Shelter  Dołączył: 08 Lis 2007
[ K10D] Samsung GX-10 dwie sprawy
Witam wszystkich na początku :)

Jako nowy posiadacz Samsunga GX-10, chciałem zwrócić uwage na dwie sprawy.
Pierwsza to taka, czy to w ogóle możliwe? Fake?

http://www.fotobis.net.pl...details&id=4038

chodzi o polskie menu...

Druga to taka, że kiedy już przyprowadziłem aparat do domu próbuje podłączyć moje "studyjne" oświetlenie w postaci żarówek błyskowych przez kostke synchro iiii.... nic CISZA... no to zaczyna się główkowanie co może być nie tak... poprzedni Fuji s7000 wyzwala lampy bez problemu. Nikon D70s też nie ma nic przeciwko moim lampom. Tylko GX-10 idzie w zaparte i nie wyzwala. Pierwsza myśl czas migawki, ale ustawiam ponad czas synchronizacji, nawet w tryb X i nic!! Zmiana kabla na inny - NIC!! Grzebanie w ustawieniach - NIC!! Zostawiłem to bo nie mialem nerwów. Nastepnego dnia to samo, ale podlaczylem przez jeszcze inny kabel (własnej roboty) i co? JEST w koncu blysk za blyskiem. No i główkowanie co za różnica. Okazuje się, że istotna jest w wypadku tego Samsunga polaryzacja podłączanych kabli do stopki ( na śrokowy styk musi iść + ) inaczej aparat nie wyzwala lamp. Pisze to, bo może komuś oszczędze nerwów przy próbie zaprzęgnięcia GX-10 w studio.
Nie wiem czemu inżynierowie Samsunga tak to rozwiązali (w Fuji i Nikonie nie ma to najmniejszego znaczenia), ale przez to trzeba ciąć kable oryginalne dokładane lamp, żeby zamienić biegunowość...

Pozdrawiam
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Shelter napisał/a:
Witam wszystkich na początku :)

Również witam :-B

Shelter napisał/a:
Jako nowy posiadacz Samsunga GX-10, chciałem zwrócić uwage na dwie sprawy.
Pierwsza to taka, czy to w ogóle możliwe? Fake?

http://www.fotobis.net.pl...details&id=4038

raczej fake, zawsze mozna zadac pytanie do sklepu, niech sie tlumacza :mrgreen:

Shelter napisał/a:
Druga to taka, że kiedy już przyprowadziłem aparat do domu próbuje podłączyć moje "studyjne" oświetlenie w postaci żarówek błyskowych przez kostke synchro iiii....

niestety na razie nie mam tego typu problemow, ale dobrze wiedziec :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach