sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
no to może coś archiwalnego...
13.
rok 1989, zenit ET, helios 58/2, jakiś ruski film b&w
i coś bardziej aktualnego
14.
15.
 
MichalR
[Usunięty]
dalej niestety 'pstryki' bez przemyslenia kadru i tematyki. wyglada to tak jakbys robiac zdjecie celowal gdzie popadnie, tu jakas galaz, tam jakis niepotrzebny budynek, tu cos obciete , tam czegos za duzo. poczytaj troche o zasadach kadrowania, powinno byc lepiej. wiem, wiem, nikt nie jest idealny, ale kazdy probuje do tego idealu jakos sie zblizac a to trudna i wyboista droga.;)

pozdrawiam,
Michal
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Czy na 15 to nie jest przypadkiem stary nasyp kolejowy pod Kruklankami (warmińsko-mazurskie). Dochodzi do wiaduktu wysadzonego w czasie wojny. Bardzo malownicze miejsce.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
13 to zdjęcie dla mnie spod znaku klapy. Rozumiem, że może się ono dla Ciebie wiązać z miłymi wspomnieniami ale cięzko nimi zainteresować nimi np mnie.
14 Nie moja kategoria fotografii choć powiem przynajmniej tyle, że poprawne b&w
15 przepały na chmurach bardzo drażnią. Balans bieli na trawce na tym wale wymaga korekty, zdecydowanie za wys. temp. kolorów tam uzyskałeś. Kadr, hmmm, do przeciętnego oglądacza zdjęć tutaj chyba nie bardzo trafi.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Witam o 20 dni młodszego kolegę :mrgreen:

9 jest jedyną fotką w tym wątku, która mi się podoba.

Na 1 podoba mi się kolorystyka - ten czerwony horyzont i smolisto-czarny obiekt (krzyż)... Tyle, że kompozycja zawiodła.

10 nie przekreślam - wymaga poprawki w obróbce (z kolorystyką można iść w podobnym co obrany przez Ciebie kierunku - klimat jak na zdjęciach reklamowych sprzed lat - z lewej strony kadru widziałbym jakiś czerwony element - może logo Coca-Coli w tym kolorze, albo logo AGFY; teraz to trochę bardziej reklama ORWO Color :lol: )
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
A ja tylko ustosunkuje się do nowej serii. Najbardziej przemawia do mnie 14 - dobrze uchwycony moment, ale kadr za ciasny. Na 15 podoba mi się krzywizna nasypu i przestrzeń, ale przeszkadzają mi te drzewa po prawe stronie. Podręczna piła łańcuchowa przyda się podczas następnej eskapady ;) Uwaga na dzieci, bo one dobrze tu pasują. 13 przypomina mi klimatem stare zdjęcia z dawnych czasów szkolnych - trochę źle uchwycone, trochę nieprzemyślane, ale niosące osobiste wspomnienia.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
kristofo - warmińsko-mazurskie, Kiepojcie lub okolice,
dzięki za oceny, nie ma to jak konstruktywna krytyka,
następne:
16.
17.
18.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
18-stka jest fajna - zastanawiam się tylko czy nie byłoby lepiej jakby słońce przyświecało zza centralnego krzyża między wieżami :)
Zdjęcia 16 i 17 miej mi się podobają
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
To słońce na 17 to dorobione, czy naturalne? Jeśli tak, to może warto byłoby pójść za ciosem i poprawić przód kościoła w cieniu? Ja generalnie lubię zdjęcia z uchwyconym momentem i dlatego wybrałbym 16 :) Świetna i zabawna poza, tylko szkoda pani z lewej strony. Lepiej gdyby grała większą rolę w kadrze - jak dla mnie zabrakło dwóch kroków w lewo przy strzeleniu zdjęcia :) No ale nie zawsze jest czas na przemyślenia :)
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
kndr - słoneczko naturalne, a 16. robiona z wys. ponad 2m nad ziemią, stałem wtedy na śmietniku :-) niestety,
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
17 aż się prosi o jakieś dramatyczne bw...
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
mnie sie podoba 11 i 15 w 15 fajnie to drzewo wyszło na nasypie i pod nim te ludzie
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!

9 fajnie zrobiona, super palące słońce, gorąco.
12 też interesująca, podoba mi się kadr
16 dobrze wypatrzony moment, jeszcze dochodzi gra kolorów, pomarańczowa balia i kapelusz u fotografki.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
 
specjalnie dla Seele, nie wiem tylko czy dość dramatyczne?
19.
i jeszcze jedno bw:
20.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
20 ihmo najlepsze i udane zdjęcie.
17 przesaturowane, z paprochami/ptakami (wystemplowałbym) ze zbyt dużą ilością czerni w cieniach i moim zdaniem nieciekawym kadrem.
18 W procesie obróbki postarałbym się wydobyć więcej światła na froncie tego kościoła i poprawił balans bieli. Szkoda, że kadr taki bardzo przeciętny, bez finezji.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
jak zmienić temat?
Dziękuję za dotychczasową krytykę, postaram się regularnie zapodawać fotki, tylko nie obiecuję, że będą lepsze ;-)
21.

22.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Fajne albumowe zdjęcia.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
23.

- no nie miałem wtedy jeszcze sonara a szkoda...

[ Dodano: 2009-09-08, 12:24 ]
Strasznie długo nic sensownego nie udało mi się ustrzelić... Podczas wakacyjnego wyjazdu mam nadzieję, że co się udało... Oceńcie proszę sami.
24.
25.
26.
27.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapomniałeś o magicznych s800 a w dwóch ostatnich również o [img]...[/img] - pozwoliłem sobie uzupełnić.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Dziękuję plwk,
postaram się poprawić...
28.
29.
30.
31.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach