bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
  [ analog] mesuperek niedomaga (?)
Heh, coś mu się stało :( Czasami tak ma, raz na ileś tam klatek, że naświetlona jest tylko dolna część, tak z 1/10. Granica między częścią naświetloną a nienaświetloną jest płynna. Właśnie wywołałem dwie klisze i efekt niestety jakby się nasila - z ostatniego plenerku zimowego na kilkanaście fotek ostały się dwie (!). Potem się odetkało i do końca kliszy jest ok.

Tak sobie myślę, że chyba dzieje się to przy krótkich czasach - 1/1000, 1/2000 - na rzeczonym plenerze ciągle chwila mi takie czasy wychodziły, bo bawiłem się GO, a klisza 400-ka.

Padnięta migawka? Było by kiepsko. Być może nie podnosi się do końca lustro. Sam nie wiem. Czy spotkał się ktoś z tym? Co to może być? A jeśli czeka mnie serwis - to gdzie w okolicach Łodzi coś znajdę? Help!

Szybki skan dla demonstracji efektu:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może utleniły się połączenia lutowane i trzeba je odnowić.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przykro mi to slyszec, jesli to Ten Mesuperek.

A moze to zimno....? I jakies smarki ( ;-) ) sie zastaly?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moim zdaniem całkiem niezłe zdjęcie. W klimacie nawiązuje do Blair Witch Project. Zmień tylko tytuł wątku na [bEEf] moje zdjęcia.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, rozumiem, że "niezłe" w kontekście moich dotychczasowych dokonań. Dziękuję, naprawdę podniosłeś mnie na duchu.
;-)

alkos, ten. Hm - może się zastało, ale na pewno jedną taką wpadkę zaliczył latem (dopiero teraz wywołałem kliszę - shame on me). Ostatnio było faktycznie zimno. No nic. Zobaczę, może mu się "poprawi". Niestety - po analizie fotek obstawiam "niewydalanie" migawki na czasie 1/2000.

Ponawiam prośbę o wskazanie serwisu w Łodzi. Jak nie teraz, to kiedyś pewnie się przyda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach