kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Fantastyczny zestaw zdjęć, bardzo miło spędziłem czas oglądając Twoje zdjęcia od początku wątku. Tylko pozostaje mi się uczyć by w swoich wypocinach przybliżać się do Twojego poziomu :-D .
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dawno nic nie wrzucalem, no to moze kilka na raz, wygrzebane.. zaczne od wizji, do stworzenia ktorej wykorzystalem 2 zdjecia:

124. "Koszmar"


teraz może jeden widoczek.. jak można skojarzyć jest to widok z Sokolicy, w dole Dunajec
125.


125a. to w kolorze dodalem tu po 1 komentarzu Stacha


a teraz zdjecie znad wodospadu..
126.


na koniec 2 portrety:
127.


128.



komentować zdjęcia śmiało proszę, ostatnio staram się nauczyć przyjmować krytykę, tylko nie ułatwia fakt, że albo ktoś pisze dobre rzeczy albo wcale.. uzasadnienie znamy raczej wszyscy, jednak bez krępacji proszę :-) pozdrawiam

 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
124 jest prześwietne!
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
dagio powiem ogolnie: foty bardzo przyjemne dla oka.
Widok z Sokolicy na przelom Dunajca - fota moze niezbyt dobrze obrobiona [?], IMHO troche za duza papka w tle a sosna niestety zlewa sie z tym tlem. Trzeba by sie pobawic suwakami przy konwersji na BW, jesli zdjecie bylo robione cyfranka.

Tak poza tym to zadziwiasz mnie ;]
Bardzo szybko wyrobiles sie jesli chodzi o street - jestes jednym z niewielu 'nowych' fotografow ulicznych ktorzy czuja klimat ulicy i na ulicy widza 'wiecej' (choc oczywiscie, jak kazdy, robisz tez gnioty). Moze to nieladnie zabrzmi, ale z przyjemnoscia sie oglada Twoj blog, ktory wymiata wszystkie blogi bedace marnymi kopiami bloga alkosa. Twoje foty wyrozniaja sie i jest w nich cos, co sprawia, ze fajnie sie je oglada.

Czasami tam zajrze i niektore kadry i sytuacje mnie powalaja.

Juz dawno mialem Ci to napisac - na priv. Nie wiem czy dobrze robie, piszac to tutaj.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
perl, dobrze robisz, bo to sprawia że chce mi się robić zdjęcia nadal.. na prawdę. Uwielbiam gnioty,a ja ciągle myślę że te kilkanaścioe tysięcy zdjęć które dotąd gdzieś jakoś zrobiłem pójdą w niepamięć przy takich, które dopiero mają powstać.. to coś jak perpetuum mobile, ja sam od siebie domagam się czegoś o 10 klas lepszego niż dotąd.. nie mam pojęcia czy kiedyś to osiągnę..

PS: co do sosny, zdjecie jest ostro jechane suwakami.. trudno sobie wyobrazic zielone drzewko na tle zielonego lasu zeby sie jakos wybitnie wyroznialo.. a pedzelka nie uzywam, jakos tak nie.. ale dzieki, popracuje nad tym jeszcze

 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
dwa portrety... strasznie mi się podobają,w odpowiednim momencie wcisnąłeś spust :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
dagio napisał/a:
a pedzelka nie uzywam, jakos tak nie

W 127 nie używałeś?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Stachu, nie :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W takim razie, świetne światło. Tylko przepalenie na gazecie mnie razi w oczy, ale wiem, że nie dało się raczej uniknąć.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Stachu, to kompakt jednak.. nauczylem sie juz nie wpatrywac w te przepalenia dopoki nie sa na twarzy.. zawsze naswietlam na twarz i odkryte czesci ciala, bo to razi najbardziej. Rowniez niedoswietlenie w tych partiach drastycznie powieksza szum przy wyciaganiu.. jednak gx200 nie ma dynamiki lustra.. obrobka rawa jest zupelnie inna niz z k100d, zupelnie.. a dla przykladu inne 2 zdjecia, o ktorych sobie przypomnialem. Przepalone sa miejscami, ale nie na glownym temacie na szczescie i mnie to nie razi (choc przy 130 jest juz niebezpiecznie):

129.


130.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W tych dwóch jeszcze nie jest tak źle. Ja dopiero uczę się "przepalć" zdjęcia, jeśli to coś pomoże głównemu motywowi. A w 127 razi mnie pewnie dlatego, że dookoła jest sporo ciemniej i przez to się rzuca w oczy.

[ Dodano: 2008-08-18, 00:01 ]
P.S. Dunajec bardziej mi się podoba w kolorze.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
perl napisał/a:
twoj blog, ktory wymiata wszystkie blogi bedace marnymi kopiami bloga alkosa
ostro :-)
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
124. - lubię! Nastrój jest. Już wcześniej mnie zresztą zatrzymało na oph.
126. - świetny moment.
127. - Technicznie ładne, "tonalność gra" na twarzy (jakkolwiek kretyńsko to brzmi ;-) ), ale cholerka... już pomijając FAKT... ten facet właśnie najpewniej przygląda się, w pociągu, z widocznym zaangażowaniem jakiejś gołej d.pie, czy innym wypiętym ku niemu cyckom. Sytuacja liryczna na dwóję z minusem.
Choć można na to patrzeć i w inny sposób - zdjęcie wywołało we mnie jakieś emocje. A że estetycznie się podoba - mocne połączenie. :)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Alojzy N. napisał/a:
.. ten facet właśnie najpewniej przygląda się, w pociągu, z widocznym zaangażowaniem jakiejś gołej d.pie, czy innym wypiętym ku niemu cyckom. Sytuacja liryczna na dwóję z minusem.
Choć można na to patrzeć i w inny sposób


hahaha!! :-B
Rozmawialem z gosciem chwilke. W pociagu, kiedy robie portret komus, odzywam sie do niego przyjacielsko pozniej, gdy mnie zauwazy oczywiscie, zeby nie czul skrepowania (w koncu jazda bywa dluga). Zaluje jednak ze to wszystko nie dzieje sie w odbiciu lstrzanym (koles nie siedzi do mnie drugim bokiem) bo w swoim lewym uchu mial kolczyk, obraczke.. to dawalo postaci dodatkowego kopniaka..

PS: caly czas chce wcielic w zycie plan dawania odbitek osobom z moich zdjec. Chce jakies skromne wizytowki sobie przygotowac, glownie po to zeby zapisywac na nich sobie kontakt do osoby ktorej mam wyslac zdjecie (a jesli ktos zeche to obdarowac czystą). Moze to dziwaczny pomysl, ale wiem na pewno ze swiadomosc takiej mozliwosci dałaby mi spora radosc, niektorym osobom pewnie tez..
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Widoczek o numerku 125 to sigma rozumiem a przy jakiej ogniskowej dokładnie możnaby się wywiedzieć? dla mnie wszystko na duży plus
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Serafion napisał/a:
przy jakiej ogniskowej dokładnie możnaby się wywiedzieć?

10mm.
*puf*

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
kilka kwadratów popełnionych podczas wyjazdu. Kwadratów z założenia.. zaczyna mi się podobać ten rodzaj patrzenia.

131.


132.


133.


134.


135.


wszystkie z Ricoha GX200. Kiedy jednak biorę do ręki coś z większą matrycą (k100d) dociera do mnie, że za wygodę i niesłychaną radość z fotografowania tym mniejszym aparatem płacę często sporą cenę w dynamice.. nauka jednak trwa.. a wszystko i tak zmierza gdzieś tam do kliszy (na obecne możliwości cyfry).

Odczucia co do zdjęć z chęcią przeczytam.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
132! Świetna symetria!


Ja Ci już dagio mówiłem, mogę wywołać, zeskanować, a nawet użyczyć G2, jakbyś był w okolicach mojego miasta. Przekonasz się do filmu. :-P
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Pierwsze mi się bardzo podoba, trudno powiedzieć czemu, ale ma w sobie to coś*. Samotny badyl też fajny, miodny byłby gdyby był bardziej samotny, tj - po prawej tej gałęzi nie było i całość by się w kadrze mieściła. No, ale nie można mieć wszystkiego bez włażenia do wody :-) 133 niebałdzo trafia, a skoczkowe takie zbyt smoliste, ciężkie jak dla mnie.

*Magię, moc, seks - każdy nazwie to 'coś' inaczej ;-)
*puf*

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Maciej, bardzo dziękuję :-) wiem że się przekonam do filmu, tyle że życia nie chcę przez to stracić.. a wiem że popadłbym w szaleństwo ;-)

j+ napisał/a:
Samotny badyl też fajny, miodny byłby gdyby był bardziej samotny, tj - po prawej tej gałęzi nie było i całość by się w kadrze mieściła. No, ale nie można mieć wszystkiego bez włażenia do wody :-)


można mieć więcej, ale już nie w kwadracie.. wyżej zamysłem był ów kwadrat.. a tu drugie zdjęcie w wersji 3:2
136.


a smolistości uwielbiam, jednak tylko gdy są tam też tony pośrednie (powyższe się już kwalifikują). Niestety wymaga to dobrej kalibracji monitora lub wersji papierowej :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach