się czymś z chłopcem na wózku).

Bardzo mnie to zdjęcie poruszyło. Dziękuję Ci za nie. Szczerze.
Za inne też. Ale za to szczególnie.

Żeby dobrze obejrzeć resztę muszę... hmm... odpocząć i pozbierać myśli.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, oczywiście, ale jak napisałem - walka z pokusą męczy, musiałbym chyba rozbić LCD młotkiem :-) Poza tym - fun factor z obcowania ze sprzętem. Poza tym - inaczej się robi zdjęcia, jak masz 36 klatek i każde cyknięcie kosztuje. Poza tym - takie "nieuchwytne cuś".

Cyfrą też jest fajnie, ale na włóczęgę po mieście z aparatem, taką jak np dzisiaj uskuteczniłem, wolę mesupera.

Idę sobie zrobić kawę ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
bEEf napisał/a:
zorzyk, oczywiście, ale jak napisałem - walka z pokusą męczy, musiałbym chyba rozbić LCD młotkiem :-) Poza tym - fun factor z obcowania ze sprzętem. Poza tym - inaczej się robi zdjęcia, jak masz 36 klatek i każde cyknięcie kosztuje. Poza tym - takie "nieuchwytne cuś".

Cyfrą też jest fajnie, ale na włóczęgę po mieście z aparatem, taką jak np dzisiaj uskuteczniłem, wolę mesupera.

Idę sobie zrobić kawę ;-)


bEEF, wiem jak glupio to zabrzmi, ale czesto, niezwykle czesto mam tak samo.. dzis wlasnie reaktywowalem mojego ME Supera, naladowany i gotowy..

Jednakze, co do cyfry.. dzieki niej ja nie mysle o sprzecie, cyframi bawie sie od juz 5 lat. Mozna by powiedziec, ze tak jak starsi wiekiem chwytaja za analoga rozumiejac go, tak ja chwytam za cyfre rozumiejac ja, wiem ze nie moge przepalac, wiem ze nieco latwiej bedzie mi wyciagnac szczegoly z cienia, ale nie uwazam ze powinienem "krecic filmow" aparatem wybierajac potem co wyszlo.. To nie jest tak, ze ja na przyklad zauwazylem ze cyfra jest tania, daje efekt, no to kupilem moj pierwszy aparat i czadu. Moim pierwszym aparatem byl jakis Mustek (ZNALZLEM http://www.mustek.com.pl/products.php?id=43), za ktorego na allegro dalem 500zl, nie mial lampy, 1,3mpix i licznik zdjec, to wszystko. Kupilem go, bo to byla cyfra, bo wiedzialem ze zdjecie zobacze stosunkowo szybko, tak jak kiedys ludzie kupowali aparaty 35mm zamiast wielkich formatow, bo byly wygodne.. Po drodze mialem kilka coraz lepszych aparatow, ale ciagle twierdzilem, ze nie zasluguje na lustrzanke, za cienki jestem, az kupilem ME Supera, a tak na prawde to 3 obiektywy z mysla o pozniejszym body, a MES przy okazji. Pocwiczylem na sucho, zalozylem tani film rosmanowy.. 50/1,7.. Efekty mnie powalily mimo odbitek 10x15.. wiedzialem, ze mam nieograniczona ilosc pomyslow i koncepcji, wiedzialem, ze zuzylbym dziesiatki filmow, mnostwo czasu i kasy.. Cyfra pozwolila mi sie sporo nauczyc bardzo tanim kosztem, moze dlatego po 9 miesiacach posiadania k100d nabilo juz niemal 12000 klatek..

sie rozpisalem.. i to niemal tylko o sobie.. ehh

Dziekuje za budujace komentarze, szczegolnie thrackan'a, ktory w duzej mierze mysli podobnie jak ja.. Dzieki wszystkim

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dagio napisał/a:
po 9 miesiacach

Standardowy okres dojrzewania .... :evilsmile: ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
oglądam i .... przy 30-tym usłyszałem
.... wpadł pies do kuchni .....
niezbyt to może poważne, ale Twoie zdjęcie tak na mnie podziałało.
Ogólnie - niezłe. :-B
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dżejpi napisał/a:
oglądam i .... przy 30-tym usłyszałem
.... wpadł pies do kuchni .....
niezbyt to może poważne, ale Twoie zdjęcie tak na mnie podziałało.
Ogólnie - niezłe. :-B


spoko :-) poczucie humoru jest jest jedna z najwiekszych wartosci swiata :-)
ale to zdjecie powstalo w schronisku, sa tez inne, jednak to tutaj wybralem,
wiecej znajdziesz na www, zapraszam :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
28. Dobrze zauwazone i dobrze pokazane.
30. Podoba sie, bo mam slabosc do pieskow na ulicy :-P
43. Moj faworyt w tej serii. Roznie mozna interpretowac to zdjecie, dla mnie w jakis sposob pokazuje ono rozwoj cywilizacji ludzkiej.


bEEf, wpadles! :evilsmile: I ciesze sie z tego :-)
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
dagio, fajna i dobra reporterska robota, w zasadzie nie wiem co miałbym wyróżnić ,dużo dobrego po prostu,...kanary sztuk 3 w jednym kadrze i do tego ciekawym,nie mam pytań.
Strzelaj i wrzucaj ,z przyjemnością tu wrócę.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Mnie najbardziej przypadła do gustu 45-ka. Niby miejsce stworzone dla ludzi a jednak przeciw ludziom. Lubie oglądać zdjęcia reporterskie ale one mnie nie lubią i w mojej fotografii nie występują;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach