alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
[fotografowie] david gillanders
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: david gillanders
alkos napisał/a:
polecam mocno.

http://www.davidgillanders.com/

Dobre.
O, jakze roznorodna jest Europa...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Seria "street kids of ukraine" przywodzi mi na myśl dokument "Dzieci z Leningradzkiego"
Hanny Polak i Andrzej Celiński. A kilka zdań streszczających ten projekt Gillandersa mrozi krew w żyłach.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
A kilka zdań streszczających ten projekt Gillandersa mrozi krew w żyłach.


Glasgow też mrozi...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Najbardziej podobala mi sie seria "street kids of ukraine" - te zdjecia mnie poruszyly. Uwazam, ze wyrozniaja sie na tle innych. Natomiast od pozostalych na niekorzysc odstaje "le cirque ullman".

Niektore sety sa troche zbyt doslowne. Osobiscie wole jak na zdjeciu element niedopowiedzenia ma przewage nad doslownoscia.

Od strony czysto technicznej, musze jednak przyznac ze BW z cyfry mi jakos nie pasuje. Chociaz zdjeciom o takim charakterze i na takim poziomie to raczej nie przeszkadza...

Dzieki za link!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Od strony czysto technicznej, musze jednak przyznac ze BW z cyfry mi jakos nie pasuje. Chociaz zdjeciom o takim charakterze i na takim poziomie to raczej nie przeszkadza...


Nawet nie zauwazylem...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Nawet nie zauwazylem...

Nie wierze :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Nie wierze


Czy to wazne? Ja nie robie cyfra dlatego, ze zle wyglada, tylko ze nie moge dotknac zdjec.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
alkos napisał/a:
Glasgow też mrozi...
Prawda. Ja zacząłem od Ukrainy.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
To jest kawał dobrej fotografii. Lat pracy i doświadczenia. Bardzo mi się podoba, najbardziej chyba Glasgow II - lepsze niż ponury film kryminalny.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Czy to wazne?

Dla mnie sprawa drugorzedna. Tak jak pisalem wczesniej.

alkos napisał/a:
Ja nie robie cyfra dlatego, ze zle wyglada, tylko ze nie moge dotknac zdjec.

Ja roznice widze czy tego chce czy nie - moze to jakies moje zboczenie. W BW lubie to, ze niebo jest lekko szare a nie 255,255,255, ze jest wiecej odcieni szarosci, ze kontrastu nie trzeba ciagnac, bo juz jest, ze bialy jest taki czysty itd..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dan, hardkorowiec jestes. Ja, ogladajac te zdjecia zapomnialem w ogole o tym, ze to sa zdjecia.

Dopiero za drugim razem obejrzalem pod katem twoich uwag i niestety nie masz racji :-P

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
W BW lubie to, ze niebo jest lekko szare a nie 255,255,255, ze jest wiecej odcieni szarosci, ze kontrastu nie trzeba ciagnac, bo juz jest, ze bialy jest taki czysty itd..


No tak, ale to tez niewazne przy zdjeciu ktore wali na kolana.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Dopiero za drugim razem obejrzalem pod katem twoich uwag i niestety nie masz racji

A o ktore konkretnie uwagi Ci chodzi? :-)

alkos napisał/a:
No tak, ale to tez niewazne przy zdjeciu ktore wali na kolana.

No jasne.

W moim przypadku dziala to takze w druga strone - jesli zdjecie mnie nie powala, to wtedy zwracam uwage na szczegoly techniczne. A te zdjecia zrobily na mnie mniejsze wrazenie niz np. Stephana Vanfleterena, ktorego polecales jakis czas temu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Dan, hardkorowiec jestes.


DIE - HARD sie pisze :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
I jeszcze jedno - zdjecia z filmu sa dla mnie bardziej surowe. Ta surowosc lepiej mi pasuje do takiej zaangazowanej fotografii reporterskiej. Podkresla klimat..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ta surowosc lepiej mi pasuje do takiej zaangazowanej fotografii reporterskiej. Podkresla klimat..


W kontekscie tych fotografi: piep.rzony esteta.




:-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
W kontekscie tych fotografi: piep.rzony esteta.

W kontekscie Twojego domniemanego przerobu tygodniowego: piep.rzony fetyszysta (podotykac sobie musi..) :-P Kup 5d i juz. Dotykac bedziesz mogl to, co do tej pory naprodukowales :-P

Skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac? Polecaja sie produkty z biedronki (tj. zdjecia z karty pamieci).

[ Dodano: 2007-12-04, 15:12 ]
alkos napisał/a:
[size=9]

BTW - cale czy centymetry? Bo jak to drugie, to ja bym sie tak nie chwalil...


:-P
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Te zdjęcia są z cyfry? Wyglądają zupełnie jak z filmu BW. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
BTW - cale czy centymetry? Bo jak to drugie, to ja bym sie tak nie chwalil...


Imperial units, mate :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach