Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
  Pentax P30N
Czesc mam pytanie co do pentaxa P30N. Moglby mi ktos cos powiedziec na temat tego aparatu?? :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
dzieki za specyfikacje :) ale moze powiedzial by mi jakis posiadacz tego aparatu co nie co o nim ?? :)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
Czesc mam pytanie co do pentaxa P30N. Moglby mi ktos cos powiedziec na temat tego aparatu?? :)

To zadaj pytanie! Co mamy Ci powiedzieć? Co chcesz wiedzieć poza tym co w specyfikacji?!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
He, he... Może do tekstu zorzyka o tym co należy wiedzieć i zrobić zanim napisze się pierwszy post dodać informację, na czym polega rzeczowe, logiczne pytanie? I wykaz tematów, na które już tyle napisano na forum, że lepiej nie pytać.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak każdy Pentax, P30N jest w porzo. Nawet bardzo.
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
hah no tak w sumie :P

hmmm to chcialbym wiedziec jak duzy ma wizjer i czy jest dosc jasny ?? w sumie tez doszedlem do wniosku ze poprostu go kupie i sie sam o nim przekonam :)


sory jezeli was troche poirytowalem moimi pytaniami jestem dosc nowym forumowiczem i ogolnie "fotografem" :P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jeden z tych korpusów, które chciałbym kiedyś kupić ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Piękny design, urzekająca prostota, ma wszystko co trzeba bez zbędnych wodotrysków, niedocenione body :-(
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Hasek napisał/a:
sory jezeli was troche poirytowalem moimi pytaniami

Myślę, że Ty akurat nie masz za co. :-B
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
to sie ciesze :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sądzę, że niedocenienie bierze się z ilości użytego tworzywa w obudowie. Miałem P3 - jeszcze metalowa konstrukcja - i bardzo sobie chwaliłem ten aparat. Co prawda akurat design jest moim zdaniem lekko obciachowy, ale jako aparat służył rewelacyjnie (do czasu przekazania do DeMii).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra, zdjąłem go z pólki i leży przed mną. Wizjer pewnei mniejszy niż w LX i MX czy innych. Ale nie narzekałem nigdy. Na pewno lepszy wizjer od dzisiejszych syfranek...
JA swojego bardzo lubię. Faktycznie jest plastikowy, ale jeszcze w taki "starodawny" sposób. Najwygodniesze pokrętło czasu, jakie do tej pory widziałem. Największy mankament, brak korekcji i odczytywanie ISO tylko z kasetki. A jak widzę ceny za jakie jest czasem oferowany to też uważam, że jest niedoceniany.

Hasek napisał/a:
sory jezeli was troche poirytowalem moimi pytaniami jestem dosc nowym forumowiczem i ogolnie "fotografem" :P

a bo widzisz dzisiaj chyba źle trafiłeś, z tym niefortunnie sformuołowanym pytaniem.. ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Arti napisał/a:
Największy mankament, brak korekcji

Tak całkiem ,to nie został pozbawiony korekcji: ma taką "kompaktową" +1,5EV.Ale faktycznie,prócz tego doświetlenia cieni,nic innego nie da sie zrobić.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MarWoj napisał/a:
Tak całkiem ,to nie został pozbawiony korekcji: ma taką "kompaktową" +1,5EV.Ale faktycznie,prócz tego doświetlenia cieni,nic innego nie da sie zrobić.

Nie kumam...?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Arti, po lewej stronie korpusu(patrząc od strony wizjera) przy oboektywie, jest przycisk +1,5 EV,pozwalający wprowadzic taka korektę(chyba,że porąbało mi sie z innym korpusem :oops: )

[ Dodano: 2007-12-13, 22:49 ]
No tak,przyjrzłem sie obrazkowi po czasie: to przycisk pamięci-przepraszam za wprowadzenie w bład. :oops: :oops:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
MarWoj napisał/a:
chyba,że porąbało mi sie z innym korpusem

MarWoj, zdecydowanie :-D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MarWoj, ufff, sie przestraszyłem, że mam jakiś wybrakowany... ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W sumie jeżeli ma pamięć ekspozycji (której brak odczuwam w ME-Super) to dla mnie nie musiałby mieć korekcji. A teraz jak spojrzałem w specyfikację to widzę, że ma jeszcze inny fajny ficzer - podgląd głębi ostrości :-)
Faktycznie jest trochę niedoceniony :-/ . Może z winy parametrów migawki - w słoneczny dzień przydają się niekiedy czasy krótsze niż 1/1000s.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak, ciut plastikowy ale za obecna cene to swietny korpusik, szczegolnie jesli sie nie forsuje filmow... AE-L to swietna rzecz i mozna sie w sumie bez korekcji obejsc... Dodatkowo w tylnej sciance mozesz oblookac jaki masz film zalozony - majac kilka aparatow po jakims czasie zastanawialem sie co ja tam w srodku mam wsadzone :oops: a tutaj problem odpadal... ;-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach