sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
[sharik] Na naukę nigdy nie za późno...
witam, chciałbym usłyszeć co sądzicie o moich wypocinach...
1.
2.

3.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Widać tylko trzecie - chyba coś się zbiesiło :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja zaś tylko pierwsze widzę chyba. Takie z krzyżem. Średnie jest :-/
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Ja widzę wszystkie i szczerze mówiąc w żadnym pomysłu czy spójności. Ot pstryki.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Drugie było by fajne gdyby nie ta gałąź w lewym górnym rogu.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Cytat
Drugie było by fajne gdyby nie

... walący się horyzont.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
nie zrażony surowymi opiniami postanawiam załączyć kolejnych parę pstryków, tym razem "człowieki" w roli głównej

4.
5.
6.

7.
8.

pozdrawiam i bardzo proszę o krytykę.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
troche tego nie rozumiem...

5te jest fantastyczne, a reszta delikatnie mówiąc kiepska
 
KrawART  Dołączył: 05 Mar 2008
też wpadła mi w oko 5, jest najlepsze z wszystkich pokazanych, a reszta taka sobie, a co do tych pierwszych pierwsze ale przy innym kadrowaniu może dało by się coś wyciągnąć
pozdrawiam
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
no właśnie ja też tego nie rozumiem, spodziewam się ostrej krytyki dot. wszystkich zamieszczonych zdjęć (chociaż mi się tam podobają, pewnie dlatego że z tymi osobami łączą mnie jakieś więzi emocjonalne) - mam świadomość że robię raczej "pstryki" i większość zdjęć jest bardzo przypadkowa (pewnie wyniki też) ale muszę wiedzieć dlaczego takie kiepskie są (bo że są to trudno)... dzięki
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
sharik napisał/a:
no właśnie ja też tego nie rozumiem, spodziewam się ostrej krytyki dot. wszystkich zamieszczonych zdjęć
więc prosze. 1. fajny pomysł, klimat, ale brakuje 10 cm w bok. 2. fajne kolorki, ale trzeba było odciąć tą gałązkę. 3. jakbyś odrobinę obniżył obiektyw byłoby troszeczkę lepiej. 4. podnieś następnym razem żaluzje, byłby super portrecik. 5, 6. reportażowe, to może być. 7. było by fajne na pamiątkę, ale tło śmietnika, nie wygląda ciekawie. 8. tło, też nijakie, lepsze byłoby w ruchu.
No i masz o wszystkich :-P
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
sharik, 5 wygląda na bardzo przemyślane i zrobione w bardzo odpowiedniej chwili. Do tego bdb obróbka.

Zachody są nieprzemyślane kompozycyjnie; niezbyt dobrze moim zdaniem obrobione.
Na rolkach robione są teleobiektywem i stąd czuć w nich dystans i brak emocji- jak powiedziałeś są to przypadkowe strzały i ciężko powiedzieć jakby je ulepszyć. Moze jakieś spojrzenia w stronę obiektywu, kadry bardziej przemyślane, może jakieś śmieszne figury na rolkach mogłyby pomóc...
Ślubne zostało zabite przez błysk lampy.
Chłopiec wyszedł jak wyszedł ponieważ był robiony zapewne w pobliżu żaluzji i dało to bardzo nieładne efekty na twarzy. Unikaj tego typu oświetlenia.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
ok - dziękuję bardzo, dyptam i Gringo :-B dla Was, zbliża się długi weekend to może coś podrzucę do fachowej oceny...
... no i niestety, było wolne ale światełko to mieliśmy chyba w całym kraju niezbyt... więc jak się pokazało słoneczko to musiałem w nie wycelować
9.

 

sdagus  Dołączył: 14 Lis 2007
Klimacik super!

Gdybyś tylko jeszcze wyciął te niepotrzebne w sumie liście z prawej strony... :lol:

tak mi się wydaje... :oops: :roll:
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007

 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
nie widać fotki w ostatnim. piątka podoba mi sie najbardziej ze wszystkich, które do tej pory zamieściłeś.
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Trochę ode mnie:

1. Za bardzo przycięte z lewej. Gdyby trochę rozluźnić kadr, byłoby lepiej, choć i tak zupełnie czarny dół przesłania resztę.

2. Chyba najlepsze z całej kolekcji! Byłoby naprawdę kapitalne, gdyby gałęzie w lewym-górnym rogu i blokowisko z prawej strony. Poza tym kolorki i kadr słuszny.

3. Zdjęcie bardzo typowe, ale niestety niczym się nie wyróżnia. Sam efekt nie wystarczy, trzeba jeszcze znaleźć odpowiednią chmurkę.

4, 6, 7, 8. Nie mój typ, nie będe się wypowiadał :P

5. Drugie najlepsze z dotychczasowych. Tylko słupek z numerem trzy przeszkadza i zabiera sporo kadru.

9. Zdecydowanie za ciemno. Prawie zupełnie nie widać, co jest tematem zdjęcia.

10. Za jasne - aż razi w oczy. Ładnie ujęte oczy, ale reszta się zlewa.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
w takim razie podmianka za nr 1
nr 11

i nr 12

 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
No tak, nie wiadomo, za bardzo, co jest tematem: krzyz, czy drzewo. Stoja troche za blisko siebie, ale wiadomo, ze nie pojdzie sie toporem tylko po to, zeby zrobic zdjecie :)

Chyba trzeba po prostu inaczej stanac. Z tej pozycji, jak bys nie skadrowal, to i tak bedziesz mial pien zachodzacy na krzyz. W takim ukladzie pierwsza propozycja wydaje sie najbardziej trafiona.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
11 bym próbował jednak w poziomie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach