dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Lucky 100-tka i lekki róż
Elo,

Wkurzylem sie! Swiezutki utrwalacz (wczoraj rozrobiony, jeden film utrwalil!), 6 min. trzymalem w nim film, przy zlewaniu mial leciutko tracony rozem kolor. Prawie niewidoczne zabarwienie. Ale film juz jest troche bardziej rozowy... What da fuck?! :shock:

Utrwalac jeszczo raz? Czy moze olac?

Grrr....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wyplukac porzadnie (>10min) w wodzie (>20deg), jak nie pomoze olac :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Suszy sie na razie, bo mokrego bym do szpuli bym nie wcisnal. Jak wyschnie, to to plukanie bedzie mialo sens jeszcze? :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Suszy sie na razie, bo mokrego bym do szpuli bym nie wcisnal. Jak wyschnie, to to plukanie bedzie mialo sens jeszcze? :-P


Nie wiem, ale mozesz go mokrego nawinac pod woda.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
można też wrzucić do wody po prostu do miski niech sobie popływa trochę :)

emulsja się rozciapuje dopiero po kilku dniach tak w wodzie, więc jesli masz drogą wode w domu- spokojnie całą noc można trzymać i np.trix jest wtedy super szary a nie fioletowy:)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O!
Dan się zaraził ode mnie... Peszek na niego przeszedł :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ok, olalem to, bo po wyschnieciu niewiele widac tego rozowego. Troche zmartwila mnie rozdzielczosc tej 100-ki. 400-tka ladniej mi wyszla jakos.

A AF w mz-5n to gowno straszne :evil:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Troche zmartwila mnie rozdzielczosc tej 100-ki. 400-tka ladniej mi wyszla jakos.


Eee tam. W czym wolales? Bo rozdzielcza to ona byla, ino taka troche bajkowa ;-)

dan napisał/a:
A AF w mz-5n to gowno straszne


Spoko, mozna regulowac :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
W czym wolales? Bo rozdzielcza to ona byla, ino taka troche bajkowa

xtol 1:2, 13min@20C

Inna sprawa, ze podpiety mialem ten zoom tamrona ze stopki. To chyba nie jest dobry obiektyw...

alkos napisał/a:
Spoko, mozna regulowac

Kurde, myslalem, ze z AF-em bede mial przewage w "momentach" a tu dupa! Ma problemy przy pionowym kadrowaniu, pod slonce - generalnie w trudnych sytuacjach nie moglem nad nim zapanowac :-?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dan napisał/a:
A AF w mz-5n to gowno straszne
dan, mz5n ma czujnik krzyżowy AF, czy zwykły? W mz50 nie ma czujnika krzyżowego i myślałem o upgrejdzie na 5-kę ... ale skoro jest tak źle to chyba nie ma sensu, bo wykastrowany bagnet mi nie przeszkadza.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotruśP napisał/a:
mz5n ma czujnik krzyżowy AF, czy zwykły?

Zwykly :-/
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
:-/ ... a była w ogóle jakaś emzetka z czujnikiem krzyżowym?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Zwykly


G2 tez ma zwykly :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotruśP, MZ-S?

O MZ-3 znalazlem cos takiego (test z magazynu foto 11/2002):

Cytat
Pentax MZ-3 ma bardzo skromną matrycę autofokusa. Składa się ona z trzech czujników: środkowy jest wrażliwy jest na linie pionowe, a dwa boczne – prawy i lewy – na linie poziome. (...) Można ostrzyć środkowym lub trzema czujnikami razem. To proste, ale przestarzałe rozwiązanie. W aparatach dla wymagających fotoamatorów nie powinno stosować się innego czujnika środkowego niż krzyżowy. Pentax MZ-3 ma ewidentne problemy z ostrzeniem w przypadku deseni z poziomo układającymi się kontrastami. Matryca złożona tylko z trzech czujników ostrości daje przynajmniej dwa razy mniej informacji o ruchu poruszającego się obiektu w polu widzenia, co może mieć wpływ na małą precyzję ostrzenia dynamicznego.
Jak widać, w budowie matryc autofokusa dominuje tendencja umieszczania w środku pola widzenia czujnika krzyżowego otoczonego z czterech stron czujnikami wrażliwymi na linie pionowe lub poziome i dopełnienie strefy peryferyjnej dodatkowymi czujnikami wrażliwymi na linie poziome lub skośne (Minolta Dynax 7). Od przedstawionej tendencji odstaje Pentax MZ-3. Przestarzałe rozwiązanie konstrukcyjne potwierdziło słabą sprawność w wielu sytuacjach, w których pozostałe aparaty znakomicie dawały sobie radę.


Podpisuje sie pod tym. GX10 ostrzy o wiele lepiej..
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Dzięks dan. W takim razie zostaję przy mz50 - małe, lekkie i z kitem DA się dogaduje.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Podpisuje sie pod tym. GX10 ostrzy o wiele lepiej..



Korzystales z AF-C w mz5n? no to sie nie dziwie.... Natomiast dobrze sie pracuje w AF-S tylko srodkowym polem, z przekadrowaniem... o ile nauczysz sie wylapywac okiem pionowe kontrasty.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Korzystales z AF-C w mz5n? no to sie nie dziwie....

Hmm, ale mz5n ma chyba tylko pojedynczy tryb AF, tzn nie ma ciaglego, jesli o tym piszesz

alkos napisał/a:
Natomiast dobrze sie pracuje w AF-S tylko srodkowym polem, z przekadrowaniem...

Uzywam tylko srodkowego pola i przekadrowuje.

alkos napisał/a:
o ile nauczysz sie wylapywac okiem pionowe kontrasty.

Mialem problem z tym przy szybko idacych ludziach :-?

Ciekawostka. W instrukcji do aparatu stoi:

Cytat
Obiekty trudne dla automatyki ustawiania ostrości:
1. Obiekty o bardzo niskim kontraście
2. Obiekty nie odbijające światła
3. Obiekty poruszające się zbyt szybko
4. Obiekty wchodzące w ramkę AF, a znajdujące się w rożnych odległościach od aparatu.
5. Obiekty bardzo silnie oświetlone z tyłu lub znajdujące się na bardzo jasnym tle.


ad 2. np. ciemny płaszcz
ad 3. np. rowerzysta
ad 5. generalnie cokolwiek pod slonce...

:roll: Juz sam nie wiem...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pentax - probably the best focus in the world... manual focus

:evilsmile:
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
dan - masz już jakieś skany z tego lucky?
pokaż coś, bo też chcę kupić :]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Hmm, ale mz5n ma chyba tylko pojedynczy tryb AF, tzn nie ma ciaglego, jesli o tym piszesz


Sam juz cholera nie pamietam ;-) Ale w cytacie o mz3 masz "ostrzenie dynamiczne..."

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach